TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Oğlunun organlarına karşılık dua istedi

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.241
Konular:
1644
Teşekkür (Etti):
72
Teşekkür (Aldı):
457
Ticaret:
(0) %
25-12-2009 20:24
#1
Arrow
Oğlunun organlarına karşılık dua istedi
Oğlunun organlarına karşılık dua istedi
"Biz ağlasak da başkalarının gülebilmesi için böyle bir karar aldık."


Bafra Özel Medibafra Hastanesi yoğun bakım bölümünde bir süredir tedavi gören ve önceki gün beyin ölümü gerçekleşen Hami Karagüzel(17)'in babası Sedat Karagüzel, oğlunun organlarını bağışladıkları ailelerden dua bekliyor.
Karagüzel, oğlunun organlarının 3 kişiye umut olduğunu söyleyerek, organ bağışı ile ilgili hiçbir maddi beklenti içinde olmadıklarını, sadece dua beklediklerini dile getirdi. Baba Karagüzel, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi`nden ve Trabzon Karadeniz Tıp Fakültesi`nden gelen heyetin organ nakli ile ilgili yaptıkları çalışmadan sonra oğlunun karaciğerini Ankara'ya, böbreklerini de Trabzon ve Erzurum'a gönderdiğini ifade etti.
Karagüzel, doğuştan kalbi delik olan ve 1995 yılından beri tedavisi için uğraştıklarını, ancak oğullarını kaybettiklerini söyledi. Karagüzel, "Biz ağlasak da başkalarının gülebilmesi için böyle bir karar aldık. Umarım oğlumun organları nakil bekleyen hastalara umut olur. Tek beklentimiz organ nakli yapılan hasta ve aileleri ile tanışmak, dualarını almak." dedi.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler