TARİHTE BUGÜN

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Omega 3 ile sağlığınızı koruyun

|FReeStyle!| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
Balıkesir
Yaş:
26
Mesajlar:
1.041
Konular:
86
Teşekkür (Etti):
216
Teşekkür (Aldı):
151
Ticaret:
(0) %
23-10-2011 01:33
#1
Omega 3 ile sağlığınızı koruyun
Omega 3 ile sağlığınızı koruyunOmega 3 yağ asitlerini diyet takviyesi olarak biliyorsak da aslında, omega-3 yağ asitleri diyetimize eklememiz gereken yağ asitleridir. Kalp ve damar sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar...
Omega–3 yağ asitleri; vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, ancak üretemediği çoklu doymamış yağlardır. Bu nedenle elzem yağ asitleri olarak da adlandırılır1 ve besinlerle veya gıda takviyesi yoluyla alınmaları gerekir. Omega-3 yağ asitleri balıktan ya da EPA + DHA’yı birlikte içeren balık yağı kapsülleri ile alınabilir. Bitkisel kaynaklı Omega-3 yağ asitleri vücutta EPA & DHA haline gelirken bariyerle karşılaşır.

Balık yağı ise direkt rotadır. Günümüzde sağlıklı büyüme ve gelişme için Omega–3 yağ asitlerinin gerekli olduğu bilinmektedir. 2 Omega-3 yağlarının kalpte ritm bozukluğu riskini azaltarak ani kalp ölümünü azaltma, trigliserid, total kolesterol, LDL kolesterol düzeylerini azaltma, HDL kolesterol düzeyini artırma3 damar sertliğine yol açan süreci geciktirme, kan basıncında düşme sağlama gibi etkileri olduğu bildirilmiştir.

Kırmızı Pirinç Mayası (Çin mayası olarak da bilinir), Uzakdoğu mutfağında binlerce yıldır kullanılmakta olan bir besin maddesidir. Pirincin Monascus Purpureus mayası ile mayalanması sonucu elde edilen Kırmızı Pirinç Mayası Ekstresi kolesterol düşürücü etkiye sahip doğal bir statin kaynağıdır.

Omega-3 Yağ Asitleri + Kırmızı Pirinç Mayası Ekstresi içeren bu yeni ürün Terra İlaç ve Kimya San. Tic. AŞ tarafından Tıbbın hizmetine sunulmuştur. 1000 mg Balık yağı (%30 Omega 3 yağ asitleri : EPA= 180 mg, DHA= 120 mg) ve 200 mg Kırmızı Pirinç Mayası Ekstresi (Monakolin K % 1.5) içeren bu ürün; hastalarda yüksek olan kolesterolü ve trigliseritleri düşürmede yardımcı tedavi olarak kullanılır.

Omega3 ve Kırmızı Pirinç mayası ekstresi; kolesterol ****bolizmasında etkili olarak HDL / LDL seviyesini ayarlamaya yardımcıdır. Ayrıca, yüksek tansiyonlu hastaların kan basıncını düşürdüğünden kalp krizine karşı korunmada da yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

Hiperkolesterolemi ve hipertrigliseridemi azaltıcı faydaları ile bu yeni ürün kardiyovasküler hastalıklara karşı korunmada ve tedavide önemli avantajlar sağlarken doğal bir tedavi seçeneği olması ve günde tek doz kullanılması ile de hasta uyumunu artırmaktadır.

Türkiye’de Omega-3 ve Kırmızı Pirinç Mayası Ekstresini bir arada içeren ilk ve tek ürün olma özelliğini de taşıyan ürün T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Omegaguard'ı eczanelerden temin edebilirsiniz...
--------------------- Donnie yen & kung fu farkı !

[YOUTUBE]87U7kpJJShQ[/YOUTUBE]

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler