İPUCU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

SAS - Hastane setinin Akredite edilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor

ZeRooCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Mesajlar:
2.628
Konular:
1273
Teşekkür (Etti):
213
Teşekkür (Aldı):
305
Ticaret:
(0) %
20-06-2013 14:40
#1
SAS - Hastane setinin Akredite edilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor


Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından SAS - Hastane setinin Akredite edilmesine yönelik çalışmalar ile ilgili açıklamalar yapıldı.


Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından SAS - Hastane setinin Akredite edilmesine yönelik çalışmalar ile ilgili şu açıklamalar yapıldı;"Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti, sağlık alanında hem uluslararası hem de ulusal düzeyde yapılan kalite çalışmaları ile Dünya Sağlık Örgütü ve ISQua ilkeleri dikkate alınarak ve belirlenen kalite hedefleri doğrultusunda hazırlanmasına yönelik ilk çalıştay yapılmıştı. Bu süreçte bir önceki çalıştayda Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti’ne son şekli verilmiş ve paydaşların görüş ve önerilerinin alınması sürecine başlanılmıştı.

Bu kapsamda 13-14 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara’da SAS-Hastane Çalıştayı’nın ikincisi gerçekleştirilmiştir. Kamu, Özel ve Üniversite hastanelerinden paydaşların katılımı ile Standartlar, Değerlendirme Ölçütleri ve bunlara ilişkin Kılavuzlar değerlendirilmiştir. Değerlendirme; standartların, değerlendirme ölçütlerinin ve kılavuzlarının anlaşılabilirliği, ölçülebilirliği, ele alınan konuyu kapsama durumu, amaca uygunluğu, hastanelerde uygulanabilirliği ve başarılabilir olma durumlarına göre yapılmıştır. Çalıştay’dan elde edilen sonuçlara göre SAS-Hastane çalışmaları hızla devam etmektedir.

Çalışmaların bundan sonraki aşaması, Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti’nin hastanelerde hem Değerlendirici gözüyle hem de Kullanıcıların bakış açısıyla ele alınarak pilot çalışmasının yapılması olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Önemle duyurulur…"
--------------------- Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar...

Hz. Ömer

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı