THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Ayak ağrısında topuğun yeri

'iMuh@fiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
08/2012
Nereden:
Bakü
Yaş:
27
Mesajlar:
11.074
Konular:
4080
Teşekkür (Etti):
1114
Teşekkür (Aldı):
1193
Ticaret:
(0) %
0
260
07-08-2013 19:36
#1
Öncelikle insan ayağını anatomik açıdan ele aldığımızda, ayaklarımızda bulunan damarların büyük çoğunluğu kılcal damarlardan oluşur ve normalden daha küçük olan bu damarlar ayaklarımıza yeterli miktarda kan ***ürmekle görevlidirler. Aynı zamanda, çeşitli sebeplerden dolayı ayaklarımız sürekli stres altındadır. Bu sebepler doğuştan gelen herhangi bir hastalığın olmadığı varsayıldığında, spor ya da yürüyüş gibi yapılan çeşitli aktiviteler, mesleki koşullar, ayakkabılar, aşırı kilo, uzun süre ayakta kalmak olarak sıralanabilir.

Bütün bu koşullar göz önüne alındığında ise, en yoğun olarak görülen ayak ağrısının topukta oluştuğu gözlemlenebilir. Temel sayılabilecek yürüyüş esnasında dahi ayakla yerin ilk temas ettiği bölge topuktur ve üzerinde vücut ağırlığının 2-3 katı yükü ve stresi taşır. Vücudumuz anatomik açıdan birbirine bağlı bir sistemdir böylece topukta başlayan bir sıkıntı ya topuğun kendisinde ya da topuk ağrısından ötürü atılan dengesiz adımlardan ötürü ayak, bacak ve belde dahi görülür.


Problemi başından çözmek için topuklara gösterilecek biraz hassasiyet hayat kalitesini arttıracak daha da en önemlisi sağlıklı ve keyifli yürüyüşlerin öncüsü olacaktır.
--------------------- Kimler geldi kimler gecti don bak arkana elbet ki zaman bizi sizide silip supurecektir peki bizden geriye ne kalicak ? keske hic bir sey kalmasa...

Youtube kanalim ► https://goo.gl/eM6wz2

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler