THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Enfeksiyon riskini gösteren PED

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
06-06-2009 12:52
#1
Enfeksiyon riskini gösteren PED
Enfeksiyon riskini gösteren 'akıllı ped'den 30 bin satacak..GENESIS İlaç, Vi-Sense adlı 'akıllı ped' üretti, 10.90 TL'ye doktora gitmeye çekinen kadınların evde kendi kendilerine enfeksiyon testi yapmalarını sağladı. 1998 yılında Common Sense firması tarafından geliştirilmeye başlanan Vi-Sense'in 2004 yılından itibaren Avrupa ve Amerika'da satışa sunulduğunu hatırlatan Genesis İlaç Satış Müdürü Dinçer Yirmibeşcik, şu bilgileri verdi:


Sonucu hemen gör
'Rahat bir günlük pedden oluşan ürün, genital akıntı üzerinden sonuçların yorumlanmasını renk değişimi ile sağlıyor. Örneğin ped'de mavi bir leke gördüğünüzde; enfeksiyon olabileceğini gösteriyor. Bu enfeksiyonlar yalnızca reçeteli ilaçlar tarafından tedavi edilebileceğinden, sizi bir doktora danışmanız için yönlendiriyor. Sarı bir şerit ise, akıntının normal asidite parametreleri içerisinde olduğunu gösterir ve basitçe tedavi edilebilecek akıntının varlığını haber veriyor.' 1 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi ile geliştirilen Vi-Sense'in dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bir ilk olduğunu belirten Dinçer Yirmibeşcik, 'Vi-Sense, genital akıntının öneminin farkında olan ancak farklı nedenlerle doktora gitme fırsatı bulmayan kadınların genital akıntılarının niteliği ile ilgili fikir sahibi olmalarını sağlamak amacıyla geliştirildi' diye konuştu.
Yirmibeşcik, şöyle devam etti: 'Ped kullanan tüm kadınlar hedef kitlemizde. Yani yaklaşık 60 milyon dolarlık bir pazardan söz ediyoruz. İlerleyen dönemlerde diğer markalara ait kadın pedlerinin içerisinden de 1 adet Vi-Sense çıkması için çalışmalarımız sürüyor.'

Eczane satıyor
Vi-Sense'in mart ayından itibaren eczanelerde satışa sunulduğunu belirten Dinçer Yirmibeşcik, 'Yıl sonuna kadar 30 bin adet satmayı hedefliyoruz. Ürün, yapısı itibarıyla her gelir ve eğitim grubundan kadınlardan talep görüyor. Gelir ve eğitim seviyesi yüksek kesimlerde sağlık bilinci ile ürün satın alınırken, daha kırsal kesimlerde gizlilik ve doktora gitme imkanlarının kısıtlı olmasından kaynaklanan talep oluşuyor' dedi.

Deniz-havuz döneminde risk artıyor
VI-SENSE'İn, Fransa, Almanya, İtalya, İsrail gibi ülkelerde de satıldığını hatırlatan Dinçer Yirmibeşcik, 'Şu ana kadar talep öngördüğümüz ölçülerde gerçekleşti. Ancak ürünle ilgili bilgilendirme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Yaz aylarının ve deniz mevsiminin başlamasıyla özellikle sahil kesimlerinde talepte artış gözlemliyoruz. Çünkü yaz ayları genital enfeksiyon riskinin oldukça arttığı dönemler' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler