Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Sağlık (https://www.turkhackteam.org/saglik/)
-   -   Vejetaryenler için sağlıklı beslenme önerileri (https://www.turkhackteam.org/saglik/1109477-vejetaryenler-icin-saglikli-beslenme-onerileri.html)

AteshL 16-03-2015 11:40 11:40

Vejetaryenler için sağlıklı beslenme önerileri
 
1/8
Hiçbir hayvan etinin ve hayvansal gıdaların da tüketilmediği VEJETARYEN beslenme; kimisi için bir sağlıklı beslenme biçimi, kimisi içinse bir yaşam tarzı… Doğru bir beslenme programı izlenmezse vejetaryenliğin son derece sağlıksız etkileri olabiliyor. Bu, sadece VEJETARYEN beslenme için değil normal beslenme için de geçerli.

Vejetaryen beslenmede önemli olan hayvansal gıdalardan alınmayan besinleri doğru şekilde takviye edebilmek ve tıpkı normal beslenmede olduğu gibi dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmek. Eğer programsız bir vejetaryen diyeti izliyorsanız özellikle protein, demir, çinko, kalsiyum, B1 ve B12 vitaminlerini yeterli miktarda almadığınızı söyleyebiliriz. Bu da bazı hastalıklara zemin hazırlarken enerjinizi de bir hayli düşürür; kendinizi sürekli yorgun ve halsiz hissetmenize neden olur. Hangi besinleri mutlaka tüketmeniz


Şu Anki Saat: 21:19

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.