THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

takipci
Seçenekler

Godiva'ya Helal Gıda Sertifikası!

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.486
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
0
525
25-08-2010 14:09
#1
Godiva'ya Helal Gıda sertifikası

Yıldız Holding'in satın aldığı dünyanın sayılı çikolata markalarından Godiva'nın ABD ve Belçika'da üretilen ürünleri için, helal gıda sektörünün en büyük sertifikası IFANCA belgesi verildi.

Dünyanın sayılı premium çikolata markalarından Godiva'ya hem ABD, hem de Belçika-Brüksel'deki üretimleri için Helal Gıda sertifikası verildi. Godiva'nın sertifikası, merkezi ABD'nin Chicago kentinte bulunan, dünyanın en büyük helal gıda sirtifikası kuruluşu Amerika İslami Gıda ve Beslenme Konseyi (IFANCA) tarafından onaylandı.Godiva yetkililerinden alınan bilgiye göre, Godiva ürünlerinin IFANCA mührü taşımasına izin verdildiği belirtilirken, IFANCA sertifikasının her yıl yenileneceği kaydedildi. IFANCA Helal Gıda Sertifikası'nın, Godiva'nın ABD ve Belçika'da üretilerek tüm dünyada tüketicilere sunulan ürünleri için verildiği vurgulandı.

EN BÜYÜK DIŞ YATIRIMI

Godiva, 2008 yılı başında Türkiye'nin gıda sektöründeki lider kuruluşlarından Ülker Grubu'na bağlı Yıldız Holding tarafından satın alınmış ve Türkiye'nin yurtdışına yapılan en büyük endüstriyel yatırımlarından biri olarak tarihe geçmişti. Ülker Grubu'nun bu adımını daha sonra farklı sektörlerden Türk markaları da izlemiş, yurtdışında marka satın alma konusunda

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler