Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> Serbest Makale Alanı
Türkiye Gerçeği AXPA~THT

Serbest Makale Alanı

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır
 
Seçenekler
Alt 10-05-2018 22:57   #1
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Turkey
Mesajlar
KonularTürkiye Gerçeği AXPA~THTTürkiye Gerçeği


Türkiye İstatistik Kurumu'nun "Aile Yapılanması ve Harcama Dağılımı" hakkında ki son araştırma raporu sonuçlarına göre halimiz perişan. Yani Ülkemiz'in son durumu berbat ve her geçen gün kötüye gitmekte.
Kurumun son resmi verilerine göre değerlendirirsek;

* Aynı evde yaşayan kişi sayısı 2012 yılında 3.7 iken; 2017 yılında 3.4'e gerilemiş.

Yani son 5 yıl içinde aile bireyleri herhangi bir nedenle evini terk etmiş veya evde ki çocuk sayısı düşmüş. Bu terk edişin en çok yaşandığı illerin başında 6.4 oranla Şırnak geliyor. Doğu bölgelerinde yaşayan halk, yaşamını idame ettirebilmek adına batı illerine göç etmekte. 1980'ler de başlayan "Köyden Kente Göç" meselesi hala devam ediyor. Diğer yönden iktidar "çocuk yapın" diye halka baskı yaparken, yaşamın realitesi aksini göstermekte. İktidarın söylemleriyle, hayatın diyalektiği uyuşmuyor.

* Tek kişilik hanehalkı oranı 2014 yılında %13.9 iken; 2017 yılında %15.4'e yükselmiş.

Yaşam zorluğu ve hayat pahalılığı artık insanları tek başınalığa, yalnızlığa sürüklemekte. 3 Yıl gibi kısa bir sürede yükselen bu artış gösteriyor ki, hiç kimse bir başkasının sorumluluğunu üstlenmek istemiyor. Üstelik çocuk yapmak için aile olabilmek, maceraya körükörüne atılmaktan öte birşey olmadığı düşünülüyor. Bu korkuların gölgesinde kendini yalnız bir hayata itenlerin sayısıdır bu resmi rakam. Görülüyor ki bu artış her geçen yıl sürecek.

* Aile olmayan ve bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları hanehalkı oranı 2014 yılında %2.1 iken; 2017 yılında %2.5'e yükselmiş.

Yaşam pahalılığı nedeniyle tek başına yaşamanın da zorlaştığı günümüz de artık insanlar aynı hanede birbirleriyle pansiyoner gibi yaşamanın çözüm olduğuna inanıyor. Bu resmi rakamlar gösteriyor ki; hayat gittikçe zorlaşıyor ve birikimi olmayanlar yabancılarla hayatı paylaşmak zorunda kalıyor.

* Türkiye'de geleneksel olarak bildiğimiz çekirdek aile oranı 2014 yılında %67,4 iken; 2017 yılında %66.1'e gerilemiş.

Bu oran düştüğüne göre; ya evlenmek isteyenlerin sayısı azalmış ya da boşanmaların oranı artmış. Diğer açılımlarıda sebep gösterebiliriz ancak en çok dikkati çeken bunlar. Şimdi size %1.3'lük düşüş az gelebilir. Ancak Türkiye'de Aile Yapısı'nı temel oluşturan bu yapı 3 yıl gibi kısa bir sürede belli ki zarar görmüş ve her geçen yıl hızlanarak süreklilik kazanmıştır. Bu rakamı 5 yıla orantıladığımızda ortalama %4.7 gibi bir rakamla karşılaşırız ki; bu rakam toplum nezrinde önemli bir unsura tekabül eder. Kısaca aile olabilme yetimizi kaybediyoruz, yuvalarımızı dağıtıyoruz.

* Anne ve çocuklardan oluşan hanehalkı oranı 2014 yılında %6.1 iken; 2017 yılında %6.7'e yükselmiş.

3 yıl gibi kısa bir sürede %0.6 artış gösteren bu sonuç demek oluyor ki; Türkiye'de boşanma oranı %0.6 arttı. Yaşam pahalılığı, güncel hayatın stres ve zorlukları eşleri mutsuz kılıyor ve en küçük anlaşmazlıklar da mahkeme koridorları çözüm yolu olarak atanıyor. İşin detayına ve açılımlarına girmeyeceğim ancak yükselen bu oran gösteriyor ki; Türk Milleti'nin aile bağları zayıflıyor.

* 2017 verilerine göre Türk Halkı'nın %21.2'si yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Türkiye'nin bu acı gerçeği elbette resmi rakamlar indirgenerek oluşturulmakta. Realite de bu rakamlar yarı yarıya oynar. Yani Türk Halkı'nın yarısı aç ve yaşamak için insanüstü mücadele etmekte. İktidar öncesi bilinen o meşhur orta kesim artık yok. Halk gelir durumuna göre iki temel sınıfa ayrılmış durumda. Maddi durumu iyi olanlar ve olmayanlar. Maddi durumu iyi olmayanlar her gün evine ekmek götürebilmek adına binbir çeşit zulüm unsurlarına katlanırken; maddi durumu iyi olanlar ise mevcudiyetini korumak ve yükseltmek adına devletin sağladığı tüm imkanlardan sonuna kadar faydalanmaktadır. Hiç bir emeklinin yalnızca emekli maaşı ile geçinemediği ülkemizde, yoksulluk hızla artmış ve yaş kaç olursa olsun çalışmak elzem hale gelmiştir. Emeklilik ancak ölüme ertelenmiştir.

* Aile içi harcama 2017 yılı dağılımı; %35 Mülkiyet (Kira)Gideri, %29 Gıda ve Temel İhtiyaçlar Gideri, %2.5 Eğitim Gideri ve %2 Sağlık Gideri olarak şekillenmiştir.

Bu tablo aslında hepimizin az çok tahmin edebileceği bir tablodur. Ancak bu tablonun açılımını incelersek vahim sonuçlar ile karşılaşırız. Örneğin; en çok barınmaya bütçe ayırdığımız aşikar. Yani konut fiyatları durmadan artmış, akıbetinde kira fiyatları yükselmiştir. Hemen ardından bütçemizin en büyük payını gıda ve temel ihtiyaçlara harcamışız. Demek ki tarım ve hayvancılık ülkesi olarak övündüğümüz ülkemizde gıda fiyatları tavan yapmış, temel ihtiyaçlarımızı karşılayacak (temizlik, yakıt vb.) unsurlar da bunun gerisinde kalmamıştır. Binbir nedenlerle bahane edilen hayat pahalılığı, yaşam hakkımızı elimizden almış. Elbette bütçemizi bunlara göre düzenlerken bazı şeylerden de kısmamız gerek. Bu yüzden işimize en kolay gelen eğitim bütçemizin ırzına geçmiş ve kaliteli eğitim alamaz hale gelmişiz.Aynı şekilde sağlık bütçemizde nasibini almış. Bu genel durum gösteriyor ki; yaşamak için sağlığımızdan, eğitim gereksinimlerimizden pay verip, yalnızca barınmak ve doymak uğruna çalışıp, didinmişiz. Aslında, bilerek ve isteyerek bu yaşam döngüsüne itilmişiz. Dikkat edin, harcanan bu bütçeler dahilinde sosyal faaliyet (tiyatro, sinema vb.) yok. Yani bu tip sosyal aktiviteler günümüzde lüks kategorisine girdiğinden ve genele hitap etmediğinden özellikle atlanmış.

Tüm bu resmi rakam ve sonuçlardan çıkarılan ders ise;

İnsanlar, yaşam zorluğu ve hayat pahalılığı karşısında aile olabilme yetilerinden vazgeçip yalnızlığı tercih etmişler. Aile olanlar ise, çocuklarının geleceği için neredeyse her fedakarlığı yapar konuma getirilmiş. Bu ailevi görevi başaramayanlar ise kendilerini yenik sayıp farklı bir yol arayışına ve dolayısıyla eşlerinden boşanarak yeni bir çıkar yol bulmaya koşuşmuşlardır. Geçim sıkıntısının bu denli zor olduğu toplumlarda stres ve baskı sonucu insanlar bunaltılmış, geçinebilmek adına yalnızca barınma ve doyma talepleri karşılayabilmişler. Yani insan gibi yaşamak ve varolmak artık bir hayal niteliği kazandırılmış.

Dileğim o ki; insanlar, özüne yani doğaya dönsün. Toprağını yeniden sürsün, bereketini yeniden elde etsin. Kendisi ve ailesi için sakin ve sükunetli bir yaşam yaratsın.

Hayatın koşuşturması içinde beyhude sürüklenmeler boşa.

Unutmamak gerek ki; Hayat Kaçar, Ölüm Kovalar...Işık ve Sevgiyle

Yazan: AXPA~THT

© Copyright TurkHackTeam.Net___________________________________________

Işık ve Sevgiyle...

© Copyright TurkHackTeam.Net


Konu AXPA tarafından (11-05-2018 08:10 Saat 08:10 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 10-05-2018 23:19   #2
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Sizce???
Mesajlar
Konular

@AXPA
Konu renkli olsa okuması daha güzel olur)___________________________________________

HER THT ÜYESİ HACKER DEĞİLDİR LAKİN HER HACKER THT ÜYESİDİR

 Offline  
 
Alt 10-05-2018 23:51   #3
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2013
Nereden
Jüpiter
Mesajlar
Konular

Bunu şuna bağlıyorum. Şimdi yazınca birileri gelip suistimal edecek ancak, kadınlar iş hayatında erkeklerden daha yoğun blr şekilde yer almaya devam ederse sonuç daha vahim olacak.

Bence, kadınlar iş hayatından çekilip, eşlerine işleri konusunda yardım etmeli. Bu şekilde erkekler de işlerini daha sağlam yaparlar, aile yapısı daha istikrarlı hale gelir, işsizlik azalır.
 Offline  
 
Alt 11-05-2018 00:08   #4
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2016
Nereden
pardus@root
Mesajlar
Konular

Alıntı:
AJEXA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunu şuna bağlıyorum. Şimdi yazınca birileri gelip suistimal edecek ancak, kadınlar iş hayatında erkeklerden daha yoğun blr şekilde yer almaya devam ederse sonuç daha vahim olacak.

Bence, kadınlar iş hayatından çekilip, eşlerine işleri konusunda yardım etmeli. Bu şekilde erkekler de işlerini daha sağlam yaparlar, aile yapısı daha istikrarlı hale gelir, işsizlik azalır.
Günümüz şartlarında ve malum ülke şartlarında(ekonomik anlamında) çift maaşsız ev geçindirmek çok zor___________________________________________

THT - Dergi Timi
 Offline  
 
Alt 11-05-2018 04:29   #5
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2013
Nereden
Jüpiter
Mesajlar
Konular

Alıntı:
CyberXhackk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Günümüz şartlarında ve malum ülke şartlarında(ekonomik anlamında) çift maaşsız ev geçindirmek çok zor
Çünkü yapılan işler verimli değil. Kadınlar eşlerine yardımcı olsun, bak o zaman işler nasıl verimli hale geliyor.
 Offline  
 
Alt 11-05-2018 07:40   #6
 • Sosyal Medya Timi
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Dergi Timi
Mesajlar
Konular

Bu konu böyle okunmaz renklendir. Herkes copy+past yapar @AXPA___________________________________________

 Offline  
 
Alt 11-05-2018 08:22   #7
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Turkey
Mesajlar
Konular

Eleştirileriniz İçin Teşekkür Ederim Arkadaşlar,

Konu içeriği makale olduğundan en fazla bu kadar renk uygulayabildim.

Eleştirileri ve yorumlarınız gelişim açısından önemli.___________________________________________

Işık ve Sevgiyle...

© Copyright TurkHackTeam.Net

 Offline  
 
Alt 11-05-2018 09:41   #8
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2015
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular

@AXPA Çok üzdün, moral bozdun ama.... Haklısın. Ben orta hallinin üstü bir maaş almama ve geçmişten gelme birikimim olmasına rağmen arada bunalıyorum, asgari ücretle çalışan adam değil evlenmek, akşam evden çıkıp bir yerde çay içmenin hayalini kurabiliyor mu acaba?

@AJEXA Bence haklısın...

Çok şükür benim sorumlu olmadığım ama bizim şirketin yaptığı işlerden birisi lidar verisini - drone'dan çok kısa aralıklarla çekilmiş yüksek kaliteli fotoğraf - 3 boyutlu modellere dönüştürmek. Şu andaki projelerde kaç kişi çalışıyor? 14 kişi. 13 kadın, 1 erkek. Erkek de aslında yöneticilerden birinin akrabası, anladığım kadarı ile "hayırsız hayırsız oturacağına gelsin ben onu zorla çalıştırırım" denmiş bir genç. Kalanların hepsi bayan, neden?

Bayanlar zaten kocalarına veya babalarına destek olarak çalıştıklarından daha düşük maaş alıyorlar, ona razı oluyorlar. İş yerleri bayanları tercih ediyor, ama aslında tam haklarını vermiyor, yok pahasına çalışıyorlar.

Kadınlar iş piyasasından çekilseler, zorunlu olarak şirketler kârdan kırpıp, tam fiyata erkekleri çalıştırır. Bütün evin geçimini sağlayacak tek erkeğe tam maaş vermek yerine, "çorbada tuzum bulunur" mantığı ile çocuklarını ihmal edip iş hayatına giren bayanların aldığı 3 kuruşluk maaşlara karşıyım.

Sonra bana ataerkil diye kızarlar. Eski proje müdür yardımcımız(bayandı kendisi) kudururdu.

Modern(?) kavramlar kadınlarla erkeklere iş hayatında özgür fırsatlar vadediyor. İdealde bu güzel bir şey. İdeal bir dünyada demokrasi de mükemmel bir şeydir, komünizm de, şeriat da, hatta diktatörlük de.. Sorun şu ki; dünya ideal değildir. Her ne kadar "kadın erkek eşittir" diye yırtınsak da, biyolojimiz bize hayattaki rollerimizi belirlemiştir.

İnsan evladı doğal düzene aykırı her davranışı ile bozduğu dengeyi sağlamak için çok daha fazla müdahale eder ve netice çok daha uçlarda bozulmuş bir denge olur. Sosyoloji bir istisna değildir. Kadın ve erkek toplumda o kadar ama o kadar eşit olacak ki, hayat her iki cinsiyet için cehennem haline gelecek. Benim gibi düşünenler de "geri kafalı, şoven" diye aşağılanacak.

Bekliyorum.. "Ama kadın erkek eşiiiiit" diye cevap veren ilk kişiye çokoprens göndereceğim.___________________________________________

Gayrıresmi Trolleme Kulübü Kurucu Üyesi...

Sii Şarp: 430%
Site yapmah: 386%
Piieyçpii: 396.8%
Cava: 205%
Andıroyid: 37.9²%
Nodjiies: 196%
Sii artı artı: 342.333333334%
Yuniti: 154%
Paytın 304%
Bat dosyasıyla hedef çökertme: 96i+382√17%


Konu zztri tarafından (11-05-2018 09:46 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 11-05-2018 11:05   #9
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2010
Mesajlar
Konular

Bütün dünya buna inansa birlik olsa hayat bayram olsa
 Offline  
 
Alt 11-05-2018 13:02   #10
 • Özel Üye
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2011
Nereden
Gökyüzü
Yaş
28
Mesajlar
Konular

Kadının yaptığı işi yarım görenler,bu ülkeye emek veren kadınlara, bu dünyaya bir şey katan kadınlara ne kadar da haksızlık ediyor. Kahvede gevşek gevşek gün geçiren ve ömrü lak lak olan onca erkek varken sorunu cinsiyette görmek ne acı...

Kadınları üretimden tamamen çekin. Ve olanları görün. Bir de kadınları üretime tam anlamıyla dahil edin. Bir de öyle görün.

Erkek, ev işine bakmaz,bulaşık yıkamaz, çamaşır yıkamaz, ütülemez. Yemek yapmaz,çocuk bakmaz. Sonra kadın buna mecbur kalır ve üretimde geri kalır. Bu zihinlere işlenir. Sonra kadın üretmiyor denir. Ama o zihniyeti yıkan ne kadınlar vardır... Erkek de kadın gibi iş tutsa, kendi iş pastasından kadına ayırsa bu zihniyet olmazdı. Gerçek bir medeniyete kadınlar bir adım gerideyken değil, yanımızdayken ulaşacağız.___________________________________________


ATATÜRK'LE KALIN...

CUMHURİYETLE KALIN...
SAĞLICAKLA KALIN...


https://i.resimyukle.xyz/HdQ4GB.png
BLOGUMA GİTMEK İÇİN TIKLA!
info@caglar-celik.com
Twitter : @ddenekk


 Offline  
 
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.