THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

takipci
chat
Seçenekler

Çin restoranları riskli

кιllεя¬εx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
THT Vice Ctiy
Mesajlar:
4.463
Konular:
862
Teşekkür (Etti):
28
Teşekkür (Aldı):
75
Ticaret:
(0) %
07-11-2008 10:26
#1
Çin restoranları riskli
İTALYA Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla, jandarma ekiplerinin Çin’den ithal edilen gıda ürünlerne yönelik tüm ülkede kontroller devam ederken, bakanlık halkı Çin restoranları konusunda da uyardı.

Sağlık Bakan Vekili Francesca Martini, tüm ülkede Çin'den getirilen ve içinde süt kullanılma ihtimali bulunan tüm gıda ürünlerinin kontrollerinin devam ettiğini söyledi. Mardini, “İtalya için yasal boyutta risk yok ama ülkeye yasal olmayan yollarla giren ürünlerin bulunma ihtimaline karşı olabilecek potansiyel riski gözönünde bulundurarak hareket ediyoruz. Bu yönde herkesin Çin restoranlarına karşı dikkatli olması gerekiyor. Zira bu tür yerlerde risk taşıyan ürünler kullanılıyor olabilir” dedi.

Geçen hafta Çin'de 6 ******n ölümüyle ortaya çıkan süt skandalında Sanlu firmasının ürettiği çocuk mamalarında plastik sanayinde kullanılan ‘melamin' maddesi bulunduğu belirlenmişti. İtalya'da ilk etapta hiçbir risk bulunmadığı açıklanmasına rağmen bir televizyon programında özellikle Çin ürünlerinin satıldığı süpermerketlerde, süt ve ürünlerinin yanı sıra, içinde süt bulunan birçok uzun ömürlü gıdanın da bulunduğu tespit edilince Sağşlık Bakanlığı alarma geçerek ülke genelinde kontrol başlattı.
---------------------
Şuaиda haчaтıмda oLan yada gεçмişiмdε kaLaи,dosтuм dεdiğiм yada dosт zAииεттiğiм.SεvgiLiм dεyip kaLbiмε aLdığıм soиra aиıLarLa göмdüğüм,ßirşεчLεr payLaşтığıм чada чarıм ßırakтığıм, gεri döимεsiиi isтεdiğiм чada тaмaмεи тεrkεттiğiм,içLεriиi тiтrεттiğiм; ßüтüи arkadaşLarıмa ve dosтLarıмa тεşεkkürLεr,
ßüчüчoruм siziиLε..!

ßo$hweR!Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler