TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Polenler ay sonuna kadar etkili

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
09-06-2009 12:27
#1
Polenler ay sonuna kadar etkili
Ot polenlerinin Haziran, yabani otların ise Ağustos ayı sonuna kadar alerjik rinite neden olabildiği belirtildi.

Uzmanlar, doğum tarihi bahar mevsiminde olan, ailede astım, alerjik rinit ve egzama hastası bulunan, genellikle 3 yaşından sonra hep aynı mevsiminde hapşıran, burnu tıkanan ve gözleri yaşaran ve 3 haftanın üzerinde bu belirtileri gösteren çocukların alerjik rinit riskiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Alerjisi Klinik Şefi Doç. Dr. İlknur Bostancı, yaptığı açıklamada, çocukluk döneminde alerjik astım, alerjik rinit, çocukluk çağı egzaması ile besin ve ilaç alerjilerinin sık görüldüğünü söyledi.

Alerjik hastalıklar içerisinde çevresel faktörlerin, özellikle alerjik riniti tetiklediğini ifade eden Bostancı, rinitin çocuklarda nezle grip olmaksızın burun akıntısı tıkanıklığıyla seyreden, hapşırık, gözlerde sulanma ve kaşıntının eşlik ettiği, Nisan-Mayıs ve Haziran aylarında belirgin olarak kendini gösteren bir hastalık olduğunu anlattı.

Bostancı, alerjik rinitin çocukların yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini, diğer tanılarla karışarak kişinin yanlış tedavi almasına olanak veren bir hastalık olduğuna dikkati çekerek, ''Örneğin rinit, sinüzütle karıştırılabiliyor. Eğer sinüzit tanısında alttaki neden olan alerjik rinit tedavi edilmediğinde ******n sık antibiyotik almasına neden olabiliyor ve zaman içinde ******n o antibiyotiğe karşı direnç olmasına neden olabiliyor'' diye konuştu.________________

Bir bozkurt ağlasa içimde ateş
Yakar bedenimi göğe savurur
Kalan yÜreğime değerse gÜneş
Eritir bedeni ruhu kavurur

Neydik ne hale dÜştÜk diyerek
Tarihi yeniden yazmak isterse
DÜnyaya hÜkmeden bizdik diyerek
Titreyip silkinip gÜcÜn gösterse

Ey yiğit gÜcÜnÜn farkına varsan
Hu Allah bismillah Allahu ekber
Zulme isyan edip ayakta dursan
Bu millet sizlerden bir fatih bekler,
cilingirci16 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler