İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

PYBS gönderilen hatalı verilerin düzeltilmesine ilişkin duyuru!

eflatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
Öyle Güzel B'Yerden :)
Mesajlar:
1.742
Konular:
1309
Teşekkür (Etti):
45
Teşekkür (Aldı):
189
Ticaret:
(0) %
12-10-2011 01:18
#1
PYBS gönderilen hatalı verilerin düzeltilmesine ilişkin duyuru!
PYBS gönderilen hatalı verilerin düzeltilmesine ilişkin duyuru!


Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı'nca Performans Yönetimi Bilgi Sistemine (PYBS) gönderilen hatalı verilerin düzeltilmesine ilişkin duyuru yayımlanmıştır.Sağlık Bakanlığı Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı'nca Performans Yönetimi Bilgi Sistemine (PYBS) gönderilen hatalı verilerin düzeltilmesine ilişkin duyuru yayımlanmıştır;
Performans Yönetimi Bilgi Sistemine her ay düzenli olarak gönderilen 2011 yılı Ocak-Ağustos aylarına ait hastanelerimizin kurumsal ve bireysel ödeme bilgilerinde, sistem tarafından yapılan raporlamalar sonucunda hatalı olarak kabul edilen veriler bulunduğu tespit edilmiştir. Kurumlarımız kendi kurumlarına ait şifre ve kullanıcı kodu ile pybs@saglik.gov.tr adresine girdikleri takdirde hatalı verilerin neler olduğu ile ilgili bilgiler taraflarınca görülebilecektir. Sistemden her aya ilişkin hatalı verilerin kontrol ederek bu hatalı verilerin düzeltilerek doğru verilerin 25.10.2011 tarihine kadar sisteme gönderilmesi gerekmektedir.

Önemle duyurulur.


SIK YAPILAN HATALAR:

• Personelin unvan/branşı ile uyumlu olmayan kadro unvan katsayısı sisteme gönderilmektedir. Bu nedenle personelin kadro unvan katsayısının unvan/branşı ile uyumlu olacak şekilde düzeltilerek sisteme gönderilmesi gerekmektedir. Örneğin; sisteme unvanı başhekim olarak girilen personelin kadro unvan katsayısının 0,40 yazılması gibi
• Ek ödeme yönetmeliğine uygun görevlendirmesi olmayan yani ek ödemeleri yönetici kadro unvan katsayısı üzerinden hesaplanmayan yönetici sınıfı personelin unvanı kısmına asıl kadrosunun yazılması gerekmektedir. Örneğin Başhekimlik görevini yürüten ancak görevlendirmesinin yönetmeliğe uygun olmaması sebebiyle ek ödemesi başhekim olarak hesaplanmayan bir uzman tabibin unvanının sisteme uzman tabip olarak girilmesi gerekmektedir.
• Sistemde tüm tabip unvanlı personelin döner sermaye sabit ödeme bilgileri bulunmamaktadır. Tüm tabip sınıfı personelin döner sermaye sabit ödeme bilgilerinin sisteme gönderilmesi gerekmektedir.
• Personelin Net Ek Ödeme tutarının tavan ek ödeme tutarından fazla miktarda girildiği görülmektedir. Personelin Net Ek Ödeme tutarının sisteme girilen tavan ek ödeme miktarından fazla olmaması gerekmektedir.
• Yan dal asistan tabiplerin unvanı sisteme “uzman tabip” olarak girilmektedir. Yandal asistan tabiplerin unvanı bölümüne “yandal asistanı” bilgisinin girilmesi gerekmektedir.
• Kurumsal veriler bölümünde istenilen verilen için sisteme (0) bilgisi girilmektedir. Kurumsal veriler bölümünde istenilen verilen için mesai dışı ek ödeme bilgileri hariç “0” bilgisinin girilmemesi gerekmektedir. Sadece mesai dışı ek ödeme bilgileri için (0) bilgisi girilebilecektir.
• Kurumda görev yapan yani ek ödeme alan tüm personelin ek ödeme bilgileri tam olarak gönderilmemektedir. Ek ödeme alan tüm personelin bilgilerinin tam olarak gönderilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı aylarda verisi gönderilen personel sayısı 100 iken diğer aylarda 10 kişinin verisi gönderilmektedir.
• Aktif çalışma gün sayısı, sisteme katsayı olarak girilmektedir. Aktif çalışma gün sayısı bilgisi kısmına 1 ila 31 arasında tam sayının girilmesi gerekmektedir(Gün sayısı olarak gönderilmelidir).
• Çalışma süre katsayının (idarecinin maksimum bir yıldır o kurumda bulunması durumda) 1 olarak hesaplandığı ancak; Yönetici Birim Performans Katsayısının “100” olarak girilmediği görülmektedir. Çalışma süre katsayısı 1 olarak hesaplandığı dönemlerde Yönetici Birim Performans Katsayısı sisteme 100 olarak girilmelidir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı