THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

polen ve mucizesi

BeRz4h - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2012
Nereden:
Elazığ
Yaş:
33
Mesajlar:
2.429
Konular:
729
Teşekkür (Etti):
252
Teşekkür (Aldı):
310
Ticaret:
(0) %
0
293
27-07-2013 00:53
#1
Saf Polen doğrudan alınabileceği gibi, süt ya da yoğurt içinde, balla karıştırılarak ya da suyla da alınabilir. Saf Polen den yararlanabilmek için düzenli ve sürekli bir kullanım tavsiye edilir.
Bu yazıda yer alan bilgiler bilimsel veri değildir uygulamadan önce mutlaka bir sağlık uzmanına yada kurumuna danışınız
Bir kahve kaşığı polen 4 Gr. gelir.

Genel durumumuzu sağlıklı tutmak için günde2 kahve kaşığı polen alınmalıdır. Yılda bir kez polen kürüne başvurulmalıdır. Bunun için en uygun mevsim ilk ve sonbaharlardır.

Yapılacak kürün dozu:

Birinci Hafta: 15 Gr. polen sabahları aç karnına alınmalıdır.
İkinci ve Üçüncü Hafta: Sabah kahvaltısında 15 gr. akşam yemeğinde önce de 15 gr. alınmalıdır.
Dördüncü Hafta: Birinci hafta da olduğu gibi tekrarlanmalıdır.
Bu küre ilave olarak her sabah kahvaltısında bir dilim ekmeğe polenli bal sürülmeli ve bu yolla her gün 8 gr. polen alınmalıdır.
Arı Poleninin Yenilerek Kullanılması

Dünya literatüründe farklı tavsiyeler bulunmakla beraber ideal düze; – 3 yaşından 5 yaşına kadar günde 12 gram (2 tatlı kaşığı)

- 6 yaşından 12 yaşına kadar günde 16gram (3 tatlı kaşığı)

- Yetişkinler günde20 gram (4 tatlı kaşığı)

- Bazı özel durumlarda günde 35 gramlık “şok” düze uygulanabilir.

- ideal bir kür en az 2 ay sürmelidir. Bu kürleri özellikle mevsim başlangıçlarında olmak üzere senede birkaç kere tekrar etmek faydalı olacaktır. Bütün yıl boyunca alınması da tavsiye edilir.

Arı Polenini aç karnına, kahvaltıdan 15 dakika önce almanızı tavsiye ederiz. Günlük düze bir seferde alınabileceği gibi,hahvaltı ve öğle –akşam yemeklerinden önce de bölünmüş düzeler halinde alınabilir.

Polenin Muhafazası:
Serin ve rutubetsiz bir yerde tercihen ambalajı içinde buzdolabında muhafaza ediniz. Cam kavanozdaki polenleri ise kapalı şekilde buzdolabında saklayınız.
Arı poleni içeriğinde yer alan bileşenlerle özellikle balla beraber kullandığınızda size kilo aldırabilir çünkü yüksek enerjine sahiptir.Piyasada yer alan pahalı ürünler yerine bunu kullanmanız çok daha doğru olacaktır.İçeriğinde yüksek oranda nişastave protein olması işinize yarayacaktır.

Tabiki en doğru bilgiyi doktorunuzdan yada bir sağlık kuruluşundan alabilirsiniz.Kullanmadan önce başvurunuz

Polen Bileşimi

Bal arıları poleni farklı bitkilerden topladıgı için, polenin kimyasal kompozisyonu da oldukça farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle polenin standart bir bilesiminin ortaya çıkartılması oldukça zordur Arıların topladıgı polenin içerigine ait bazı ortalama degerlerverilmistir. Genel olarak, polen %7.5-40 protein, %15-50 seker içermekte olup, %15 ile %50 arasında degisen ve oldukça yüksek miktarda nisasta ihtiva etmektedir

---------------------
Elazığspor


Gakgoşlar Ölmez

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler