THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

'Yüzünü görünce herkes çok şaşıracak

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
229
28-07-2013 09:48
#1
Türkiye'nin 5'inci yüz nakilli hastası 27 yaşındaki Recep Sert'in pazartesi günü yoğun bakımdan çıkarılacağı, tahminen 15 gün sonra da aynaya bakabileceği açıklandı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan yüz nakli ameliyatının ardından, 8 gündür yoğun bakımda tedavi gören Recep Sert'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal, çok başarılı bir ameliyatın ardından iyi bir yoğun bakım sürecinin olduğunu böyledi. Prof. Dr. Ünal, "Böyle sevindirici haberlerle karşınıza çıkmak çok güzel. Eminim Recep Sert'in yüzünü görünce herkes şaşıracaktır" dedi.
Ameliyata katılan ve yoğun bakım sürecini takip eden Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melike Cengiz de, Recep Sert'in yoğun bakımdan çıkabilecek duruma geldiğini belirterek, "Kendisi beslenme, ilaçlarının uygulanması, temizlenmesi ve bakımı gibi daha uygun şartlarda yapılabilmesi amacıyla yoğun bakımdadır. Bir olumsuz gelişme olmaması halinde Pazartesi günü çıkarmayı planlıyoruz" açıklamasını yaptı.
OPERASYON BÖYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ / Foto Analiz
'GÜZEL BİR YÜZ OLDU'

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, cerrahi olarak ilk 10 günün riskli olduğunu hatırlatarak şu bilgileri verdi: "Yoğun bakımda çıktıktan sonra çok rahatlayacağız. Ödemleri oldukça geriledi. Makineye bağımlı değil, yardım almadan nefes alabiliyor. Yakınlarını camdan gördü. Su içmeyi, oturmayı ve servise çıkartmamamızı istiyor. Ödemleri tamamen indikten sonra, yani 15 gün sonra aynaya bakacaktır. Yüzün tamamını nakletmemiz bir avantajdı. Bizce güzel bir yüz oldu. Yakınları çok beğendiler. Zaten daha iyi olsun diye yapılan bir ameliyattı. Ödemleri tamamen inince kendisi de çok beğenecektir."
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler