THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

takipci
Seçenekler

İşyerinde yapabileceğiniz egzersizler

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.486
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
0
416
28-08-2010 07:31
#1
İşyerinde yapabileceğiniz egzersizler

Düzenli egzersiz yapmak hem sağlığınıza faydalıdır, hem de daha formda görünmenize yardım eder.Ancak, yoğun iş ve aile yaşamına sahip olan erkeklerin şikâyet ettikleri en yaygın konulardan biri de egzersiz yapacak zaman bulamamaktır.


Askmen isimliinternetsitesinde yer alan habere göre, erkeklerin spor yapmasını engelleyen konular aşıldıktan sonra sonuçların çok iyi olacağı belirtiliyor. Spor salonuna gitmeden egzersizi işyerine, eve ve hatta iş gezisine getirebilen yöntemlerle meşgul erkekler de artık rahatça spor yapabilecek.

1. Sandalyede çökme: En etkili vücut geliştirme hareketlerinden biridir. Mümkün olduğunca dik bir şekilde sandalyenizin yanında ayakta durun ve omuzlarınızı gevşetin. Ayaklarınızın parmaklarını ayakkabıya doğru yukarı kaldırın. Bu ağırlığınızı ayaklarınıza eşit dağıtırsınız. Sırtınızı tamamen dik tutarken, sandalyenin oturağından yaklaşık 2,5 santimetre kadar yukarı eğilip kalkın. 10 saniye sandalyeye oturmadan öylece bekleyin. Dizlerinizi ayak parmaklarınızın gerisinde tutmayı unutmayın.


2. Masaya baskı: Bu egzersiz vücudunuzun üst kısmını ve göbeğinizi güçlendirecektir. Karın kaslarınızı kullanarak ve vücudunuzu düz bir çizgide tutarken 90 derecelik açıda dirseklerinizi kırarak masa üzerinde şınav hareketi uygulayın. Bu şekilde kalırken, resimdeki gibi dizlerinizi de teker teker kırmayı unutmayın. Bunu 3-4 kez tekrarlayın.


3. İş uçuşu: Ofiste yapabileceğiniz bu egzersiz masanızda çalışırken tipik olarak dizinizin arkasındaki kiriş ve sırtınızın orta bölgesi gibi alanları hedef alıyor. Mümkün olduğunca dik durarak başlıyorsunuz. Başınızı gergin tutun, omuzlarınız geride ve aşağıya doğru eğilerek mükemmel bir duruş oluşturun. Bir ayağınız yerdeyken diğerini yere paralel olana kadar kaldırın. (Okullarda beden eğitimi dersindeki planör hareketi gibi)3 saniye bu şekilde kalın ve başlangıç şeklinize geri dönün. Bunu 1 dakika süreyle devam ettirin.


4. Zafer: Bu egzersizi dik durmak ve iç karnınızı ve önemli postüral kas sistemini harekete geçirmek için kullanın. Otururken dik bir şekilde oturarak işe başlayın. Soluk verin, omurganızı uzatın ve vücudunuzu yukarıdaki bir şeyi alır gibi uzanır gibi mümkün olduğunca ileriye doğru gerin.


5. Yetişkinlerin hemen hepsi yaşamlarının bir evresinde sırtının alt bölümlerinde ağrı yaşarlar. Ofisinizde sandalyede bu basit egzersizi yaparak ağrılı sırtınızı rahatlatabilirsiniz. Dik oturarak başlayın. Kalçanızdan birini kaldırıp koltuğun bir yanına doğru eğilin ve tekrar eski halinize gelin. Sonra diğer yana doğru hareketi tekrarlayın. 30 saniye sağa ve sola sürekli olarak bunu yapın.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler