İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Onkoloji hemşirelerine stres yönetimi eğitimi

Dejavue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
05/2008
Nereden:
Türkistan
Mesajlar:
3.750
Konular:
2413
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
389
Ticaret:
(0) %
18-12-2008 18:42
#1
Arrow
Onkoloji hemşirelerine stres yönetimi eğitimi
Anadolu Sağlık Merkezi, Onkoloji Hemşireliği Derneği işbirliği ile “Temel Düzey” Psiko- Onkoloji Kursu düzenliyor. 26- 27 Aralık 2008 tarihlerinde Anadolu Sağlık Merkezi Efes Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kursa tüm Türkiye’den, onkoloji hastalarıyla çalışan ve öğretim elemanı olarak görev yapan hemşireler katılabilecek. Kurs, onkoloji hastalarıyla çalışanların duygu ve düşüncelerini yöneterek stresle başa çıkma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Anadolu Sağlık Merkezi, Onkoloji Hemşireliği Derneği işbirliği ile onkoloji hastalarıyla çalışanların duygu ve düşüncelerini yöneterek stresle başa çıkma becerilerini geliştirmek amacıyla Psiko- Onkoloji Kursu düzenliyor. Tüm Türkiye’den onkoloji hastalarıyla çalışan ve öğretim elemanı olarak görev yapan hemşirelerin katılabileceği kurs, 26- 27 Aralık 2008 tarihlerinde Anadolu Sağlık Merkezi Efes Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Psiko-Onkoloji Kursu’na Onkoloji Hemşireliği Derneği Psiko-Onkoloji Komisyon Başkanı Prof. Dr. Gülşen Terakye, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Perihan Güner Küçükkaya ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Konsültason Liyazon Dr. Nazmiye Yıldırım konuşmacı olarak katılacaklar.

Kurs, “Önce Kendi Oksijen Maskeni Tak” ve “Birinci Düzey Psikolojik Bakım” olmak üzere iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde katılımcıların kendini anlama, sorunlarla baş etme, hasta yakınlarıyla ilişki kurma becerilerinin zenginleştirilmesi hedefleniyor. İkinci bölümde ise bütüncül bakım ve insan gereksinimleri kavramlarının tartışılması hedefleniyor. Hastanın yaşadığı duygu ve düşünceyi tanımlama, davranışlarını anlama, hastaya yardım edici uygun tepkileri tanıma, bu bölümde ele alınacak konular arasında yer alıyor.
---------------------
T
urkHackTeam.net/org
*D
ejavue*

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı