THT DUYURU

Sağlık Sağlık Dünyasından Haberler

Seçenekler

Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

TURKSTFN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2013
Mesajlar:
23.434
Konular:
5532
Teşekkür (Etti):
244
Teşekkür (Aldı):
3137
Ticaret:
(0) %
21-12-2013 22:10
#1
Böbreklere İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?
Böbrek sağlığımız için Pirinç oldukça yararlı bir besin türüdür.Pirinç Düşük potasyum içermektedir ayrıca pirinç avücudumuza gereken enerjiyi verecek bir karbonhidrattır. Potasyum vücut için gerekli bir mineral olmakla birlikte fazla potasyum böbrekler tarafından filtre edilerek vücuttan atılmaktadır.Tüketilen Pirinç yüksek oranda potasyum içerdiği için nişastalı karbonhidratlara alternatif olarak kullanılır.

Çiğ ya da pişmiş farketmeksizin zencefil böbrek için en iyi yiyeceklerden biridir.Zencefil Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır.Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek sağlığında önemlidir.Diyabetleri hastaların böbrek sağlığını korumasına yardımcı olur. Barındırdığı iyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır.Böbrek sağlığı için, özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkili bir besindir.

Yukarıdaki besinleri düzenli olarak zaten tüketiyorsanız ekstra herhangi bir uğraşa ihtiyacınız olmayacaktır Böbrek sağlığınız için beslenmenize dikkat etmeli ve tavsiye edilen besinleir çok daha fazla tüketmelisiniz.
--------------------- Turkhackteam dışında sosyal medya,forum ve gruplarda hesabım bulunmamaktadır .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler