İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Kalsiyum Blokörü Nedir? Ve Hangi Hastalıklara Yol Açar?

16-12-2017 12:12
#1
Dèfacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2017
Mesajlar:
2.599
Teşekkür (Etti):
378
Teşekkür (Aldı):
540
Konular:
310
Ticaret:
(0) %
Konuya girmeden önce şu hatırlatma faydalı olacaktır:

- Bütün dünya çoktan ele geçirildi ve hayatın her alanında sonuna kadar Şeytanlık yapılıyor ! Dünya'yı ele geçiren Şeytanlar, tıbbi ilaç sektörünü de kontrol ediyor ! Bu alanlarda da sonuna kadar Şeytanlık yapıyor, insanlığı saptırıyorlar !
Şeytanların hedefi insanların tekrar sağlıklarına kavuşmaları değildir, bilakis, hastalıklardan bellerini doğrultamamaları, sürünmeleridir ! Hasta kalmaları, hasta yaşamalarıdır ! Dünya nüfus sayısının türlü hastalık ve ölüm yollarıyla düşürülmesidir !
Zaten bilenler bilir, bu devir ilaçlar hastalıkları gidermez, sadece semptomları bastırır ! Birde üzerine yeni yeni hastalıklar eklenir !


Konuya dönersek;

Kalsiyum Kanal Blokörleri kalp hastalıklarında yazılır ! Niye yazılır hala anlamış değilim ! Aklı selim bunu idrak edemiyor ! Zaten kalp'de bir sorun varsa birde üzerine bu ilacı almak, resmen ölüm fermanı imzalamak gibi bir şeydir !

Kalp bir kastır ve pompa görevi üstlenir ! Kasılarak kanı bedene dağıtır/ pompalar ! Zayıflarsa gereği gibi pompalayamaz ! Kan dağıtımında sorun yaşanır !


Peki bu ilaçlar ne yapıyor !?

- Kalsiyum kanallarını bloke ediyor !

Mantığa bakın !!!??


Kasların çalışması Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Kalsiyum iyonları hücre içine akın eder ve sonuç olarak kaslar kasılır ! Aynı sistem kalp içinde geçerlidir !

Kalp kaslarının çalışması da kalisyum iyonlarına bağlıdır !

Kalsiyum iyonları bloke edilince nolur !??

- Kalbin gücü zayıflar ! Kalp gereği gibi kasılamaz ! Pompa güçlü bir şekilde pompalayamaz ! Sonuç olarak kan dolaşımında sorun yaşanır ! Her yere yeterli oranda kan/oksijen gitmez-ulaşmaz !

Siz burda bir mantık görebiliyormusunuz !??

Tam tersi, bu tür ilaçlar kalp yetmezliğini daha da bi körükler !

Sadece kalp değil, vücuttaki bütün kaslar bu ilaçtan dolayı zarar görür ! Vücut zayıflar ve güçsüz düşer ! Spor yapanlar düşük bir performans ile hareket eder ! Aktivite azalır ! Yorgunluk ve halsizlik baş gösterir!

Sadece bu kadar olsa;

Vücutta ne kadar kalsiyum kanalları varsa bu ilaçlar tarafından bloke edilir !


BEYİN

Beyin, beyin hücrelerinden meydana gelir ! Beyin hücreleri kendi aralarında bağlantı kurar ! Sinyal, bir hücreden diğerine aktarılır !


Bu bağlantı noktalarına SİNAPS denir !
Sinapsların çalışması içinde yine Kalsiyum İyonları gerekiyor ! Kalsiyum kanalları tıkanınca sinyal sekteye uğrar ! Sinyal bir sonraki beyin hücresine iletilemez-ulaşamaz !

Sonuç olarak beyinsizlik hasıl olur ! Akılsızlık meydana gelir ! İQ ve zeka düşer ! Basiret ve firaset tıkanır, körelir !

PANKREAS
Pankreas hücreleri bilindiği gibi İnsülin üretir ! Bu hücrelerin İnsülin üretmeside yine Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Pankreas hücresindeki Kalsiyum kanalları tıkanınca İnsülin üretimi sekteye uğrar !

Diyabet ve şeker hastalığı patlak verir ! Buda yine dolaylı yoldan kalbe zarar verir ! Karaciğer bundan zarar görür ! Enerji üretimi sekteye uğrar ! Halsizlik ve bitmişlik sendromu ortaya çıkar !

Konuyu uzatmak istemiyorum ! Bedenimizdeki birçok organın sağlıklı bir şekilde çalışması Kalsiyum İyonlarına bağlıdır ! Kalsiyum kanalları tıkanınınca veya bloke edilince organların fonksiyonu sekteye uğrar ve bundan da yüzlerce hastalık ortaya çıkar !
Kullanıcı İmzası
"Zamanı Gelmiş Bir Fikrin Önünde Hiçbir Ordu Duramaz."
H2ck1r Teşekkür etti.


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı