THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

İnşaat demirinden diş protezi uyarısı

TURKSTFN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
23.265
Konular:
5520
Teşekkür (Etti):
239
Teşekkür (Aldı):
3009
Ticaret:
(0) %
0
225
01-08-2013 12:48
#1
EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meclis üyesi ve İNOVİZ İzmir Sağlık Kümelenmesi Derneği üyesi Atila Şensoy, maliyeti 30- 35 TL arasında olan bir diş protezi için kamu hastanelerinin 12- 18 TL fiyat uygulamasının ağız ve diş sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Şensoy, "Bu uygulama bu şekilde giderse inşaat demirinden ve insan sağlığına zararlı hammadden üretilen merdiven altı diş protezleri piyasada olacak" dedi.

EBSO Meclis üyesi ve İNOVİZ İzmir Sağlık Kümelenmesi Derneği üyesi Atila Şensoy, ağız ve diş sağlığının bozulması tehlikesine karşı uyarıda bulundu. İzmir'in diş protezinde lokomotif bir il olduğunu söyleyen Şensoy, diş protezinde faaliyet gösteren çok sayıda firmanın iç piyasa yönelik iş yaptığını kaydetti. Bu sektörde çalışan yaklaşın 20 bin kişi olduğunu ve bir diş protezinin kullanılan hammaddeye göre 30- 35 TL arasında değişen fiyatlara mal edildiğini belirten Şensoy, kamu hastanelerinin ise bir diş protezi için 12- 18 TL'ye ihaleye çıktığını anlattı. Bu durumun diş protezi laboratuvarlarını büyük zarara soktuğunu kaydeden Şensoy, "Bu fiyat uygulamasıyla sadece laboratuvar sıkıntıya düşmüyor, ağız sağlığı da tehlikeye düşüyor. Bu uygulama bu şekilde giderse inşaat demirinden ve insan sağlığına zararlı hammadden üretilen merdiven altı diş protezleri piyasada olacak" dedi.


'DİŞ ALANINDA İLKLERİ YAPACAĞIZ'

İNOVİZ İzmir Sağlık Kümelenmesi Derneği'ne ilişkin bilgiler de veren Şensoy, "Amacımız haksız rekabetle mücadele etmek. Ağız sağlığında bölgede çığır açarak ilkleri yapmak istiyoruz. Böylece hem istihdam hem de ihracatı artırmayı hedefliyoruz. Sorunları daha çabuk çözmek ve ağız sağlığında ne gibi yeni ürünleri yapabiliriz bunu tartışmaktır" diye konuştu.
--------------------- Turkhackteam dışında sosyal medya,forum ve gruplarda hesabım bulunmamaktadır .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler