TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Eksi 100 derecede tedavi

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.955
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
20-12-2008 13:34
#1
Eksi 100 derecede tedavi
CİHAN - Rusya'da uzmanlar eksi 100 derece soğuklukta bir kaç dakika bulunmanın nöroloji hastalarının tedavisinde yardımcı olduğunu kaydediyor.

Rusya'nın başkenti Moskova'da tedavi amaçlı hazırlanan özel buzdolabının tanıtımı yapıldı. Uzmanlar soğuğun hastalıkları iyileştirme etkisine sahip olduğunu belirterek, "Eksi 100 derece soğuklukta bir kaç dakika bulunmak özellikle nöroloji hastalıklarına faydalı oluyor." şeklinde yorumda bulundu.

İnsan vücudunun derisinde soğuk reseptörler sayısının sıcak reseptör sayısından daha fazla olduğunu anlatan Kriyoterapi (soğukla tedavi) uzmanı Hasanbi Yergankov, bu yüzden tedavide soğuğun kullanılması daha etkileyici olduğunun altını çizdi. Piyasalara yeni sürülen soğukla tedavi makinelerinin farklı hastalıkların tedavisi için de kullanılabildiğini belirten Yergankov, "Bu şekilde romatizma hastalıklarından başlayarak nöroloji hastalıklarına kadar bütün tedavilerde yararlanılabilir. Özellikle son zamanlarda tedavi için fitnes ve spa solanlarında da çok kullanılan makineler arasına girdi." dedi.

Kriyoterapi makinesinde bulunma ve kullanım şartlarına kesin uyulması gerektiğini ifade eden uzman Yergankov, insan vücudunun eksi 120 derecede en fazla üç dakika dayanabildiğini hatırlattı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler