THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Kız kardeşi olanlar daha sağlıklı

-TürkBey- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
ERGENEKON DİYARLARINDAN(ALTAYLARDAN)
Mesajlar:
847
Konular:
425
Teşekkür (Etti):
11
Teşekkür (Aldı):
234
Ticaret:
(0) %
26-11-2009 11:25
#1
Kız kardeşi olanlar daha sağlıklı
Yapılan araştırmalara göre kız kardeşi olanların ruhî gelişimleri kız kardeşi olmayanlara göre çok daha sağlıklı oluyor.
Yapılan araştırmalara göre kız kardeşi olanların ruhî gelişimleri kız kardeşi olmayanlara göre çok daha sağlıklı oluyor. Kız kardeşi olan bireyler problemlerle daha kolay baş edebiliyor ve hayata daha olumlu bakıyorlar.

Ulster Universitesi’nde Tony Cassidy isimli bir profesörün yaptığı araştırmaya göre kız çocuklar aile içerisindeki iletişimi ve uyumu arttıyor. Bu ailelerde duygusal paylaşımlar çok daha açık bir şekilde ifade ediliyor. Bu da kardeşlerin ruh gelişimini çok daha sağlıklı bir hale getiriyor. Kız kardeşler, aile içerisinde çok fazla konuşulmayan konuları gündeme getirerek daha az konuşan erkek çocuklarının aile ile iletişimini arttırıyor.

Yaşları 17 ile 25 arasında değişen 571 yetişkinle yapılan araştırmada, sadece erkek kardeşi olanlar mutluluk ve iyimserlik testinde en düşük skoru alırken, tek çocuk olarak yetişenler ortalarda bir skor yakalayabilmişler. Kız kardeşi olan yetişkinler ise mutluluk ve iyimserlik testini en yüksek skorla tamamlamışlar. Bu araştırma ailelerin neden hep bir kız bir erkek çocuk istediğini cevaplayacak gibi duruyor.
--------------------- Türk Milleti Asil Bir Bey'dir;
Beylerin Agasi olmaz!..
frt002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
turkhackteam
Mesajlar:
2.472
Konular:
227
Teşekkür (Etti):
53
Teşekkür (Aldı):
325
Ticaret:
(0) %
26-11-2009 11:36
#2
hadi canım

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler