THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

takipci
chat
Seçenekler

KANSER TEŞHİSİ [grp]

K!nG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2007
Nereden:
vice city =)
Mesajlar:
2.210
Konular:
749
Teşekkür (Etti):
22
Teşekkür (Aldı):
142
Ticaret:
(0) %
20-08-2008 17:46
#1
Lightbulb
KANSER TEŞHİSİ [grp]
Kanserin en iyi teşhisi, erken yapılan teşhistir. Kanser ne kadar erken belirlenirse, vücutta di er organ veya dokulara yayılmadan önce tedavi edilebilme şansı da o kadar yüksektir. Günümüzde varolan kanser tarama metodlan ile artık birçok kanser tedavi için yeterli olacak şekilde erken teşhis edilmektedir.
Kanser teşhisinde amaç kanserin çeşidini ve yerleşti i yeri belirlemektir. Her kanser çeşidinin kendine özgü büyüme oranı, yayılma e ilimi ve yayılma e ilimi gösteren hedef niteli inde özel doku veya organ grupları vardır.

Kanserin çeşidinin belirlenmesi ile doktorunuz bunun nasıl gelişece ini tahmin edecek ve uygun tedavi işlemlerini planlayabilecek duruma gelir. Kanserin şimdiki durumda ne kadar yayılmış oldu unu (evreleme) belirlemek de, teşhis olayı içerisindedir. Evreleme: kötü huylu tümörleri, tedaviye yön verme amacıyla, klinik belirtileri ve yayılma derecelerine göre evrelere ayırma. Sonuçta doktorunuzun kanserleşme e iliminin nasıl etkilenece i veya sizin sa lı ınızı nasıl etkileyece ini de erlendirmesi gerekir.

Di er şeylerin yanı sıra, bu türden belirlemeler de sizin kanser çeşidinize uygun tedavi biçiminin belirlenmesi açısından doktorunuza yol gösterecektir. E er hastalı ın teşhisi veya yayılma derecesinin devrelere ayrılması birkaç günü veya haftayı gerektirirse pani e kapılmayın. Sizin bütünlüklü tedavinizin dayanaca ı kesin bir teşhis, genellikle laboratuvarda bir doku numunesinin incelenmesini (biyopsi), röntgen ve di er laboratuvar işlemlerini gerektirir.
--------------------- BİZ ESKİŞEHİRLİYİZ ..!

YOU AND ME COULD WRITE A BAD ROMANCE...

LADY GAGA <3


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler