İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Reishi Nasıl Tedavi Eder ?

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
15-01-2011 15:22
#1
Reishi Nasıl Tedavi Eder ?
Kan Dolaşımı :
Kırmızı reishi mantarı, trombosit yığınını düzenleyerek, pıhtılaşmayı azaltır. Aspirine benzer bir etki göstererek kanı sulandırarak kalp krizi riskini azaltır. Düzenlenen dolaşım özellikle şeker hastalarında önemlidir.
Kalp Düzenleyici :
Reishi tüketimi stres yüzünde oluşan aritmiyi düzeltir, kötü kolestrol ve hayvansal yağların etkisini azaltır. Tansiyonu dengeler.
Karaciğer bozuklukları :
Karaciğerin en önemli görevi ****bolizmanın toksik maddelerden arındırılmasıdır. Toksinlerin birikmesi sarılığa ve bir çok hastalığa neden olur. Ağırlık kaybı, yorgunluk ve iştah kaybının nedeni karaciğer rahatsızlıkları olabilir. Araştırmalar kırmızı reishinin karaciğer koruyucu maddelere sahip olduğunu gösterir. Düzenli tüketimle karaciğer hücrelerini gençleştirir ve hayati görevlerini yapmasına yardımcı olur.


Sindirim bozuklukları :
Kırmızı reishi mide ülserine neden olan asitleri azaltır. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık ve ishal şikayetlerini giderir. Irritabl Barsak Sendromu olarak bilinen spastik kolon rahatsızlığının etkilerini giderir.
Akciğer Rahatsızlıkları :
Astım, alerjileri giderir, bağışıklık sistemini koruyarak gribin ve soğuk algınlıklarının şiddetlenmesini önler. Kırmızı reishi öksürük giderici ve balgam söktürücü olarakta kullanılır. Akciğerlerdeki küçük havayolu epitellerini genişletir, kronik bronşit ve sigara öksürüğüne iyi gelir.
Böbrek Rahatsızlıkları :
Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasal ve elektrolitlerin dengesini sürdürmekle görevlidir. Hem kanı süzer hemde PH dengesini koruyarak moleküler konsantrasyon sağlar. Kırmızı reishi böbreğin düzenleme görevine yardımcı olur.
Kanser:
Kanserli hücreler genellikle anormal şekilde çoğalmalarıyla belirlenir. Ortaya bir virüs olduğu, vucudun doğal savunmasında değişiklik ya da genetik miras olduğu gibi bir çok iddia atılsa da kesin olarak neden ve nasıl olduğu hakkında sağlıklı bir veri yoktur. Ancak tıp otoritelerinin hemen tümünün buluştuğu bir nokta bağışıklık sistemini zayıflattığı gerçeğidir. Kırmızı reishi içerdiği anti kanserojen maddelerle interferon ve interloksin üretimini uyarır. Makrofaj ve doğal katil hücreleri sorunlu dokulara yönlendirerek bir çok kanser çeşidini oluşmadan önler.
Diabet (Şeker hastalığı);
Şeker hastalığı kandaki şeker düzenlemesi yoksunluğu ile ilgilidir. 2 tipi bulunmaktadır. Tip 1 de pankreasın salgıladığı ensülin enzimi eksikliği, tip 2 ise genellikle erişkinlerde görülen ensülin direncidir. Tip 2 aşırı şişmanlık, dengesiz beslenme ve egzersiz yapmamayla da yakından ilintilidir. İlaç tedavisi ve ensülin enjeksiyonu ile tedavi yapılır. Kırmızı reishide bulunan etken maddeler kan şekerini düşürür ve özellikle 2. tipteki diabeti ilaçların yan etkilerine dayanmak zorunda olmadan düzene koyar.
Prostat Hastalığı:
Erkeklerde ilerleyen yaşa bağlı olarak prostatta büyüme görülebilir. Sık idrara çıkma, zorlanma, idrar kanalından akıntı gelmesi gibi tanıları bulunmaktadır. Klasik prostat iltihabı çeşitlerinden başka prostat kanser görülebilen bir guddedir. Kırmızı reishinin özel antijenleri ile erken safhada tedavi edici olduğu verileri vardır.
..
HIV – AIDS
Yapılan CD4 sayımlarında virüste azalma görüldüğü belirtilmiştir. HIV bağışıklık sistemini çöküntüye uğratan bir hastalık olduğundan reishinin bağışıklık güçlendirici etkisi nedeniyle hastalık öncesi ve tedavi esnasında
tıbbi tedaviye katkı sağlamaktadır.
Sonuç:
Kırmızı Reishinin en önemli özelliği düzenli bağışıklık sistemini güçlendirerek toplam sağlığa yaptığı katkıdır. Gelişen bağışıklık sistemi ****bolizmanın gençliğini korur ve güçlendirir. Bu nedenle vucudun
bir çok hastalıkla savaşma gücünü arttırır.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı