THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Burdurlulara ücretsiz göz taraması

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.486
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
0
314
26-08-2010 15:03
#1
Burdurlulara ücretsiz göz taraması Antalya'da bulunan Özel Medisu Hastanesi ekipleri, Burdur'da vatandaşı ücretsiz göz taramasından geçirdi. Belediyenin davetlisi olarak Burdur'a gelen ekipler, Atatürk Kültür Merkezi'nde Burdurluları ücretsiz göz taramasından geçirdi. Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygu da göz taramasına gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, aynı zamanda göz kontrolü yaptırdı.

Özel Medisu Hastanesi Göz Koordinatörü Burcu Can, özellikle 4-6 yaş grubu çocuklarda bulunan kırma kusurlarının ileride tedavisi mümkün olmayan göz tembelliği ile sonuçlanabileceğine dikkat çekti. Can, şeker ve yüksek tansiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerin mutlaka 6 ayda en az bir kez göz muayenesi olması gerektiğini belirtti.

Can, "40 yaş üstü bayan ve erkeklerde yakını ve uzağı görme sıkıntısı olabilir. Halk arasında yaş hastalığı diye bilinen bu göz rahatsızlığı gözlük kullanımını gerektirmektedir. Görme kaybı kişi tarafından fark edilmeyebilir. Baş ağrısı, gözlerde sulanma, gözlerde kızarma, yanma gibi rahatsızlıkları olan kişiler mutlaka doktora başvurmalı, aksi takdirde geç kalınmış olabilir." dedi.

Medisu Hastanesi ekipleri, yaklaşık 300 Burdurlunun göz taramasını gerçekleştirdi. Göz taramasından geçen kişilere Burcu Can tarafından gözlerindeki rahatsızlıklarla ilgili aydınlatıcı bilgi verildi. Göz taramasını haber yapmak için gelen gazeteciler de gözlerini kontrol ettirmeyi ihmal etmedi.

(CİHAN)

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler