TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Açıkta satılan ekmeği almayın!

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.923
Konular:
8027
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
23-11-2009 15:59
#1
Exclamation
Açıkta satılan ekmeği almayın!
Bulaşıcı hastalıklar için tehlike!


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, domuz gribine karşı, ekmeği elleyerek seçme imkanı sunan yerlerden ekmek alınmaması önerisinde bulundu.
un ve ekmekte kullanılan katkı maddeleriyle ilgili bazı olumsuz söylentilerin bulunduğunu anımsattı.

Un ve ekmekteki katkı maddelerinin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın izniyle, belirlenen oranlarda kullanıldığını belirten Balcı, yönetmelikler çerçevesinde üretilen herhangi bir ekmek türü tüketmenin, halk sağlığı açısından tehlikesinin bulunmadığını dile getirdi.

Balcı, değişik ekmek türlerinin üretildiğine işaret ederek, ''Vatandaşımız, damak tadı hangisini arzuluyorsa onu yesin. Ekmek türleri arasında besleyicilik açısından bir fark olduğunu söylemek mümkün değil. İnsanlarımız, damak tatlarına göre her türlü ekmeği gönül rahatlığıyla tüketebilirler'' diye konuştu.

Halk sağlığı açısından domuz gribine karşı ekmek alırken bazı noktalara dikkat edilmesini öneren Balcı, şunları kaydetti:

''Halkımızın, salgın hastalığın kol gezdiği şu günlerde, özellikle dışarıda bulunan ekmek dolaplarındaki ekmekleri tüketmemeleri gerekir. Bizler fırınlarımızda her ne kadar hijyenik ortamda ekmek üretir olursak olalım, dışarıda insanlarımızın kolaylıkla elleyebildiği yerlerdeki ekmekleri alacak olursak, bulaşıcı hastalıklar daha da tehlike arz edecektir.''

Balcı, konuyla ilgili duyarlı olunması çağrısında bulunarak, ''Özelikle marketlerden ekmek alırken vatandaşlarımızın kolaylıkla birçok ekmeği ellediği dolaplardan ekmek almamalarını öneriyoruz'' dedi.

Bunun, bakkal veya marketlerde satılan ekmeğin tüketilmemesi anlamına gelmediğini belirten Balcı, tüketiciyi mağdur, halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde satış yapan bakkal ve marketlerden ekmek alınabileceğini kaydetti.
Pikachu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2009
Nereden:
!sTanßlue
Yaş:
28
Mesajlar:
823
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
14
Teşekkür (Aldı):
88
Ticaret:
(0) %
23-11-2009 23:31
#2
Açıkta satılan hiç bişeyi almıyoruz zaten hele hele ekmek asla
--------------------- TurkHackTeam
aLem Bize BaQaR BiZ AleMe AqaR...
cHaGaTaY

CcC BozkurTLaR CcC

Paylaşım İçin Buradayız Flood Yapmak için Değil


Hakediyorsam Tesekkur Butonuna Basabilirsiniz..!
Saygılar ...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler