TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Estetikle Doğal Buruna Sahip Olmak!

SToRMeR¬X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Kã¥SéЯ! ~ |З8|
Mesajlar:
5.241
Konular:
4442
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
405
Ticaret:
(0) %
24-05-2008 13:35
#1
Smile
Estetikle Doğal Buruna Sahip Olmak!
Burun güzelse; gözler ve yüzdeki diğer alanlar dikkat çeker.Yüzümüzün tam ortasında,ifadenizi tamamlayan yada ifadenizi yansıtan burun,aynı zamanda nefes almamızı da sağladığı için bizim için önemli bir yere sahip.Günümüzün en fazla yapılan estetik ameliyatlarının başında burun estetiği yani tıbbi ismiyle rhinoplasty ameliyatları geliyor.Hem burnunuzun şeklinden rahatsız hem de rahat nefes alamıyorsanız estetik burun ameliyatı tam size göre.Öncelikle bu konuyla ilgili güvenilir bir doktora başvurmalı ve bu konuda gerekli bilgileri almalısınız.Biz sizin yerinize ünlü ve güvenilir bir estetik cerrah bulduk ve sizin merak ettiklerinizin hepsini sorduk.Op.Dr.Fatih Dağdelen sorularımızı sabırla ve titizlikle cevapladı.Tüm detaylarıyla estetik burun ameliyatı:

Neden en fazla burun ameliyatı oluyor?
Op.Dr.Fatih Dağdelen:Hem yüzümüzde en ön planda olan organ hemde yüzün karakteristik özelliğini ortaya koyuyor.Özellikle ülkemizde fazla sayıda burun problemi yaşayan insan var.Birazda genetik faktörler etkili.Mesela İngilizlerin böyle bir sorunu yok.

Kim burun ameliyatı olabilir?İsteyen her kişi olabilir mi ameliyat?
Op.Dr.Fatih Dağdelen:Tabi ki olabilir.Fakat en önemlisi kişi ne istediğini bilmeli,gerçekçi beklentileri olmalı ve doktorunun önerilerini yerine getirebilmeli.Bunun dışında ameliyat genel anestezi altında yapıldığı için kişinin anestezi almasına engel olabilecek bir sağlık sorununun olmaması gerekir.
Kişilerin nasıl bir buruna sahip olacağına nasıl karar veriyorsunuz?Kim karar veriyor siz mi? Yoksa hasta mı?

Op.Dr.Fatih Dağdelen:Öncelikle kişiyi muayene ediyor ve burun yapısını inceliyoruz.Daha sonra fonksiyonel anlamda sorunu olup olmadığına bakıyoruz.Resimlerini çekip,bilgisayarda özel bir program sayesinde profilden(yan)olabilecek burun şeklini kişiye gösteriyor ve kişinin beklentilerini tartışıyor ve karşılıklı konuşuyoruz.Aslında karar veren kimse olmuyor.Çünkü nasıl olacağı konusundaki tek kopyamız kişinin olan burnu.

Olabilecek en iyi sonucu yapmak bizim görevimiz ama sonuçta yoktan var etmiyoruz,olanı değerlendiriyoruz.
Doğal bir burun deyince nasıl bir burun gelmeli akıllara?
Op.Dr.Fatih Dağdelenoğal burun deyince kişinin yüzüne yakışan,yüz hatlarına uygun ve asla ameliyat olduğu belli olmayan burunlar gelmeli.Genelde kişilerin en büyük korkuları ameliyat olduklarının belli olması.Ve bir daha ameliyat gerekmesi.

Evet ikinci ameliyat.Bir seferde bütün sorun gideriliyor mu?Genelde bir seferde güzel olmuyor diye bir rivayet var.

Op.Dr.Fatih Dağdelen:Kesinlikle yanlış!Bunun gibi nereden çıktığını bilmediğim söylentilere çok kızıyorum.Elbette ilk seferde güzel bir buruna sahip olmak mümkün.Gerek kişiler gerekse doktorlar için en güzeli tek seferde en güzel sonuca ulaşmak.Zaten burun ameliyatı dahil bütün ameliyatlar tek seferde en güzel şekilde olabilmeli.

Ameliyattan sonra burun düşer mi?
Op.Dr.Fatih Dağdelen:Hayır düşmez.Düşme diye tabir edilen durum;çöküklük yada burun ucunun tam olarak kalkmaması diyebiliriz.Eğer ameliyatı gerçekleştiren hekim kontrollü bir ameliyat gerçekleştirdiyse böyle üzücü durumlar yaşanmaz.

Peki aynı zamanda nefes almayı düzeltmek içinde işlem yapıyor musunuz?
Op.Dr.Fatih Dağdelen:Mutlaka her ameliyatımızda hastanın eğer nefes almayla ilgili bir problemi olursa bu sorunu da çözüyoruz.
Estetik burun ameliyatı olmak isteyen bir kişi ne kadar zaman ayırmalı bu işlem için?

Op.Dr.Fatih Dağdelen:Tam anlamıyla bir hafta(7 gün)bizim için ve hastamız için yeterli bir süre.Ameliyattan sonra hastalarımızı 3. gün tamponlarını almak için ve 7. gün alçısını almak için kontrol günleri veriyoruz.Dolayısıyla bir haftada en önemli kısımları bitirmiş oluyoruz.

Ameliyat olunca hastanede kalmak gerekiyor mu?

Op.Dr.Fatih Dağdelen:Hastaya ve ameliyatının ne zaman gerçekleştiğine göre belirliyoruz bunu.Eğer hasta kendini iyi hissederse ki burun ameliyatları çok ağrılı ameliyatlar değildir,hasta aynı gün çıkabilir.Yada hasta erken saatte ameliyat oldu ise ve kendini iyi hissadiyorsa aynı gün hastaneden çıkabilir.Hastamızı taburcu ederken onlara kullanmaları gereken ilaçların reçetesini ve kontrol günlerini verip evlerine gönderiyoruz.

Bu 7 günlük süre yurtdışından gelen kişiler için de geçerli mi?

Op.Dr.Fatih Dağdelen:Evet.Yurtdışından gelen hastalarımız için de 7 günlük süre yeterlidir.7 gün sonunda rahatlıkla uçak ile evlerine dönebilirler.Son olarak burun ameliyatı olmak isteyen kişilere önerileriniz nelerdir?
Op.Dr.Fatih Dağdelen: Bu konuda uzman estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına başvurmaları çok önemli.Daha sonra kişi mutlaka ne istediğini iyi bilmeli.İyi bilmeli ki doktoru olarak bizler o kişilere daha faydalı olabilelim.Dışarıdan duydukları doğru olmayan söylentilerden ziyade kendi doktorlarına sonuna kadar güvenmeli.

Umarım sizin için yararlı bilgiler alabilmişizdir.Eğer sizin de doğal,yeni ve güzel bir buruna ihtiyacınız varsa yapmanız gerekenler hiç de zor değil.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler