Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> Serbest Makale Alanı

Satılık Medya AXPA~THT

Serbest Makale Alanı

 
 
Seçenekler
Alt 07-06-2018 05:27   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Turkey
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 229
Teşekkür (Aldı): 280


Satılık Medya AXPA~THTSATILIK MEDYANeredeyse hepimiz basın/yayın kuruluşlarından şikayetçiyiz. Önümüze getirilen ve hiçbir haber niteliği taşımayan bültenler ile gün begüm hepimiz kandırılıyor, oyalanıyor ve gerçek haberler bir şekilde örtbas edilerek bizden saklanıyor.

Aslında siz de bunun farkındasınız. Ne okunacak bir gazete bıraktılar, ne de izlenecek bir televizyon. Neredeyse tüm medya bu vicdansızların ablukasında. “Kim bunlar ve ne yapmak istiyorlar” sorularına cevap ne kadar karmaşık görünse de asıl nihai odak hep Türkiye. Bu ablukayı sarmalarken ilmek ilmek işleyerek yürütüyorlar şer bağlarını. Bazen gözümüze sokarcasına, bazen de acıtmadan, hissettirmeden, ufak ufak…

Oysa sorgulamalarımız hep yarım kalıyor medyadan yöne. Örneğin; “Basın/Yayın kuruluşlarının asıl sahipleri kimler?” diye incelediğimiz de mutlaka ipin ucu bir şekilde Amerika’ya bağlanıyor. Çünkü 3.cü dünya devletlerini kontrol etmek, toplumu kendi istekleri doğrultusunda yönetmek ve tepki odaklarını oluşturmak hep nihai hedefleri arasında.

Bu nedenle Amerika’nın çıkarına ne geliyorsa o yönde haber servis ediliyor, bu yönde oluşturulmuş medya ve sosyal ağlar ile toplumlar yönlendiriliyor hatta çıkar odakları doğrultusunda ülkeleri medya üzerinden yönetiyorlar. Kurumsal medya orduları yaratarak bir ülkede asılsız haberler ile devrim, yönetici atamaları hatta özel yasa bile çıkarılmasını sağlayabiliyorlar. Finansörlüğünü ise kendileri yani Amerika ve İsrail yapmaktadır.

Örneğin;

Associated Press, Reuters gibi kurumsal firmalar finansmanını küresel çıkar çetelerinden temin ederek yaklaşık 120 yıldır varlığını sürdürmektedir. Dünya ekonomik kriz ile boğuşurken, bu kuruluşlar krizin gölgesinde bile kalmamışlardır. Peki neden? Çünkü dünya genelinde suni olarak oluşturulan o kriz ortamları bu vampir şirketlerin asıl patronları tarafından 3.cü dünya ülkelerini sömürmek maksadı ile yaratılmıştır. Bu kurumsal medya organlarından benim gözlemleyebildiğim en son servis edilen haber ise, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına yönelik iddiaların gerçekmiş gibi yayınlanmasıydı. Doğu Asya ülkesi olan Myanmar’da ki insan katliamın da ölen çocuk resimlerini sanki Suriye’de öldürülmüş gibi dünya basınına servis ettiklerini neredeyse tüm gazeteciler iyi bilir. Bildiği halde yalan haberi halka servis eden gazetenin patronu bu kurumsal kumpasları bilmiyor mu sanıyorsunuz? Elbette biliyor ama susarak ona verilmiş misyon faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Medya patronları ister ki; Finansal destek kesilmesin, para akışı sekteye uğramasın, cepler sürekli dolsun. Bu nedenle kendilerine servis edilen haberleri sorgulamaya gerek duymadan, gazetecilik ilkelerini yok sayıp çıkar üzerine haber yapmaktan geri kalmazlar. Sonra da kendilerine “Satılık Medya” denince mızrağı yemiş domuz yavrusu gibi homurdanarak karşılık verirler. Oysa ki, satılmış olan satırları değil, vicdanları ve mesleki namuslarıdır.

Yani başkaları tarafından tasarlanarak (Başta CIA ve diğer şer odakları) ve içeriğinde yalan/yanlış beyanlarda bulunarak propaganda içerikli basın bültenleri yayınlayan bu şer medya odakları gün begüm toplumu küçük dozlarla zehirlemekten, kandırmaktan, gizliden gizliye yönlendirmekten hatta sansasyonel haber niteliği taşıyan gerçek haberlere karşı toplumu uyuşturmaktan, toplumca tepkisizlik yaratılmasını sağlamaktan geri kalmazlar. Ürettikleri kifayetsiz ve asılsız haberleri öylesine ince bir işçilikle işlerler ki, sıradan bir vatandaşın nelere, ne ölçüde, nasıl tepki vermesi gerektiği ölçümlendirerek ince ince hesaplanır.

Örneğin;

Ulusal medyada “Esad ölsün!” sloganları boy boy afişlenirken, öldükten sonra nasıl bir sürecin bizi beklediği hususu ve algısı hiç sorulmaz.

Bu örnekten yola çıkarak haber incelemesi yaparsak;

• Esad’ın ölmesi en çok kimin işine yarar?
İsrail. Dolayısıyla müttefiki ve destekçisi Amerika.

• Neden bizim liderler illa “Esad gitsin” istiyor?
Çünkü Amerika ve İsrail ile bir çok konuda paydaşlık var. (Kimin gemicikleri İsrail limanlarında? Kimin USA dolarları istifli? Kim BOP eş başkanı?)

• Diyelim ki Esad öldü veya gitti. Sonra bizi ne bekliyor?
Güney cephemizde teröristler ile savaşırken bir anda yeni atanan komşumuz İsrail. Yani terör devleti ve terör destekçisi.

• Peki, İsrail’in nihai amacı ne?
Tevrat’ta vaat edilmiş olan topraklar Dicle ve Fırat nehirlerinin bulunduğu bölgeyi yani Doğu Anadolu Bölgemiz’i, yani Türkiye’yi işgal edip yurt edinmek.

Bakın, sıradan bir haber birkaç soru ile bizi nerelere taşıdı. Sizde biliyorsunuz ki, bu örnek sadece binlerce propaganda içerikli düzmece haberlerden yalnızca biri. Düşünün, her gün ne kadar çok propaganda içerikli haberlerle yüz yüze geliyoruz. Öylesine yalan/yanlış bilgiler ile beynimiz doluyor ki, sonunda toplumca yoruluyor ve duyarsızlaştırılıyoruz.

Dikkat ederseniz, neredeyse tüm tartışma programlarında hep aynı kişiler sahnede. Bu kişiler programlara konuk olarak katıldıkları vurgulansa da aslında onlar maaşlı propagandacılardan öte bir şey değiller. Kısaca onlar vasıfsız hiç kimseler ki, ipleri maaşını ödeyen patron ulemalarının elinde. (Bunu ipleri olmayan, özgür ve samimi bir gazeteci olarak muştuluyorum.) Oysa onlar TV ekranlarında misyonlarını sergilerken, repliklerini sunarken ne kadar da inandırıcılar! Sanki gerçek gibi oyun oynayıp, oyun bitince de aniden ortadan sıvışıp kayboluyorlar. Ertesi sabah TV ekranlarında hemen yeniciklerini görüyorsunuz. TV denilen o kara kutu işte böylesine aldatıcı ve düzenbaz. İnanmayın o parlak ekrandan çıkan o parlak sözlere ve o parlak görüntülere. Bu kara kutu İsrail tarafından tasarlandı, Amerika ise hayata geçirdi. Bu kara kutu karşısında Aldanan ve Aldatılanlar hep aklını yürütme becerisinden yoksun toplumlar olmuştur.

Sonuç olarak bizler, milletçe önümüze sürülen haberleri sorgulamalı, araştırmalı, düşünmeli ve gerekirse tepki vermesini öğrenmeliyiz. Sürekli topluma propaganda yayını yapan medya organlarını ifşa etmeli ve toplum olarak haklı sebeplerimiz ile tepkimizi ivedilikle göstermeliyiz. Peki ne için? Elbette yarınlar için, yeni doğan bebekler için, Atatürk ilkelerinde bütünleşmiş baki Türkiye Cumhuriyeti Devleti için.

Defalarca tekrarlanan yalan/yanlış haberlere kulağımızı tıkayarak, edepsizce laf ebeliği yapıp kendini gazeteci sanan düzenbazlara tepkisiz kalarak aslında yanıt vermiş olmuyorsunuz. Bunu anlayın artık. Aksine onlar bu millet sahnesinde meydanı boş bulup yüklendikçe yükleniyorlar. Topluma enjekte ettikleri zehrin dozajını arttırıp şer odaklarını beslemek için abandıkça abanıyorlar. Siz hala bu oyunun ve köşeye sıkışmışlığın farkında değil misiniz?

Evet, Türkiye'de gerçekten bir oyun oynanıyor. Siyasi, ekonomik, adına ne derseniz deyin ama sonu çok ciddi kayıplarla bitebilecek gerçek bir oyun oynanıyor. Öyle bir oyun ki; kaybedenin yaşayabileceği başka bir ülkesi olmayacak. Öldüğünde gömülebileceği bir avuç vatan toprağı kalmayacak. Her kaybeden toplum gibi en sonunda yok olacak.

İşte bu yüzden, bu gerçekliğe sarılarak bizi aldatan tüm yandaş medya odaklarına karşı tepki vermeli ve Türkiye’mizi basit propaganda oyunlarıyla aldatamayacaklarını küresel çıkar çetelerine göstermeliyiz. Nasıl mı? O yandaş gazete ve dergileri bulmaca eki vs. gibi nedenlerle satın almayarak, yandaş TV kanallarını dizi ve benzeri yayınlar nedeni ile izlemeyerek, yalan haber sunan içi boş haber kanallarını takip etmeyerek ilk ve etkili tepkinizi verebilirsiniz. Ardından ise önümüzde ki seçimler de oyunuzu kullanırken milletin vekillerini daha dikkatli inceleyip, araştırıp işin asıl ehlini seçerek de bir başlangıç oluşturabilirsiniz. Bu sizin yarınlarınıza karşı duyduğunuz sorumluluktan ileri gelir.

O kadar önemli bir dönemin içinden geçiyoruz ki; her seçim adayının konuşmalarını mutlaka takip edin. Şimdilik herkes kürsüsünden atıp tutuyor, yersiz vaatler veriyor, çözümsüz eleştiriler yapıyor ve “Ben” odaklı egosuyla sınırsız hakaretler yağdırıyor. Lütfen, sizi bu mesnetsiz konuşmalarla kandırmalarına, üstelik sizi enayi yerine koyarak atıp/tutmalarına artık izin vermeyin. İnanın bana, bir gazeteci olarak söylüyorum; yaptıkları ve işledikleri yol sistemli bir kandırmacadan öte bir şey değildir.

Eğer aralarından biri çıkıp da size; yanı başımızda ki savaşın durması, borçlarımızın ödenmesi, Suriye ile masaya oturulması, bölgede ki terör örgütleriyle nasıl mücadele edilmesi ve NATO ile bağlantımızın nasıl evrileceğini anlatan samimi ve net bir duruş sergileyerek akla yatkın çözümler üretirse o lideri mutlaka dinleyin ve değerlendirin. Belki de tek dayanağımız O kalmıştır. Kim bilir?

Dip Not:

“Her toplum layık olduğu biçimde yönetilir” Montesquieu.

Işık ve Sevgiyle


Yazan: AXPA~THT


© Copyright TurkHackTeam.Net___________________________________________

Işık ve Sevgiyle...

© Copyright TurkHackTeam.Net


Konu AXPA tarafından (07-06-2018 13:13 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Teşekkür

genclife, sevban035, CyberXhackk Teşekkür etti.
Alt 07-06-2018 05:29   #2
  • E-Mail onayı yapılmamış üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 271
Teşekkür (Aldı): 149
Esad mi neyse artık aydınlandım mağara ne tarafta
 Offline  
 
Teşekkür

AXPA Teşekkür etti.
Alt 07-06-2018 15:00   #3
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2012
Nereden
kaf
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 189
Teşekkür (Aldı): 132
Eline sağlık Axpa beğendim, sen gazeteci'miydin gerçekten ? =)
 Offline  
 
Teşekkür

AXPA Teşekkür etti.
Alt 07-06-2018 15:11   #4
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
ßlackLand
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 778
Teşekkür (Aldı): 819
eline sağlık güzel yazı___________________________________________

YOU CAN'T BE FRIENDS WITH YOURSELF ! !'Blackcoder - Turk Hack Team
 Offline  
 
Teşekkür

AXPA Teşekkür etti.
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau