TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Maydanoz ve limonla zinde kalın

-TürkBey- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
ERGENEKON DİYARLARINDAN(ALTAYLARDAN)
Mesajlar:
847
Konular:
425
Teşekkür (Etti):
11
Teşekkür (Aldı):
234
Ticaret:
(0) %
26-11-2009 11:26
#1
Maydanoz ve limonla zinde kalın
Maydanoz ve limon sindirimi kolaylaştırıp alınan gıdalardaki vitaminin enerjiye dönüşmesini sağlıyor. Uzmanlar maydanoz ve limonun A ve C vitamininin kaynağı olduğunu doğal kullanıldıkları için de bu vitaminleri olduğu gibi vücuda aktardığını belirtiyor.
Maydanoz ve limonun birçok faydası bulunuyor. Bu ürünler çiğ olarak tüketildiğinden vitamin kaybına yol açmıyor. Ancak maydanozun tazyikli su ile çok iyi yıkanması gerekiyor.
Sabah öğle ve akşam yenilen üç öğün yemek sırasında yenilmesi gereken maydanoz ve limonun faydaları şunlar…
- Yemeklerde alınan gıdalardaki vitaminin enerji maddesine dönüştürülerek enerjinin açığa çakması için gerekli vitaminler maydanoz ve limonda var.
- Yemek sırasında maydanoz ve limonun da yenilmesi halinde vücutta enerji oluşmasına katkı sağlayarak insanın zinde kalmasını sağlar.
- Her fırsatta yenilmesi gereken maydanoz ve limon vücudun örtü dokusunu bağ dokusunu ve iç organları örten dokuları sağlam ve sağlıklı kılar.
- Özellikle bazı insanları rahatsız eden ağız kokusunu giderir.
- Sindirim salgısını artırıcı özelliğe sahip olan maydanoz sindirimi kolaylaştırarak mideye yardımcı olup alınan gıdaların rahatça hazmedilmesini de sağlar.
--------------------- Türk Milleti Asil Bir Bey'dir;
Beylerin Agasi olmaz!..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler