THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Bazı şeyleri biraz oluruna bırakın

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.923
Konular:
8027
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
16-01-2010 13:09
#1
Exclamation
Bazı şeyleri biraz oluruna bırakın
Bazı şeyleri bir kenara bırakıp daha sakin yaşamanın bir sürü yolu var...
AKIL DEFTERİ EDİNİN
Ajanda tutmak veya parmağa ip dolamak artık çok geride kaldı. Teknolojiyle içli dışlıysanız önemli notlarınızı bilgisayarınıza, cep telefonunuza not düşün. Önemli günlerde uyarılmanızı sağlayın. Yok ben teknolojiye hala yabancıyım diyorsanız size önerimiz bir akıl defteri edinmeniz. Randevularınızı, doğum günlerini, tüm yapmanız gerekenleri bu deftere not edin. Akıl defterinizin çantanıza ya da cebinize sığacak ebatlarda olması yaşamınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Unutmayın her şeyi hafızanıza kaydetmeniz mümkün değil.

YORGUNLUĞA TESLİM OLMAYIN
Başlı başına yorgunluk, göz altı torbaları ve harelerin oluşması için nedendir. Geceleri dar uyku uyuyor olmanız bilgisayar ekranının da saatler geçirmeniz gözlerinizi çok etkiler ve her biri gözlerinize inanılmaz yük bindirir. Göz damlaları size kısmi yardımcı olabilir ama asıl dinlenmenin yerini tutamaz.

MÜKEMMELİYETÇİ OLMAYIN
Philadelphia'daki Temple Üniversitesi'nde psikoloji profesörü Frank Farkley, "Hayatınızı kolaylaştırmak için her yaptığınızı mükemmel yapmaya uğraşmaktan vazgeçmelisiniz" diyor. Örneğin yaptığınız yemeği tattığınızda beğenmediniz mi, çöpe boşaltmayın, gülümseyin ve üzerine azcık baharat döküp servis edin.

ÇANTANIZI DÜZENE SOKUN
Çantaya gereksiz eşyaları tıkıştırmayın. Çantanızın içinden sizin kafanızı karıştıracak bir yığın eşya çıkmasına izin vermeyin. Sık sık çantanızı ayıklayın. Çantanızdan gereksiz eşyalan atarken acımasız davranın.

SİGARADAN VAZGEÇİN
Belki kendiniz sigara içmiyor olabilirsiniz. Ama pasif içici olanlann da gözleri etkilenir. Hele bazı insanlar sigara dumanına karşı daha şiddetli tepki gösterirler. Gözleri kanlanır ya da yaşarmaya başlar. Etrafınızda tiryakiler varsa, elinizden geldiğince açık havaya çıkın. Hele kendiniz içiyorsanız, hiç olmazsa aldığınız C vitaminini arttırın. Çünkü yaktığınız her sigara vücudunuzdaki C vitaminini tüketir!

TEKNOLOJİDEN YARARLANIN
Yüksek teknolojiden ve çağımızın nimetlerinden yararlanın. Kendinize ajandalı, internet bağlantılı bir telefon edinin. Hayatınızı kolaylaştıracak birkaç fonksiyona sahip aletler alın. Hızla akan kent hayatında işlerinizin kolaylaştığını göreceksiniz

BELKİ DE DETOX'A İHTİYACINIZ VAR
Geleneksel tıp, vücudun toksinlerden arındırılması ile pek fazla ilgilenmez. Ama inanın, detoks vücudu öyle bir temizler ki, yaşamınız tümüyle tazelenir. Vücudunuza biraz tatil yaptırmak size dünyaları kazandırır. İlk ödülleri de, göz altındaki mor harelerde ve torbalarda görürsünüz. Tabii böyle diyetleri yapmadan önce doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

SAÇ BAKIM SÜRENİZİ AZALTIN
Saçınıza her gün 20 dakika mı ayırıyorsunuz? New York'taki ünlü Lepine Salonu'nda kuaförlük yapan Renee Cohen, "Kuaförünüzle size nasıl bir saç stilinin gideceği ve neler yapılması gerektiğiyle ilgili önceden konuşun. Saçınızı yaparken bir yandan da size evinizde kısa sürede yapabileceğiniz basit şeyleri öğretmesini isteyin. Belki de saçınızın ihtiyacı olan sadece kısaltmadır" diyor. Fön makinasını en pratik şekilde nasıl kullanacağınızı da kuaförünüze sorun.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler