Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Sağlık (https://www.turkhackteam.org/saglik/)
-   -   Süt Alzheimera İyi Geliyor (https://www.turkhackteam.org/saglik/604086-sut-alzheimera-iyi-geliyor.html)

EcLipsee 01-12-2011 20:26 20:26

Süt Alzheimera İyi Geliyor
 
Dünyada her 100 kişiden birinin yakalanma ihtimali olan şizofreni hastalığının ilk fark edildiği yerin okul olduğu ortaya çıktı.Avusturya’daki Inssbruck Üniversitesi Psikiyatri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Biyolojik Psikiyatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Walter Fleischhacker, şizofreni hastalığının ilk fark edildiği yerin okul olduğunu söyledi.
KADINDA 25-30 YAŞ
Belek beldesinde düzenlenen Şizofreni Akademisi toplantısına katılan Fleischhacker, dünyada her 100 kişiden bir kişinin yakalanma ihtimali olan şizofreninin, erkeklerde 15 – 25, kadınlarda 25 – 35 yaş arasında ortaya çıktığını belirtti. Şizofreni hastalığına yakalanmada genetik yatkınlığın yanı sıra kişinin maruz kaldığı stres faktörünün de etkili olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Fleischhacker, şizofreninin, hastalığa yakalanana olduğu kadar, ona bakan ailesi ile topluma da maddi ve manevi büyük bir yük getirdiğini belirtti.
Gençlik çağında hemen hemen her insanın davranışlarında değişiklikler olduğuna dikkat çeken profesör, ”Davranışları değişen her gencin şizofreniye yakalandığını düşünmek yanlış olur. Gençteki değişikliğin iyi ve uzun süreli gözlemlenmesi bu açıdan çök önemli” dedi.
İLACIN BAŞARISI
Fleischhacker, şizofrenide erken dönemde yeni nesil ilaçlarla tedaviye başlandığında hastalık belirtilerinin tamamen ortadan kalkmasında yüzde 40 oranında başarı elde edildiğini, hastaların yüzde 80′inde ise belirtilerin gerilediğini sözlerine ekledi
ÖĞRENCİ EĞER ESKİSİ GİBİ DEĞİLSE!
Öğretmenlere uzman eğitimi Dünyada her 100 kişiden birinin yakalanma ihtimali olan şizofreni hastalığının ilk fark edildiği yerin okul olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar, “Aileler çocuklarının öğretmenleri ve arkadaşlarıyla iyi ilişki kurmalı” dedi nWalter Fleischhacker şizofreni hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi. İlk anlaşılma yerlerini ise şöyle açıkladı: ”Bir kişinin şizofreniye yakalandığını genelde ilk fark eden sınıf arkadaşları oluyor. Örneğin, ‘En iyi arkadaşımdı ama artık onu anlayamıyorum’ diyorlar. Öğretmenler de mükemmel bir öğrenci olan ******n başarısız olmaya, birinin onu öldüreceği gibi tuhaf inançlara kapıldığını gözlüyor. Genel ilgi alanlarını, hobilerini ve insan ilişkilerini yitirdiğini fark ediyor. Kişisel bakımına eskisi kadar özen göstermediğini görebiliyor.”
Kaynak:Bugün


Şu Anki Saat: 21:41

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.