Tanıtım Yazısı Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

k3~

Özel Üye
5 Eki 2015
2,980
21

jyo2qm.png

Merhaba TürkHackTeam Üyeleri.
Bu Konumda Sizlere Tanıtım Yazısının Ne Olduğunu Anlatacağım.

dWHR1f.gif

Konu İçeriği

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı İçin İçeriden Bakış Nedir?

Verisel Bakış Nedir?

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?

PN002A.png

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım yazıları, sitenize gelen yoğunluğu arttırmak için çeşitli makalelerin uygun şekilde hazırlanarak, belirli incelemelere tabii tutulmuş sitelerde yayınlanan ögelerdir. Böylece, çeşitli sitelerin kullanıcıları, sizin hizmetlerinizden haberdar edilmiş olunur, kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilen bağlantılar ya da anahtar sözcüklerle de kolayca, sitenize erişim imkanı edinilir. Sitenize kalıcı ve etkin kullanıcı kazandırmak için sıkça kullanılan bir yoldur.

Sw7WZ0.png

Tanıtım Yazısı İçin İçeriden Bakış Nedir?

Eğer kendi işletmeniz için bir açık hava reklamı yayınlayacak olsa idiniz, mecranızın çevresine dikkatle bakardınız, içeriden bakış da aynı mantığın internet dünyasına uyumlanmasıdır. Tanıtım yazısını yayınlayacağınız internet sitesinin iç görünüşüne ve SEO ölçütlerine uyumunu incelemelisiniz.

Site tasarımı, İçerik zenginliği, Siteiçi SEO uyumu, Site Güncelliği gibi pek çok etkenin tarafınızdan incelenmesi gerekmektedir.

Sw7UDY.png

Verisel Bakış Nedir?

Verisel bakışın pek çok ögesi vardır, bunlar aşağıdadır.

Trustrank: Trustrank değerinin 2 ve üzeri olması siteniz için önemli bir etken olacaktır.

Alanadı Yaşı: Alanadının mutlaka 2 yıl ve daha öncesine ait olmasına dikkat etmelisiniz.

Sayfa İndexi: Sitenin arama motorları dizininde en az 3.000 ve üzeri indeksinin olması önemli bir etkendir.

Link Çıkışı: Sitenin, link çıkışı ne kadar az ise tanıtım yazınızın verimi o kadar artacaktır.

Ahrefs Alanadı Gücü: Ahrefs Domain Rank’in en azından 20 ve üzeri olmasına dikkat etmelisiniz.

Sosyal Medya Hesapları: Tanıtım yazısı vereceğiniz mecranın, etkin sosyal ağ hesaplarının olması sizin için önemli bir etken olmalıdır böylece fazladan trafik elde etmeniz mümkündür.

Dofollow: Tanıtım yazısı aldığınızda, bağlantınızın “Nofollow” ile etiketlendirilmediğine dikkat etmelisiniz. Gene de bazı durumlarda istisnalar olabilir.

Sw73Qv.png

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısı, tamamen reklamdan ibaret olmamlıdır, böyle bir durumda kullanıcıyı sıkacak ve güvenini kazanamayacaksınızdır. Eğer tanıtım yazınızın kullanıcıya faydalı ve ciddi bir içerik olmasını sağlarsanız ve anahtar sözcüklere boğmazsınız, kullanıcı sizi tercih etmek için çok düşünmeyecektir. Yazdığınız metinlerde, bir sözcük sınırı olmamalıdır, konu nerede bitiyorsa, orada yazmayı bırakmalısınız ancak en azından 300 ve üzeri sözcük kullanmanız sizin için daha iyi olabilir. Aynı zamanda, sitenizin uygun ve ilgili bağlantısını, sayfanın altına koyabileceğiniz gibi uygun anahtar sözcüğe de link çıkışı verebilirsiniz.

Ayrıca, anahtar sözcüklerinizi, kalın, italik ya da alt çizgili bir şekilde yazarak da belirginleştirmeniz önemlidir. Yazı arasına da uygun bir şekilde çeşitli boşluklar koymanız, yazınızın daha kolay okunmasını sağlayabilir.

Sw78gx.png

rNH656.png

//Alıntıdır

Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim.
Esenlikle Kalın..

Saygılarımla:Smiley1021:

giphy.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.