THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Kanseri yanlış yerde arıyormuşuz!

The.BaDBoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
вєтα єνι вєвєğιм..;)
Mesajlar:
1.615
Konular:
366
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
359
Ticaret:
(0) %
26-08-2011 02:33
#1
Wink
Kanseri yanlış yerde arıyormuşuz!
Bir işlevi olmadığı zannedilen kanalların kanserli hücrelerin yayılmasını sağladığını ortaya çıkardı!

Harvard Üniversitesi’nin araştırması, bir işlevi olmadığı zannedilen kanalların kanserli hücrelerin yayılmasını sağladığını ortaya çıkardı

ABD’nin Orlando şehrinde Amerikan Kanser Araştırma Örgütü’nün düzenlediği sempozyumda, kanserin vücutta yayılmasıyla ilgili ezber bozan bilgiler ortaya kondu. Şimdiye kadar insan vücudunun sadece yüzde 2’sinin kanserli hücrelerin taşıyıcılığını yaptığı düşünülüyor ve tedaviler bu yönde uygulanıyordu. Sempozyumda, bu bilginin yanıltıcı olduğu ortaya kondu.

Harvard Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda vücuttaki normal görevlerini sürdüren hücrelerdeki RNA kanallarından kanser konusunda işlevsiz olduğuna inanılanların aslında kanserin yayılmasına yardımcı oldukları saptandı. Şimdiye kadar kanser teşhisinin ardından kanserin taşıyıcılığını yaptığına inanılan iletişim kanalları kapatılarak, kanserli hücrelerin yayılması önlenmeye çalışılıyordu. Fakat bu esnada işlevsiz kabul edilen kanalların taşıyıcılığı devam ettirdiği fark edilimesiyle, kanser tedavisinde yeni yöntemlerin denenmesi gerektiği ortaya kondu. Uzmanlar çok ses getiren bu yeni bulgulara dair çalışmaların kanser tedavisinde çığır açacak nitelikte olduğunu açıkladı.
CassTiaL Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler