İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

"Neştersiz genç kalın"

eflatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
Öyle Güzel B'Yerden :)
Mesajlar:
1.742
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
45
Teşekkür (Aldı):
189
Ticaret:
(0) %
09-09-2008 21:42
#1
"Neştersiz genç kalın"
NeŞtErSiZ GENç kAlIn
"Neştersiz genç kalın"

Plastik cerrahi günümüzde oldukça yaygın. Hele de yüz gerdirme operasyonları. Ancak bıçak altına yatmak gerçekten cesaret istiyor. Üstelik ameliyatla elde edeceğiniz sonucu ameliyatsız elde etmek varken, niye bıçak altına yatasınız ki?


Eskiden estetik operasyon denince, önce bir durup düşünülürdü. Zaten bu alanda fazla uzman da yoktu. Belli kişilerin adı geçince, akan sular dururdu. Hem maliyetler şimdikinden çok daha fazlaydı, hem de pek yaygın değildi. Şimdilerde ise durum tam tersi. Sokakta yürürken, burnu yapılmış, cildi gerilmiş pek çok insanla karşılaşıyorsunuz. Plastik cerrahi artık sadece ünlülerin ve çok zenginlerin başvurduğu bir yöntem olmaktan çıktı.

Plastik cerrahinin giderek yaygınlaşması sizi aldatmasın. Bıçak altına yatmak hala büyük cesaret gerektiren bir şey. Sizi bilmem ama biri çıkıp da bu işleri ameliyatsız halledebileceğimi söylese, kesinlikle tercih ederim. Bu nedenle neştersiz yüz gerdirme tekniklerini biraz araştırdım. Buyrun size neştersiz genç kalma yöntemleri...


Mezoterapi
Selülit, bölgesel incelme ve saç dökülmesi gibi problerde de bir tedavi yöntemi olarak kullanılan mezoterapi, cildi gençleştirme amaçlı da uygulanan bir yöntemdir. Cildi gençleştirmeye yönelik bu uygulamaya mezolift adı da verilebilmektedir.

Yaşlanma sürecinde, cilt hem güneşin olumsuz etkilerine, hem de sürekli artan kolajen kaybına maruz kalır. Bunların sonucunda da dolgunluğunu ve esnekliğini yitirir. Mezoliftle, ciltteki epidermis tabakası altında bulunan orta tabakasına (dermis) tesiri yüksek vitaminler ve antioksidanlar enjekte edilerek cilt canlandırılır. Mezolift tedavisi görmüş kişiler, işlemden sonra ciltlerini sıkı, parlak, genç ve ışıl ışıl olarak tanımlıyorlar.

Uygulama süreci genellikle bir haftalık aralıklarla 2 ila 4 seans sürüyor. Elde edilen sonuçlar, yılda iki kez yapılan yapılan koruma seanslarıyla muhafaza ediliyor.
Threadlift
Kylie Minogue'un da tercih ettiği, Basit bir yöntem olan ve yarım saatte uygulanan Threadlift'te, dikiş atmakta kullanılan, üzerinde küçük dişler bulunan ince ipler yardımıyla kaş, yanak, boyun ve çenedeki sarkan bölgeler gerdirilir. Bu yöntemde yüzü ameliyatsız gerdirmeyi sağlayan iki bölüm vardır. İlkinde özel dikiş ipleri bir kement gibi kullanılarak sarkan bölgeler kaldırılır. İkinci bölümde de daha iyi gerilim ve şekillendirme için, çok küçük olta kancalarını hatırlatan, üzerinde küçük dişlerin bulunduğu prolen dikiş ipleri kullanılır. BunlarLA, bir iğne yardımıyla sarkan bölgelere girilir ve kaş, çene ve yanak bölgesinde istenen gerdirme ve şekillendirme işlemi yapılır. Uygulama sonlandırılırken, ipler kısaltılır. İşlemin etkisi hemen görülür, risk olasılığı düşüktür ve iyileşme de hızlı olur.

Threadlift kimler için uygundur?
Çene, yanak ve kaş bölgelerinde sarkma başlayan, ameliyat yaptırmadan bunlardan kurtulmak isteyen, yara izi riski almak istemeyen herkese uygundur. Threadlift, aşırı kilolu ya da aşırı zayıf kişiler için fazla uygun olmayabilir.

Sonuçlar ne kadar başarılı?
ThreadLift'le ameliyatla yapılan yüz gerdirme işleminde elde edilen sonucun yüzde 60 ila 70'i elde edilebilir.

Acıtıyor mu? Riskleri var mı?
Lokal anestezi ile uygulanır, bu nedenle acı vermez.

İğne kullanılan her uygulamada olduğu gibi bunda da şişme ve çürüme riski vardır ama makyajla kapatılabilir. Threadlift'i sertifikalı bir uzman uyguladığı takdirde, komplikasyon riski yüzde 1'den azdır. İplere karşı reaksiyon ya da enfeksiyon olduğu takdirde ipler alınabilir.

Kullanılan ipler dışardan görülür mü?
Hayır.

Etkisi ne kadar sürer?
Ek bir yöntemle kullanılmadığı takdirde genellikle 3-5 yıl kadar.
Sculptra
Sculptra, lipoatrofi (yüzdeki yağ kaybı) izlerini düzelten ya da onaran bir yöntemdir. Lipoatrofi, ciltte bulunan yağın kaybı anlamına gelir ve yanakların ve gözlerin çökmesine neden olur. Sculptra, güvenli bir sentetik maddedir ve yağ kaybının olduğu bölgede cilt yüzeyinin altına enjekte edilir. Cilde aşamalı olarak önemli ölçüde dolgunluk kazandırır ve çökmüş bölgelerin görüntüsünde gözle görülür bir farklılık kaydedilir.

Hangi durumlarda uygulanmaz?
Sculptra'nın içeriğindeki maddelerden birine bile allerjiniz varsa,
Sculptra'yı uygulamak istediğiniz bölgede bir enfeksiyon ya da itihaplanma varsa.

Yan etkileri nelerdir?
Tedavi edilen bölgede küçük şişlikler görülebilir. Bunlar genellikle gözle görülmez, dokunarak hissedilir.
Diğer yan etkiler enjeksiyona bağlı, kanama, hassasiyet, kızarıklık, çürük ve şişme gibi etkilerdir.

Etkisi ne kadar sürer?
Klinik bir araştırmada uygulamanın etkisinin 2 yılı aşkın süre devam ettiği gözlemlenmiştir. Sculptra'nın etkileri hemen görülmez. Cildin dolgunluğunu kazanması yavaş yavaş gerçekleşir. Uygulayan uzman, ilk uygulamadan birkaç hafta sonra sizi tekrar görüp, fazladan enjeksiyon yapılıp yapılmaması gerektiğine karar verir. İstenilen etkiyi elde etmek için yıl içinde tekrarlamak gerekebilir. Yüzdeki yağ kaybı az olan kişiler, daha az uygulamaya ihtiyaç duyarlar.

Acıtır mı?
Çok ince iğneler kullanılarak zerk edildiğinden, her enjeksiyonda olduğu gibi Sculptra da biraz acıtabilir. Lokal anestezi uygulanabilir.
Thermage
Thermage, cildin sıkılaşmasını sağlayan bir işlem. ThtermaCool adı verilen bir teknoloji yardımıyla uygulanıyor. Cildi sıkılaştırdığı, kırışıklıları yumuşatarak cildi gerdiği ve yüz hatlarını yenilediği klinik olarak kanıtlanmış. Neştersiz olarak uygulanan bu işlem, hızlı ve kolay ve sizi normal aktivitelerinizden alıkoymuyor. Lazerin aksine, her cilt tipine uygulanabiliyor.

ThermaCool sistemi patentli, elektrodalga yayan bir sistemdir. Alet cilde her dokunduğunda, cildin derinlerindeki büyük ölçekli kolajene ve altındaki dokuya sıcaklık yayar. Bu esnada yüzeyde kalan deriyi de soğutarak korur. Isıtma işlemi sıkılaşma sağlar. Zaman içinde, yeni ve tekrardan şekillendirilmiş kolajen üretilir. Bu da daha cildinizin daha sağlıklı, yumuşak ve genç görünmesini sağlar.

Ne kadar sürüyor?
Uygulanan bölgenin büyüklüğüne göre, birkaç dakika ila bir saat arasında sürebilir. Cildi uygulamaya hazırlamak için fazladan zaman gerekebilir.

Uygulamadan sonra ne hissedilir?
Cildiniz daha sıkı, pürüzsüz ve genç olacak. Zaman içerisinde artan bir sıkılaşma hissedeceksiniz.

Kaç seans gerekiyor?
Çoğu zaman tek seans yeterli olur. Uygulayan uzman seans sayısına karar verir.

Sonuçlar ne zaman görülmeye başlanır?
Sonuçlar yavaş yavaş, 2 ila 6 ay arasında belirginleşir ama daha erken sonuç almak da olası.

Etkisi ne kadar sürer?
Bir yıl ila daha uzun zaman sürebilir. Bu hastanın, doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak uzayabilir.

Güvenli bir uygulama mı?
Oldukça güvenlidir. 70 bin hasta üzerinde yapılan araştırmalar riskin yüzde 1'den az olduğunu göstermektedir. En sık rastlanan şikayetler, uygulamanın yapıldığı bölgede şişme, kızarıklık, şişlikler ve su toplanmasıdır. Bunlar da birkaç gün ya da hafta içinde kaybolmaktadır.
Restylane SubQ
Enjeksiyon yoluyla uygulanır. Çene ve yanak bölgesine dolgunluk vererek yüzü şekillendirmeye yardımcı olur. Kısa zamanda uygulanan yeni ve kolay bir yöntemdir. Cildin sarkmasına bağlı yaşlanma etkilerini azaltır, denge ve simetri yaratır ya da onarır. 2 ml'lik Nasha jeli içeren, tek kullanımlık bir şırınga halinde satılır. Çok ince bir iğneyle, az miktarda uygulanır, etkisi uygulamadan hemen sonra görülebilir. Yüzde yara izi bırakmaz.

Etkisi ne kadar sürer?
Bu son derece kişiseldir. Cildin yapısına, yaşa, yaşam stiline göre değişir. Ancak mütakip enjeksiyon genellikle 6 ila 12 ay içinde gerebilir. Ek bir yöntem uyguluyorsanız, bu süre uzayabilir.Isolagen
Yaşlanmaya karşı güvenli ve doğal bir yöntem olan Isolagen'de kişinin kendisinde bulunan, kolajen oluşumu sağlayan hücreler (fibroblastlar) kullanılıyor.

Nasıl uygulanıyor?
Dermatoloğunuz, lokal aneztezi yoluyla kulağınızın arkasından küçük bir derş dokusu alıyor. Alınan dokunun biyopsisi Isolagen laboratuvarına yollanıyor ve burada kolajen üretimini sağlayan hücreleriniz (fibroblastlar) çoğaltılıp ayrıştırılıyor.

Hücrelerin en güçlü eve enerjik olanları bölünme yoluyla yeni fibroblastların oluşmasını sağlıyor. 8 hafta gibi bir süreden sonra bu hücrelerin sayısı katlanarak cildinize enjekte edilmeye hazır hale geliyorlar. Enjeksiyondan sonra yeni kolajen oluşumunu başlatıyorlar.

Genellikle 2 haftalık aralarla sadece 2 enjeksiyon daha gerekiyor. Alınan sonuçlar çoğu hastada 18 ila 24 haftada ilerleme kaydediyor ve etkisi birkaç yıl sürüyor. Vücut yeni fibroblastları kendi hücresel matriksine doğal olarak kabul ediyor ve cildiniz yeniden hayat buluyor.

Özellikleri:
Bu, dünyadaki etkisini uzun süre koruyan ilk kolajen tedavisi.
Hızlı ve güvenilir bir yöntem.
Sentetik ve hayvanlardan elde edilen maddelere karşı kullanılan
ilk doğal yöntem.
Allerjik reaksiyon riski yok.
Isolagen hücrelerinizi ileride kullanmak üzere istediğiniz zaman saklayabiliyor. Böylece genç yaşta saklanmasını istediğiniz hücrelerinizi yaşlandığınızda cildinizi tazeletmek üzere kullanabiliyorsunuz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı