Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Sağlık (https://www.turkhackteam.org/saglik/)
-   -   Kanser ilacı insanlar üzerinde denenmeden net'te! (https://www.turkhackteam.org/saglik/94464-kanser-ilaci-insanlar-uzerinde-denenmeden-nette.html)

THT Bot 14-11-2007 17:30 17:30

Kanser ilacı insanlar üzerinde denenmeden net'te!
 
İnsanlar üzerinde denenmemiş bir kanser ilacının internette satıldığı ortaya çıktı.

BBC'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre, fareler üzerinde yapılan deneylerde söz konusu ilacın tümörleri küçülttüğü görüldü, ancak ilaç insanlar üzerinde henüz denenmedi.

Nature dergisi, ölümcül kanser hastalarının araştırma sonucunu beklemeden internet üzerinden ilacı almaya başladığını yazdı.

Nature'ın haberine göre, dünyanın çeşitli yerlerinden yaklaşık 200 kişi ilacı internet üzerinden satın aldı.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, ilacın internette satışıyla ilgili soruşturma başlattı.

Fareler üzerinde yapılan denemelerde, ilacın tümörleri üç hafta içinde yüzde 75 oranında küçülttüğü belirtiliyor. Ancak hayvan ve insan yapısı arasındaki farklılıklar nedeniyle, sadece hayvanlar üzerinde denenen ilaçların kullanımı uygun bulunmuyor.

Zira, bu "farklılık" hayvan deneylerinin ne kadar güvenilir olduğuyla ilgili endişeleri de su yüzüne çıkarıyor ve bu konuda tartışmalar yapılmasına neden oluyor.

Kanada'daki Alberta Üniversitesi'nden Dr. Evangelos Miçelakis, ilacın internette satışının, zararlı yan etkileri olabilecek ilacın kontrollü denenmesi çabalarını zayıflatabileceğini söyledi.

İngiltere'deki Kanser Araştırması Kurumu'ndan Prof. John Toy da, insanlarda denenmemiş bu ilacın yararı olmayabileceğini, hatta zararı olabileceğini belirterek, hastalardan ilacı kesinlikle almamalarını istedi.01-04-2007
cnnturk.com


Devamı için tıklayın-Turkhackteam.org/net...


Şu Anki Saat: 23:03

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.