Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Sağlık

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler
Sigaranın Kendinize, Neslinize ve Çevrenize Zararları

Sağlık

 
 
Seçenekler
Alt 09-08-2018 23:32   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2015
Nereden
Konya
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1840
Teşekkür (Aldı): 1909


Sigaranın Kendinize, Neslinize ve Çevrenize ZararlarıSigara içmek ırkına ihanettir!

İçilen her sigara sizi kansere bir adım daha yaklaştırır. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulduğundan, enfeksiyonlara yakalanma riskini artırır. Sigara içenlerin, beyin damarları tıkanıklığı veya kanaması sonucu ölmeleri olasılığı, içmeyenlerden iki kat fazla.

Tütün alışkanlığı olanların hafıza kaybı ve bunama sorunları yaşamaları olasılığı da daha yüksek.


Bilim, uzun zaman önce sigara içmenin kansere neden olduğunu açıklamıştı. Fakat yeni bir araştırma, babası sigara içen çocukların, zarar görmüş genetik materyali babalarından miras aldıklarını gösterdi. Kanadalı araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir çalışmada; sigaranın, sperm hücrelerinin DNA dizilerinde değişimlere neden olduğu gösterildi. Aynı zamanda bu değişimlerin, farelerin bir sonraki dölüne de geçtiği gösterildi.

Kanada‘nın çevresel ve mesleğe bağlı toksikoloji birimi Mutagenez bölümünden, araştırmayı yürüten Dr. Carole Yauk şöyle söylüyor:

“Biz bu araştırmada; erkek üreme hücreleri olan spermlerin DNA’sındaki mutasyonları inceliyoruz. Bu mutasyonlar, kalıtsal olarak geçtiklerinde yavrunun genetik bileşiminde, geri dönüşü olmayan değişikliklere sebep olurlar. Sigara içen annelerin, fetüse zarar verdiğini zaten biliyorduk. Ancak bu çalışma, bize, babaların çok önceden hatta gelecekteki eşleri ile tanışmadan da önce yavrularına zarar verebilecek potansiyele sahip olabileceğini kanıtlıyor. Öyle ki, ne kadar süre sigara içmişseniz, o kadar çok mutasyon yığılıyor ve yavruda ortaya çıkabilecek potansiyel etki artabiliyor.”

Sigara içen kişiler sadece kendilerine zarar vermekle kalmazlar. Çevrelerinde bulunan kişilere de zarar verir. Sigara dumanına maruz kalan kişilere pasif içici denir. Sigaranın vücuttaki tüm doku ve organlara sayılamayacak kadar çok zararı pasif içicileri de etkilemektedir. Sigaranın zararı daha anne karnında başlamaktadır. Sigara içe annelerin bebekleri %10-15 oranında, kilo eksikliği ve zeka geriliği ile yüzyüze kalmaktadır.
Sigara içen kişiler dumanıyla çevresindekileri zehirlemelerinin yanında izmaritleri atarak doğayı da kirletiyor. Sigara izmaritinde kalan zararlı kimyasal maddeler suya ve toprağa karışarak canlıları etkilemeye devam ediyor. Sigara izmaritleri söndürülmeden atıldığında ise orman yangınlarına sebep oluyor. Yetişmesi uzun yıllar süren ağaçlar bir sigara izmaritinin atılmasıyla bir anda yok oluyor. Orman yangınlarında ağaçların yok olması doğal hayatı da derinden etkiliyor. Ormanda yaşayan bazı canlılar hayatını kaybederken bazı canlılar da doğal ortamlarını yani evlerini kaybediyor.

___________________________________________

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
 Offline  
 
Alt 09-08-2018 23:36   #2
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 95
Teşekkür (Aldı): 26
Hocam BİZ Sigara İçmesekde Yanımızdakiler İçiyor Ben Spor Lisesine Gidiyorum Nerdeyse Okulun Yarısı Sigara İçiyor Olan İçmeyenlere Oluyor___________________________________________

ℂ⋆Mustafa Kemal Atatürk ℂ⋆
▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬
► ☆Capkın Reis ☆ ◄
► ☆ Türk☆ ◄
► ☆Sosyal Medya Asosyali ☆ ◄
▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬
 Offline  
 
Alt 09-08-2018 23:42   #3
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2015
Nereden
Konya
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1840
Teşekkür (Aldı): 1909
Alıntı:
capkinreisTR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam BİZ Sigara İçmesekde Yanımızdakiler İçiyor Ben Spor Lisesine Gidiyorum Nerdeyse Okulun Yarısı Sigara İçiyor Olan İçmeyenlere Oluyor
Sporcunun sigara içmesi... Ne denilir ki?___________________________________________

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

Sosyal Medya Bayilik Paneli
paykasa

wau