THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

takipci
chat
Seçenekler

Kene ısıran ****** baştan savdılar

alichalee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
167
Konular:
92
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
4
Ticaret:
(0) %
12-08-2008 11:00
#1
Kene ısıran ****** baştan savdılar

Kene ısıran 8 yaşındaki ****** başlarından savdılar. Devamlı kusan ve üniversie hastenesine acil nakil edilmesi gereken çocuğa 'var olan' ambulans verilmedi

Gün geçmiyor ki yeni bir sağlık skandalı ile karşılaşmayalım. Parası olmayan hastaları tedavi etmeyen hastanelerden sonra şimdi de devlet hastanesinde 'var olan' ambulans acil nakledilmesi gereken hastaya tahsis edilmedi ve hastanın ailesine 'başınızın çaresine bakın' denildi.

Mersin'de kenenin ısırdığı 8 yaşindaki çocuk, kaldırıldığı Mersin Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesi'nden, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakil edilmesi gerekirken, hastane yetkilileri otoparkta bekletilen ambulansı hastaya tahsis etmedi.

BAŞTAN SAVDILAR
Olay Fevzi Çakmak Mahallesi 1735 sokak 4 nolu evde meydana geldi. Alınan bilgilere göre dün evlerinin bahçesinde oyun oynayan Cem Toker'i (8) kene ısırdı. Vücudunda keneyi gören 8 yaşındaki Cem keneyi kendi çıkardı. Ertesi gün kusarak ateşler içinde kalan Cem'in kene tarafından ısırıldığını fark eden Babası Ahmet Toker (38) oğlunu hemen Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesine kaldırdı.

Cem'e Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesinde ilk müdahale yapıldıktan sonra serum takıldı. Hastanın acilen Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılması gerektiğini öğrenen Baba Toker, ambulans talebinde bulundu. Hastane yetkililerinden başınızın çaresine bakın yanıtını alan baba Ahmet Toker, Mahalle Muhtarı Ömercan Ergezer'den yardım istedi.

AMBULANS OTOPARKTA
Hastaneye gelen Muhtar Ergezer, Tarsus Belediyesini arayarak ambulans istedi. Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesine gelen Tarsus Belediyesine ait ambulans Küçük Cem'i Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırdı. Öte yandan 70. Yıl Devlet Hastanesine ait ambulansın ve ekibinin 112 Acil servis garajında bekletilmesi ise şaşkınlık ile karşılandı.


Kenenin ısırdığı 8 yaşındaki çocuk, Mersin Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesi'nden, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakil edilmesi gerekirken, hastane yetkilileri otoparkta bekletilen ambulansı, 'ambulans yok diyerek' hastaya tahsis etmedi.

BAKAN AKDAĞ UYARMIŞTI
Geçtiğimiz aylarda Adana'da, öel bir tıp merkezi, tüp patlaması sonucu çıkan yangında vücutları yanan 1'i çocuk 2 kişiye yapılan ilk tedavinin ücretini alamadığı için uygun bir hastaneye sevk etmekte gecikmiş, kapatma cezası almıştı. Yaşanan bu olay tartışmalara yol açarken başbakan Erdoğan parası olmadığı için tedavi edilmeyen aileyi ararken Sağlık Bakanı Recep Akdağ şu açıklamayı yapmıştı: "Bu mesele ile ilgili bizzat sayın Başbakanımız beni aradı.İlgili müdahalelerimizi anlattım. Kesinlikle kabul edilemeyecek bir olay ve gerekenleri de yaptık.Vatandaşlarımız da bilmelidir ki kendisinin, çoluk ******nun, ailesinin sağlığı konusunda böyle davranışlara kesinlikle müsamaha etmeyeceğiz"
---------------------


Geçmişe dönük keşkelerle yaşamaktansa geleceğe dönük belkilerle yaşamayı tercih ederim


Herkes benden uzak, akıllı uslu dursun

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler