THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Kalsiyum Blokörü Nedir? Ve Hangi Hastalıklara Yol Açar?

Dèfacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
01/2017
Mesajlar:
2.605
Konular:
316
Teşekkür (Etti):
377
Teşekkür (Aldı):
539
Ticaret:
(0) %
0
17547
16-12-2017 12:12
#1
Konuya girmeden önce şu hatırlatma faydalı olacaktır:

- Bütün dünya çoktan ele geçirildi ve hayatın her alanında sonuna kadar Şeytanlık yapılıyor ! Dünya'yı ele geçiren Şeytanlar, tıbbi ilaç sektörünü de kontrol ediyor ! Bu alanlarda da sonuna kadar Şeytanlık yapıyor, insanlığı saptırıyorlar !
Şeytanların hedefi insanların tekrar sağlıklarına kavuşmaları değildir, bilakis, hastalıklardan bellerini doğrultamamaları, sürünmeleridir ! Hasta kalmaları, hasta yaşamalarıdır ! Dünya nüfus sayısının türlü hastalık ve ölüm yollarıyla düşürülmesidir !
Zaten bilenler bilir, bu devir ilaçlar hastalıkları gidermez, sadece semptomları bastırır ! Birde üzerine yeni yeni hastalıklar eklenir !


Konuya dönersek;

Kalsiyum Kanal Blokörleri kalp hastalıklarında yazılır ! Niye yazılır hala anlamış değilim ! Aklı selim bunu idrak edemiyor ! Zaten kalp'de bir sorun varsa birde üzerine bu ilacı almak, resmen ölüm fermanı imzalamak gibi bir şeydir !

Kalp bir kastır ve pompa görevi üstlenir ! Kasılarak kanı bedene dağıtır/ pompalar ! Zayıflarsa gereği gibi pompalayamaz ! Kan dağıtımında sorun yaşanır !


Peki bu ilaçlar ne yapıyor !?

- Kalsiyum kanallarını bloke ediyor !

Mantığa bakın !!!??


Kasların çalışması Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Kalsiyum iyonları hücre içine akın eder ve sonuç olarak kaslar kasılır ! Aynı sistem kalp içinde geçerlidir !

Kalp kaslarının çalışması da kalisyum iyonlarına bağlıdır !

Kalsiyum iyonları bloke edilince nolur !??

- Kalbin gücü zayıflar ! Kalp gereği gibi kasılamaz ! Pompa güçlü bir şekilde pompalayamaz ! Sonuç olarak kan dolaşımında sorun yaşanır ! Her yere yeterli oranda kan/oksijen gitmez-ulaşmaz !

Siz burda bir mantık görebiliyormusunuz !??

Tam tersi, bu tür ilaçlar kalp yetmezliğini daha da bi körükler !

Sadece kalp değil, vücuttaki bütün kaslar bu ilaçtan dolayı zarar görür ! Vücut zayıflar ve güçsüz düşer ! Spor yapanlar düşük bir performans ile hareket eder ! Aktivite azalır ! Yorgunluk ve halsizlik baş gösterir!

Sadece bu kadar olsa;

Vücutta ne kadar kalsiyum kanalları varsa bu ilaçlar tarafından bloke edilir !


BEYİN

Beyin, beyin hücrelerinden meydana gelir ! Beyin hücreleri kendi aralarında bağlantı kurar ! Sinyal, bir hücreden diğerine aktarılır !


Bu bağlantı noktalarına SİNAPS denir !
Sinapsların çalışması içinde yine Kalsiyum İyonları gerekiyor ! Kalsiyum kanalları tıkanınca sinyal sekteye uğrar ! Sinyal bir sonraki beyin hücresine iletilemez-ulaşamaz !

Sonuç olarak beyinsizlik hasıl olur ! Akılsızlık meydana gelir ! İQ ve zeka düşer ! Basiret ve firaset tıkanır, körelir !

PANKREAS
Pankreas hücreleri bilindiği gibi İnsülin üretir ! Bu hücrelerin İnsülin üretmeside yine Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Pankreas hücresindeki Kalsiyum kanalları tıkanınca İnsülin üretimi sekteye uğrar !

Diyabet ve şeker hastalığı patlak verir ! Buda yine dolaylı yoldan kalbe zarar verir ! Karaciğer bundan zarar görür ! Enerji üretimi sekteye uğrar ! Halsizlik ve bitmişlik sendromu ortaya çıkar !

Konuyu uzatmak istemiyorum ! Bedenimizdeki birçok organın sağlıklı bir şekilde çalışması Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Kalsiyum kanalları tıkanınınca veya bloke edilince organların fonksiyonu sekteye uğrar ve bundan da yüzlerce hastalık ortaya çıkar !
--------------------- "Zamanı Gelmiş Bir Fikrin Önünde Hiçbir Ordu Duramaz."
H2ck1r Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler