Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Sağlık (https://www.turkhackteam.org/saglik/)
-   -   Bu belirti hastalık habercisi olabilir (https://www.turkhackteam.org/saglik/355334-bu-belirti-hastalik-habercisi-olabilir.html)

KhrYsaOR 09-01-2010 11:27 11:27

Bu belirti hastalık habercisi olabilir
 
Bir sağlık problemi varsahttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif kuru ve çatlamış dudakların birçok belirtiden biri olduğu ifade edilen howstuffworks isimli sitede yer alan habere görehttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif kuru ve çatlak dudakların arkasında yatan hastalıklar ve dikkat etmeniz gereken belirtiler şöyle:

Kuruyan dudaklarınıza ateşhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif kırmızı gözler ve dilhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif şişmiş lenf düğümleri ile ellerinizde ve ayaklarınızda şiş ve kırmızı bir ten rengi varsahttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif bu belirtiler Kawasaki hastalığının (mukokütanöz lenf nodüllü sendrom) erken dönemdeki belirtileri olabilir. Bu hastalık 2 ile 5 yaş arasındaki küçük çocuklarda çok yaygın olarak görülüyor. Ancak doktorlarhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif bunun nedeni tam olarak bilmiyorlar. Tam iyileşme görülen çocuklarda bile bu hastalık nedeniyle kalp problemleri oluşabiliyor.

Kuru ve çatlamış dudaklarhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif B vitamini eksikliğinden kaynaklanabiliyor. Örneğinhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif tipik bir belirti olmamasına rağmenhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif çatlayan dudaklar ise folik asit eksikliğinin habercisidir. Aynı zamanda riboflavin (B2) vitamini eksikliği belirtisi de olabiliyor. Yaşlı ya da alkol bağımlılarında bu durum risk oluşturuyor. Riboflavin eksikliğihttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif tipik olarak dengelihttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif sağlıklı beslenme ya da vitamin takviyesiyle tedavi edilebiliyor.

Sadece tıbbi profesyonellerhttp://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif kuru dudakların altında yatan bir sağlık sorunu olup olmadığını saptayabilir. İyileşmeyen dudak kuruluğu ve ilave belirtiler olursa doktorunuza gidin. Ciddi hastalıkların erken teşhisi iyileşme sürecinde büyük bir artı sağlıyor


Şu Anki Saat: 21:17

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.