THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Acil hastaya bakmamanın cezası kapatma

DeneyimsizDenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
02/2011
Nereden:
Gökyüzü
Yaş:
29
Mesajlar:
12.050
Konular:
2306
Teşekkür (Etti):
2190
Teşekkür (Aldı):
8547
Ticaret:
(0) %
05-04-2012 18:27
#1
Post
Acil hastaya bakmamanın cezası kapatma
Acil hastaya bakmamanın cezası kapatma
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sosyal güvencesi olmayan acil hastalardan ücret alan ya da muayene etmeyen özel ya da üniversite hastanelerine kapatma cezasına varıncaya kadar ağır cezalar
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sosyal güvencesi olmayan acil hastalardan ücret alan ya da muayene etmeyen özel ya da üniversite hastanelerine kapatma cezasına varıncaya kadar ağır cezalar verileceğini açıkladı. Erzurum'da temaslarda bulunan Akdağ, konuyla ilgili olarak şöyle dedi: "Sayın Başbakanımız'ın genelgesiyle acil hizmete ihtiyaç duyan bütün vatandaşlarımız, bu hizmetlerini her hastaneden alacak. Mesela, bir vatandaşımız acil olarak hastalandı, Türkiye'nin neresinde hastaneye ***ürülürse ***ürülsün özel, üniversite ya da devlet hastanesi ve SGK ile anlaşma yapmamış hastane olması fark etmez, derhal kendisine müdahale edilecek."

'VATANDAŞ HAKLARINI BİLSİN'
"Vatandaşı hastaneye getiren sebep devam ederken, para talebi hukuki değil" diyen Bakan Akdağ, "Bazı özel hastaneler, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra evrak imzalatıyor. Kalp krizi şüphesiyle acil tedavisi yapılan vatandaş yoğun bakımdan çıktıktan sonra hasta odasındaki tedavisi ile komplikasyon tedavisi de acil durum çerçevesindedir. Para talep edilmez. Vatandaşlar haklarını bilsin" dedi.
---------------------

ATATÜRK'LE KALIN...

CUMHURİYETLE KALIN...
SAĞLICAKLA KALIN...


https://i.resimyukle.xyz/HdQ4GB.png
BLOGUMA GİTMEK İÇİN TIKLA!
info@caglar-celik.com
Twitter : @ddenekkBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler