TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Saniye Saniye Ötenazi

-TürkBey- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
ERGENEKON DİYARLARINDAN(ALTAYLARDAN)
Mesajlar:
847
Konular:
425
Teşekkür (Etti):
11
Teşekkür (Aldı):
234
Ticaret:
(0) %
26-11-2009 11:37
#1
Saniye Saniye Ötenazi
TELEVİZYONDA SANİYE SANİYE ÖTENAZİ


Nisan 2006’da "motor nöron hastalığı" teşhisi konulan Amerikalı emekli üniversite öğretim görevlisinin bir süre önce gerçekleşen ötanazi anları saniye saniye kameralara kaydedildi. Ve bu akşam İngiliz televizyonlarında ötanazi ilk kez bu denli detaylı ekranlara gelecek.

59 yaşındaki Amerikalı emekli üniversite öğretim görevlisi Craig Ewert, korkunç hastalığın teşhisinden sadece 5 ay sonra tememen yatağa bağlı, kendi kendine nefes bile alamaz duruma gelince, 37 yıllık eşine kısa süre sonra hayatına son verme kararını açıkladı.

Bunca yıl hayatı paylaşan çift, kabus gibi günlerden sonra ötanazinin yasal sayıldığı İsviçre’ye gidip, 6 bin dolar karşılığında "ölüm anlaşması" yaptı. Konunun uzmanı İsviçreli "Dignitas" şirketinin "ölüm anı" için kullanılan daireye yerleşen çiftin ölüme giden anları saniye saniye kaydedildi.

Sakinleştirici kokteylini Craig Ewert’a sunan şirket görevlisi "Bay Craig bu bardaktaki karışımı içerseniz öleceksiniz" diyerek son kez uyarıda bulundu. Craig eşine bakarak öldürücü karışımı içti ve bir daha uyanmayacağı derin uykuya daldı. 45 dakika sonra klinik ölümü kayıtlara geçti.

"Ölüm Hakkı" adlı belgesel niteliğindeki olayın şimdi ilk kez televizyon ekranlarında gösterilmesi İngiltere’de tartışma yarattı.

--------------------- Türk Milleti Asil Bir Bey'dir;
Beylerin Agasi olmaz!..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler