THT DUYURU

chat
Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Beyaz Çay Gençlik Aşısı Gibi

'iMuh@fiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
08/2012
Nereden:
Bakü
Yaş:
27
Mesajlar:
11.074
Konular:
4080
Teşekkür (Etti):
1114
Teşekkür (Aldı):
1193
Ticaret:
(0) %
0
267
11-08-2013 11:55
#1
Yeni tanıştığımız “beyaz çay mucizesi” yüzyıllardır çay üretiminin ve tüketiminin yoğun olduğu ülkelerde kullanılıyor. Beyaz çaydan mucize olarak bahsediyoruz çünkü insan sağlığı için neredeyse fayda sağlamadığı alan bulunmuyor. Dr. Yasemin Bradley faydalarına geçmeden önce beyaz çayı bu kadar mucizevi yapan içeriğini açıklıyor.

Siyah beyaz yeşil ismi ne olursa olsun tüm çay türleri Latince adı “Camelia Sinensis” olan çay bitkisinden elde ediliyor. Beyaz çay elde etmek için bahar ayının hemen başlangıcında henüz açmamış tomurcuk haldeki üst yapraklar tek tek elle toplanıyor ve başka hiçbir işlem görmeden direkt kurutuluyor. Bu işlem sayesinde çay türlerinin faydalı kısmı olan kateşin adı verilen antioksidanlar muhafaza ediliyor. Siyah çayda en az olmakla birlikte siyah ve yeşil çay işlem gördüklerinden beyaz çaya göre daha az kateşin ihtiva ediyorlar. Yağmurlu ve ya çok nemli günlerde hasat yapılamadığından beyaz çay çok az elde ediliyor ve nadir bulunuyor.

Beyaz çayın faydaları

Öncelikle yaza yaklaştığımız bugünlerde beyaz çay beslenme düzenimizin baş tacı olmalı… Çünkü beyaz çayın bolca içerdiği kateşinler ****bolizma hızında artış sağlıyor. Bu madde hem vücudun yağ üretimi üzerinde baskılayıcı etki yaratıyor hem de mevcut yağın parçalanmasını sağlayıcı etki yaratıyor.

Beyaz çay dünyada gençlik aşısı olarak adlandırılıyor ki bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. İçeriği ile kolajen yıkımını sınırlandıran beyaz çay cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önlüyor sıkı ve esnek cilt oluşumunu destekliyor. Böylece yaşlanmaya karşı savaşımızda en büyük yardımcılarımızdan biri oluyor.

Beyaz çayın iyi geldiği diğer alanlar:

• Zengin kateşin içeriğiyle kanser oluşumunda en önemli etmenlerden olan serbest radikalleri azaltarak vücuda doğal koruma sağlar

• Cildi güzelleştirir

• Zayıflamaya yardımcı olur

• Yaşlanma kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynar ve sıkı ve esnek cilt oluşumunu destekler

• Kilo vemeye kilo korumaya yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır

• Dişleri daha güçlü yapan az miktarda florid ve diğer besin elementleri içerir kötü nefes kokusuna sebep olan bakterileri öldürür.

• Damarları genişleten etkisiyle beyaz çay iyi kolesterolü yükseltip kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak damar sertleşmesi ve tıkanıklığının önlenmesine katkı sağlar

• Romatoit artrit ve diğer yangılı hastalıklarda azalma sağlayabilir

• Tip 2 diyabete faydalı olabilir.
--------------------- Kimler geldi kimler gecti don bak arkana elbet ki zaman bizi sizide silip supurecektir peki bizden geriye ne kalicak ? keske hic bir sey kalmasa...

Youtube kanalim ► https://goo.gl/eM6wz2

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler