İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Sağlığınıza Akupunktur İle Kavuşun!

ThE JoKeRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
09/2011
Nereden:
die letzte Festung
Mesajlar:
287
Konular:
260
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
17
Ticaret:
(0) %
21-09-2012 19:38
#1
Sağlığınıza Akupunktur İle Kavuşun!
Estetik, güzellik ve lazer konularında her zaman değişik alternatifler sunan Estetik International Sağlık Grubu’nun akupunktur üzerine geliştirdiği yöntemler derdinize derman oluyor. Çünkü Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde Akupunktur, Ozopunktur ve Karboksipunktur’un çeşitli hastalık tedavilerinde ve estetik konularında sağladığı faydalar saymakla bitmiyor. Vücudun bozulmuş enerji alım ve kullanım dengesini tekrar ayarlamak gibi kulak ve vücuttaki (çene altı, kollar, karın, bacaklar) bazı akupunktur noktalarına yapıldığında genel zayıflama sağlayan Akupunktur, Ozopunktur ve Karboksipunktur tedavi yöntemleri, belli sıra ve değişik miktarlarda yapılarak böylece özel bir şifrelemenin geliştirilmiş olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu, bu yöntemlerin en çok tercih edilen yöntemler olduğunu açıkladı.


Sunduğu modern tıp çözümleri, hizmet kalitesi ve güler yüzlü personeli ile dünya standartlarında hizmet veren, Op. Dr. Bülent Cihantimur ve Eylem Cihantimur tarafından 1999 yılında kurulan, bugün Bursa, Ankara ve İstanbul’da; bir dal merkezi ve beş ayrı poliklinik ile toplam altı noktada hizmet veren Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde akupunktur yaptırmak isteyenlere kısa sürede çözüm buluyor. Özel noktalara yapılan işlemlerin, o bölgedeki özel şifreleme noktalarının dolaşımını tetikleyerek, bozulan koordinasyonu, iştah ve doyma merkezini düzenleyerek, vücudun çok daha verimli çalışmasını sağladığını belirten Estetik International Sağlık Grubu, mutluluk hormonu olan serotonin artımı sağladığı için strese bağlı yeme isteğini bloke ettiğini belirtti.


Akupunktur noktaları hücreler arası elektrik iletiminin trafo merkezleri gibi olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu yetkilileri, “Bir akupunktur noktasının elektrik resistansı 50.000 ohm (volt/amper) iken diğer cilt alanları 200.000 ila 2.000.000 ohm arasındadır. Elektrik direncinin düşük olması demek elektrik akımının daha fazla iletilmesi demektir. Akupunktur noktaları cilt altında veya kas içinde bulunurlar” dedi. Akupunktur noktaları 5000 yıldır bilinmesine rağmen, düşük elektrik potansiyeline sahip olduklarının tespiti ilk kez 1976'da Becker, daha sonra 1984'de Chan S ile olduğunu vurgulayan Estetik International Sağlık Grubu, 1989'da ise Darras tarafından radyoaktif bir madde olan Technetium'un (Tc) akupunktur medridyenleri boyunca ilerlediğinin saptandığını belirtti.


Sodyum-potasyum dengesi…
Akupunktur noktalarının, geleneksel olarak iğne, laser veya Uzakdoğu’da Moxa denilen bitkinin ısısıyla uyarıldığının bilindiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu doktorları, “Bunların hepsi hücrenin Sodyum-Potasyum (Na-K) dengesini düzenleyerek bozulmuş hücre elektrik iletisini normalleştirir. Düzeltilmiş elektrik iletisi, akupunktur noktalarından akupunktur meridyen hattı denilen yollarla dağılır ve tüm vücudun nöro-vegetatif sisteminin doğru sinyalleşmesini sağlar” dedi. Bozulmuş odağa uygun akupunktur noktalarına verilen uyarıların o noktada bulunan hücrelerin Sodyum (Na) ve Potasyum (K) dengesi değiştirdiğinin altını çizen Estetik International Sağlık Grubu, sinyalleşmeyi sağlayan odak noktalar olan akupunktur noktalarına batırılan akupunktur iğneleri bozulmuş hücre zarı elektriğini repolarize ederek hücre zarının stabilizasyonunu yeniden sağladığını belirtti. Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde akupunktur bozulmuş hücre elektriğini düzeltiyor ve bunun tüm nörovegetatif (sinir organ bağlantılı) sinir sistemine yayılmasını sağlıyor. Sonuç olarak akupunktur nöro-vegetatif düzensizliğinin yani bozulmuş sinir organ iletişim dengesinin düzelmesini sağladığını belirten Estetik International Sağlık Grubu, akupunktur noktalarının vücutta ve kulakta bulunduğunun altını çizdi. Akupunktur noktalarının çoğunun damar sinir (dermatom) yakınlarında olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu, “Birçok akupunktur noktası kasların motor nöron plaklarına isabet eder. Bu noktalar iğne, ısı, Ozon (O3) ya da Karbondioksit (CO2) ile uyarılabilir”.


Estetik International Sağlık Grubu

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı