Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Sağlık (https://www.turkhackteam.org/saglik/)
-   -   Diş hekimi başkandan 80 bin öğrenciye diş fırçası (https://www.turkhackteam.org/saglik/123064-dis-hekimi-baskandan-80-bin-ogrenciye-dis-fircasi.html)

DoWn LiTe 04-01-2008 13:15 13:15

Diş hekimi başkandan 80 bin öğrenciye diş fırçası
 
Asıl mesleği diş hekimliği olan Başkan Mustafa Demir, diş fırçası ve diş macunu dağıtımına Fatih İlköğretim Okulu 8 – A sınıfında başladı. Öncelikle öğrencilere diş sağlığının önemini içeren bir konuşma yapan Demir, belediyelerin temel görevleri kentin temizlik, yol yapımı, parkların bakımı gibi işleriyle uğraşmanın yanı sıra, o kentte yaşayan insanların ihtiyaçlarını da dikkate alarak hizmetler üretmek olduğunu söyledi.

Bu yapılanlarla kentin güzelleşmesini, daha bakımlı, daha yaşanılası bir yer alması sağlanırken; insanların da daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu bir yaşam sürmelerini amaçladıklarını dile getiren Demir, “Belediye olarak, son 3.5 yılda 70 okulumuzda çeşitli sağlık taramaları yaptık. Anne babalarınıza Aile İçi İletişim ve Sağlıklı Beslenme Seminerleri verdik. Sağlık hizmetlerinden daha kolay yararlanabilmeniz için yeni sağlık ocakları açtık.” dedi.

Demir, mesleğinin diş hekimliği olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu yıl Türkiye’de bilimsel diş hekimliğinin 100. yılı. Bu yüzden de çocuklarımızın ağız ve diş sağlığına özellikle önem veriyorum ve bu nedenle bugün sizlere, diş fırçası ve diş macunundan oluşan setler dağıtıyoruz. Diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi, en yüksek maliyetli hastalıklar arasında dördüncü sırada yer alıyor. Bu yüzden hastalıklar oluşmadan ve erken yaştan itibaren dişleri korumak büyük önem taşıyor. Diş fırçalamak diğer bütün iyi alışkanlıklar gibi küçük yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlık. Bu öğretim yılı içerisinde, Fatih’teki tüm ilk ve orta dereceli okullarımızda diş fırçası ve diş macunundan oluşan setler dağıtacağız.”

Mustafa Demir daha sonra öğrencilere tek tek katlanabilir diş fırçası ve diş macunundan oluşan setleri dağıttı. Diş bakım setlerinin dağıtımı sömestr tatiline kadar sürecek. Diş bakım setleri Fatih’teki yaklaşık 80 bin ilköğretim ve lise öğrencisinin tamamına dağıtılacak.


Şu Anki Saat: 19:37

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.