İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Pfizer Türkiye'de yeni atama

EcLipsee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2011
Yaş:
25
Mesajlar:
1.359
Konular:
591
Teşekkür (Etti):
19
Teşekkür (Aldı):
139
Ticaret:
(0) %
30-11-2011 18:32
#1
Pfizer Türkiye'de yeni atama
Kumser, Kalite Operasyonları Müdürlüğünün yanı sıra, dünyanın en komplike biyoteknolojik ürünlerinden biri olarak görülen pnömokok aşısının Türkiye’de üretimine yönelik Proje Liderliği görevini 1,5 senedir başarıyla sürdürüyordu.

Suat Kumser, Pfizer Global Tedarik birimi Türkiye operasyonlarından sorumlu Genel Müdür olarak atandığı yeni göreviyle ilgili şöyle konuştu: “Pfizer gibi 150 yıldır araştırma ve geliştirme odaklı, tüm dünyada insanların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacı ile faaliyet gösteren bir şirkette, tecrübeli bir ekip ile çalışmaktan dolayı son derece şanslı olduğumu düşünüyorum. Pfizer 1957’de Türkiye’ye yatırım yapan ilk uluslararası firmalardan biri olmuştur ve o dönemden bugüne ülkemizde aralıksız üretim yapmaya devam eden tek ilaç firmasıdır. Üretim merkezimizde, dünya çapında bir bilgi birikiminden yararlanıp, üstün nitelikteki insan kaynağımız ile yüksek kalite standartlarına uygun ürünleri tıbbın hizmetine sunuyoruz. Ürünlerimizin %72’sini ülkemizde üretip, %11’ini de ihraç ederek bir yandan hastalara hizmet ederken, diğer yandan da ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Ayrıca, 2011 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı’nın ulusal aşı programı dahilinde bulunan konjüge pnömokok aşımızın, Türkiye’de de üretilmesi için gerekli olan teknoloji transferine başlamış ve bu projede planladığımız şekilde son aşamalara doğru yaklaşıyor olmaktan şirketimiz ve ülkemiz adına gurur ve heyecan duyuyoruz.”

Suat Kumser hakkında

Suat Kumser, 1992 yılında ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun olmuş, aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamış ve 92-95 yılları arasında ODTÜ Kimya bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesinden Executive MBA derecesini alan Suat Kumser, 1996 yılında Pfizer’de Kalite Operasyonları Departmanı’nda göreve başlamış, 1999 yılında Kalite Güvence Müdürü olarak atanmıştır. Aralık 2000 itibariyle İmalat Müdürlüğünde, Üretim Müdürü olarak görev almış ve farklı üretim sahalarının sorumluluklarını üstlenmiştir. Bu dönemde üretim operasyon müdürlüğü sorumluluğuna ek olarak 6-Sigma Siyah Kuşak sertifikasyon sürecini tamamlayarak Pfizer Türkiye 6-Sigma süreç iyileştirme ve geliştirme programının liderliğini de yürütmüştür.

Kumser, 1 Haziran 2007 tarihinden bu yana Kalite Operasyonları Müdürü ve Mesul Müdür olarak görev yapmaktaydı ve yeni görevinde Pfizer Global Tedarik Gelişen Pazarlar Operasyon Birimi Başkan Yardımcısı Keith Dennie’ye bağlı olarak çalışacaktır.
---------------------
Bu Maskenin Altında Bir Yüz Var...
Ancak Benim Değil.
Ne Altındaki Kaslardan Daha "Ben"dir O Yüz...
Ne de Altındaki Kemiklerden.
Bu Maskenin Altında Etten Daha Fazlası Var.
Bu Maskenin Altında Bir Fikir Var!
Ve Fikirler Kurşun Geçirmez!..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı