Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> Serbest Makale Alanı

Bilgisi Olmadan Fikir Üretenler AXPA~THT

Serbest Makale Alanı

 
 
Seçenekler
Alt 14-03-2018 06:45   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Turkey
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 229
Teşekkür (Aldı): 279


Bilgisi Olmadan Fikir Üretenler AXPA~THTBilgisi Olmadan Fikir Üretenler


Bilgi çağında yaşadığımız şu son dönem de, öylesine yoğun bilgi oklarına mağruz kalıyoruz ki; ne bilginin doğruluğunu sorgulayabiliyoruz, ne de bilginin kaynağına inip araştırma yapmaya zaman buluyoruz. Çünkü dönem, hız dönemi. İnternet, TV, gazete ve medya kanalları o kadar yoğun bilgi yağmuruna tutuyorlar ki bizi, bazen habersiz kaldığımız konulardan dolayı kendimizi hayıfladığımız dahi oluyor. Oysa ki bilgi, incelenip araştırıldığın da değer kazanır. Kulaktan dolma bilgiler ile yaşantımızı yönlendirmek cahillikten öte bir tutum değildir. Hadi emin olmadığımız bilgilerle yönlendik diyelim, mutlaka bir yerler de tıkanıp kalacağımızı bile anlayamıyoruz.
Netice de hepimiz yaşıyoruz ama nasıl yaşadığımızı ve bazen nelerle karşılaşacağımızı kestiremiyoruz. Yaşantımızı değerli kılmak adına ne yapabiliyoruz ki? Gün içinde sürekli algılarımızla oynanıyor. Kısaca “Cambaza Bak” hikayesi diyebiliriz buna. Yaşamla boğuşurken edindiğimiz bilgi kirliliği ve kulaktan dolma hurafelerle hayat karşısın da her an sınanıyoruz. Önümüze sunulan bilginin derinliğine inemediğimiz için bu sınavlardan hep kalıyor ve sonrasın da hüsrana uğratılıyoruz. Yıkılmış hayatlar ve başarısızlıklar hep bu deneyimsizliklerden ve asıl bilgiye ulaşamadığımızdan kaynaklanıyor. Halbuki; yaşam yolun da hızımızı bir an düşürsek, nefeslenip önümüze serilen bilgileri değerlendirebilsek belki de daha başarılı olacağız ama hızla dönen şu dünya bize izin vermiyor! Verdirilmiyor! Biraz yavaşladığımız da ise “gericilik” ünvanını hemen muştalıyorlar bize. Kimimiz pusup kalıyor çaresizlik içinde, kimimiz baş kaldırıyor bu haksız düzene. Oysa ki, izin istemiyoruz. “Cambaza Bak!” dümenleriyle kurulan bu düzene baş kaldırıyoruz. Her an insanlık değerinin en üst seviyede yaşandığı yeni bir dünya düşlüyoruz. İşte bu yüzden dört nala binmiş dengesi bozuk bir dünya atına inadına karşı geliyor ve hayatı yaşanılası kılmak adına çabalıyoruz. Kimler? Bizler… Yaşamı sindire sindire, doya doya, gönlümüzce yaşlanmak isteyenler. Elbette hayattan kopmak veya uyuşuklar gibi yaşlanmaktan bahsetmiyorum. İlla bir şeylere kılıf uydurmaya çalışmayın hemen. Benim söylediğim başka… Doğayı örnek alın. Biraz susup sessizliği dinleyin. Karşıdan baktığınız o doğa aslında her gün bir başka doğa. İçinde ki yaşam hergün bir başka akışta. Her varlık, her yenigün hep yeni birşeyler deneyimliyor. Sonuçta yeni birşeyler öğreniyor. Zaman ve olaylar olgunlaştırıyor herşeyi ve herkesi.
Ama günümüz de hep şikayet ediyoruz herşeyden ve herkesten. Trafikten, işten, insanların kabalığından vs. Lakin bir üst gözden baktığımız da şikayetlerimiz bile monoton. Demek ki, yaşam karşısında öğrenememişiz farkındalığı. Sözlerimiz, zevklerimiz hep monoton kalmış. Geliştirememişiz içsel olgularımızı. Etrafımıza bakmayı, bakıpta görebilmeyi; dinlemeyi, dinleyip de duyabilmeyi becerememişiz. Hayatı ilmek ilmek işlemek hüner olmuş çoğumuzun gözünde. İşlemek derken, düşünmekten bahsediyorum. Fikir üretmekten, plan yapmaktan ve uygulamaktan.
Kaçımız monoton geçen hayatı değiştirebilme cesareti buluyoruz ki kendimiz de? Ve kaçımız öğrendiklerimizi cesaretle uygulaya biliyoruz ki çevremizde? Bir arkadaşım bana “Sen herkesi şanslı mı sanıyorsun?” demişti günün birinde. İlkin hak vermiştim söylediğine, doğruydu belki kendince. Herkesin sorumlulukları vardı, öyle düşünüyordu gönlünce. Ancak sonra bu söylediğini derinlemesine düşününce; aslında herkesin o yarattığı sorumlulukların ardına gizlenerek ve bahaneler üreterek; cesaretsiz, korkak sünepeler gibi hayatın bir köşesin de saklandığını fark ettim.
Şimdi ise; bilgi kirliliğiyle çıktığımız sahilden, korku ve cesaret dolu denizlerle karşılaşıyoruz. Demek ki; altı boş bilgilerle bezediğimiz hayat, bizi cesaretsizliğe ve korku dolu bir yaşam denizine sürüklemekte. Çare var ama bilemediğimizden, bulamıyoruz. Bulmayı bile beceremiyoruz.
Bulmak için aramak, aramak için bilmek, bilmek içinse düşünmek gerek.

Işık ve Sevgiyle

Yazan: AXPA~THT___________________________________________

Işık ve Sevgiyle...

© Copyright TurkHackTeam.Net


Konu AXPA tarafından (14-03-2018 07:32 Saat 07:32 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 14-03-2018 07:40   #2
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2017
Nereden
Losencılıs
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 16
Teşekkür (Aldı): 91
Eline sağlık
 Offline  
 
Teşekkür

AXPA Teşekkür etti.
Alt 14-03-2018 09:02   #3
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 73
Teşekkür (Aldı): 159
Eline sağlık güzel bir makale olmuş___________________________________________

$ C0D3R $

Konu Connected tarafından (14-03-2018 09:04 Saat 09:04 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau