İPUCU

Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

Seçenekler

Hackerler ve Büyük Hacker Grupları

DyNoger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
350
Konular:
72
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 08:18
#1
Post
Hackerler ve Büyük Hacker Grupları
A- Wikileaks ve Bradley Mannig
Irak operasyonunda görev yapmış ABD kıdemli eri Bradley Manning, 1966-2010 tarihleri arasında ABD Dış İşleri Bakanlığınca yapılan gizli yazışmaları, ordu veri tabanından indirdiği doküman ve görüntüleri, 2010 yılı Kasım ayında Wikileaks sitesine sızdırmıştır. Yayınlanan görüntüler içerisinde, Cenevre Sözleşmesine göre sivil hedeflerin bombalanamayacağı kuralını ihlal eden görüntüler de yer almaktadır.
Pentagon’u rahatsız eden ve ABD’nin yönetimini sıkıntıya düşürecek bilgiler gözler önüne serilmiştir. ABD diplomatik yazışmaların kamuya sızdırılması uluslar arası arenada panik yaşatmıştır. Wikileaks sitesi ve kurucusu Julian Assange hakkında sansüre karar verilmesi üzerine, internetin özgür olması gerektiğini savunan hacker grubu Anonymous tepkisini sokaklardan duyurmaya çalıştı.
Bradley Manning, kendi ülkesinin gizli bilgi ve belgelerini dünyaya ifşa etmiştir. Bradley Mannig kendini “bilgi kamuya aittir, hakkı olanlara bedava sunulmalıdır” şeklinde savunmuştur .

Wikileaks, tüm dünyaya açık, herkesin erişebileceği, kolaylıkla doküman gönderebileceği bir sistemle çalışmaktadır. Dolayısıyla büyük bir bilgi havuzu oluşturulmaktadır. Dokümanları gönderenlerin bilgileri, yani kaynaklar daima gizli kalmaktadır. Dokümanları gönderenler Wikileaks ile sesini duyurmaya ve bir şeyleri düzeltmeye çalışmaktadır. Hem Wikileaks çalışanları hem de doküman havuzuna katkıda bulunanlar için bu haksızlıklara karşı gelmektir.


B- Aaron H. Swartz
Aaron H. Swartz, 2009 yılında Amerikan federal mahkemelerine ait PACER veritabanında bulunan ve para karşılığı satılan yaklaşık 18 milyon belgeyi indirip, internette yayınlamıştır. 2011 yılında, MIT Üniversitesinin (Massachusetts Institute of Technology) bilgisayarlarını kullanarak, akademik dergileri arşivlemede kullanılan ve çevrimiçi bir sistem olan JSTOR (Journal Storage)’dan 4 milyona yakın makale, belge ve kitabı bilgisayarına indirip, internet üzerinden paylaşıma açmıştır . (AYBASTI, 2013)
Bilgi korsanlığı ve yasadışı dosya indirme suçlarından yargılanan ve hakkında 35 yıl hapis cezasına çarptırılması beklenilen Aaron H. Swartz 10 Ocak 2013 tarihinde, kendini asarak hayatına son vermiştir .
Swartz, Reddit sosyal haber sitesinin kurucusudur. Telif hakkı ve mülkiyet hakkı konulu, internette telif hakkı ile korunun şeyleri yayınlatmama, telif haklarının ihlali durumunda hak sahiplerine siteler hakkında mahkeme karar çıkartmayı sağlayan, SOPA ve PİPA yasa tasarılarına karşı internet özgürlüğünü savunan Demand Progress hareketinin de kurucularındandır. İnternette özgürlüğü, bilginin özgürce paylaşılması gerektiğini savunan Swartz hactivist hareketin öncülerindendir.

C- Anonymous
2003 yılında bir grup bağımsız insanın internet üzerinden birleşmesiyle oluşmuş hactivist bir gruptur. Gülen adam maskesi grubun simgesidir. Sloganı ise “Biz anonimiz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin.” Şeklindedir. Birbirini tanımayan, dünyanın her yerinden üyesi bulunmaktadır. Herkes anonymousun bir üyesi olabilir ve eylemlere destekte bulunabilir. Bu nedenle net olarak üye sayısı bilinmemektedir. Anonymous, hiyerarşik bir düzene ya da liderliğe karşıdır. Siyasi olaylara tepkilerini genellikle devlet teşkilatına ait sitelere saldırılarda bulunarak göstermektedir. Sabit politik bir hedefleri yoktur. Grup, internet özgürlüğünü savunmaktadır. Bu nedenle Wikileaks belgelerinin açıklanması üzerine verilen sansür kararına propagandasını sokaklarda yapmıştır. Seslerini sadece internet üzerinden değil, zaman zaman sokaklardan duyurmaya çalışmaktadır. Saldırılarında genellikle DDoS silahını kullanmaktadır.
Dünyanın dört bir yanında Anonymous bağlantılı gruplar mevcuttur. Dağınık bir yapılanmaları vardır, ancak onları bir araya getiren ve organize olmalarını sağlayan internettir. Bu dağınık yapılanma içinde bazen saldırı hedeflerine karşı ikiye bölünmeler olabilmektedir.
Anonymous adını ilk kez Sony operasyonu ile duyurmuştur. ABD ordusuna hizmet veren Lockheed Martin şirketinin enformasyon ağına saldırı düzenlemiştir. 2011’de İrlanda yerel seçimlerinde partinin web sitesini ele geçirerek, siteye mesaj bırakmıştır. Arap Baharı’na destek veren grup, Tunus’ta yaşanan devrim sırasında Tunus’lu hackerlarla birlikte devletin 8 web sitesini çökertmiştir. Wikileaks ve Bradley Manning olayından sonra hükümetin Wikileaks’ten belgeleri yayınlamayı durdurmasını istemiştir, ancak belgeler yayınlanmaya devam etmiştir. Anonymous Wikileaks ile çalışmak istemeyen Visa, MasterCard ve PayPal’a savaş açmıştır ve 8 Aralık 2010’da Visa ve MasterCard’ın siteleri Anonymous tarafından çökertilmiştir. Daha bir çok devlet ve özel şirket sitelerine saldıran grup, memnuniyetsizliklerini yaptıkları saldırılar ile göstermektedir. Öyle ki, beğenmedikleri ve tatsız buldukları Burger King’in ürettiği “Whopper” burgerin tatsız olmasını gerekçe göstererek Burger King’in Twitter hesabını ele geçirip, sayfanın tasarımını başka bir yiyecek şirketi olan McDonalds’ın logosu ve fotoğraflarıyla döşemiştir.
Anonymous, İsrail’in Gazze operasyonlarını protestosu 2012 yılında başlamıştır. “OpIsrael” adını verdiği siber saldırı operasyonuyla İsrail web sitelerini hedef almıştır. 7 Nisan 2013’te yine İsrail’e büyük bir siber saldırı düzenlemiştir.

D- RedHack
Kızıl kırıcılar olarak bilinen grup 1997 yılında, belirli bir tüzük ile yapılanmıştır. Şirinler isimli çizgi filmin, Şirin Baba, Doğrucu Şirin, Çalışkan Şirin, İsyankar Şirin, Şirine gibi iyi karakterli kahramanlarının isimlerini kod adı olarak kullanan grup üyeleri, sevimli ve zararsız oldukları imajını vermektedir.
Protestolarını, sosyal medya aracılığıyla yapmaktadır. Grubu, twitter hesabından, destekçileri takip etmektedir. Twitter hesapları aracılığıyla, yaptıkları eylemlerini ve saldırılarını destekçileri ile paylaşmaktadır.
İnterneti sadece bir araç olarak gören grup, 12 kişilik çekirdek kadrodan oluşmaktadır. 12 çekirdek kadro haricinde, sayısı 100’e ulaşan RedHack militanı bulunmaktadır. Kendilerini, sosyalizme inanan, bilişim alanındaki işçiler olarak nitelendiren grup üyeleri, çekirdek kadro haricinde birbirlerini tanımamaktadır ve belli güvenlik önlemleri çerçevesinde iletişim kurmaktadır. Eylemlerini belirlemede, halkın ihtiyaçlarının söz konusu olduğunu savunan RedHack, 2 grup çalışma sistemi geliştirmiştir. 1.grubun sistem açığı aradığını, açığını bulduğu sistemlere girip, sistemi hacklediğini, 2.grubun ise, eylemlerin belirli bir politik çizgide olduğundan gireceği sistemin açığını aramak şeklinde çalışma yürütmektedir. Türkiye’de yaşayan ve bu nedenle gündemi sıcak takip eden grup üyeleri, sokaklarda olduklarını, internet başında oturan asosyal kişiler olmadıklarını belirtmektedirler. Hacker kimliğiyle değil, devrimci olarak tanınmak isteyen grup, politik bir görüşleri olduğunu, açıklayacakları belgelerinde bu doğrultuya hizmet etmek zorunda olduğunu her fırsatta dile getirmektedir. Devletlerin, istihbarat örgütlerinin, sektörel anlamda kendi güvenliğini sağlamak isteyen veya Pazar yaratmak isteyen şirketler için siber istihbarat ve siber güvenlik, faydalanılması zorunlu bir alan haline gelmiştir. Bu bağlamda dış istihbarat servisleriyle faaliyet göstermediklerini, şirketler ve kişilerin tekliflerine cevap bile vermediklerini savunan grup, sosyalizm çıkarı olmayan, sosyalizmi hedeflemeyen hiçbir çalışmanın içinde olmayacaklarını ifade etmiştir. Tüzük çerçevesinde çalışan ve devrimci dayanışmanın ürünü olan grup, kendi içinde sosyalizmi hedef gösteren, bir şekilde sosyalist muhalefet içinde yer alan tüm devrimci örgütlerin sonucu olduğunu, bunların ortak ürünü olarak, internet ortamında Redhack’in ortaya çıktığını belirtmiştir. Redhack’e karşı devletin oluşturmuş olduğu siber timlere karşı, kendilerine ve teknik bilgisine güvenen grup, yaptıkları saldırılar sırasında karşılarındaki saldırı ve savunma sisteminin yeteneklerini de ölçebildiklerini belirtmektedirler .
“SEÇSİS”, seçim sistemine müdahale yapmadıklarını, fakat sistemin bu tür bir şeye açık olduğunu, veri tabanında rahatlıkla oynamalar yapılabildiğini keşfeden RedHack, aslında hükümetlerin rahatlıkla kurulabileceği veya devrilebileceğinin sinyallerini vermektedir. Kendine ve teknik bilgisine güvenen grup, internet ortamında imkansız diye bir durumun olmadığının farkındadır.
Devlet kurumlarına karşı yapılan siber saldırılar, sadece uluslararası değildir. Devlet işleyişini eleştiren, iç tehditlere de maruz kalmaktadır. Haktivizm, önemini ve boyutunu yapılan faaliyetlerle göstermektedir.
RedHack grubu, Türkiye’yi ve dünyayı ilgilendiren bir çok faaliyette bulunarak, siber dünyada neler yapılabileceğini göstermiştir. 2005 yılında sisteme girerek İstanbul’daki bütün trafik cezalarını silmiştir. 2007 yılında MOBESE sistemine girerek deşifre etmiştir. 2008 yılının 2 Temmuz’unda Türkiye’deki bütün valiliklerin sitesine girerek, 2 Temmuz Sivas Katliamı ile ilgili yazılar yazmıştır. 2012’de Emniyetin %95’ini hackleyip, çok sayıda ihbar ve iç yazışmaları kamuoyu ile paylaşmıştır29.
Nisan 2012’de İç İşleri Bakanlığının sitesini hackleyerek web sitesine mesaj bırakmıştır. 27 Nisan 2012 tarihinde TTNet internet servis sağlayıcısının 2 saat süreyle hizmetini aksatmıştır. Temmuz 2012’de Dış İşleri Bakanlığı’nın dosya paylaşım sitesinin hedef alınmıştır ve saldırı sonucunda Türkiye’de çalışan pek çok yabancı diplomatın kimlik bilgileri Dropbox adlı site üzerinden yayınlamıştır. 17 Temmuz 2012’de ÖSYM sitesini bir süreliğine çökertmiştir. 08 Ocak 2013 tarihinde YÖK’ün sitesini 2.kez hacklemiş ve ele geçirdiği yolsuzluk, haksızlık belgelerini yayınlamıştır. 23 Mart 2013 tarihinde İsrail gizli servisi MOSSAD’ın sitesini, başka bir hacker grubu olan Anonymous ile işbirliği halinde çökertme eylemi gerçekleştirmiştir . Bazı saldırılarında Anonymous grubu ile birbirlerini desteklemiştir.

E- LulzSec
ABD’nin büyükelçiliklerince yapılan gizli yazışmalarının wikileaks sitesinde ifşa edilmesiyle, wikileaks sitesine DoS (servis dışı bırakma) saldırıları yapılmıştır. Wikileaks’e destek vermek isteyen Anonymous grubu ise Mastercard, Paypal, Visa ve çeşitli devlet kurumlarının sitelerine saldırı başlatmıştır. Anonymousun internette yaptığı protestoların hemen ardından LulzSec isimli hactivist grup ortaya çıkmıştır. LulzSec’te saldırılara desteğini, “Halk ya da tüketiciler aleyhine çalışmalar yaptığı” iddiasıyla şirketlerin ve ülkelerin önemli kurumlarının sitelerine saldırılar yaparak göstermiştir. 50 günlük faaliyetlerinin ardından kendilerini feshettiklerini duyurmuştur.
2011 yılında faaliyetlerini durduran grup, 2012 yılında LulzSec reborn olarak faaliyetlerine devam etmiştir. ABD ve İngiltere’de yüksek profilli hükümet ve özel sektör web sitelerini hedef almıştır. Genellikle saldırılarında DDoS siber silahını kullanmıştır.
Anonymous hactivist grubun bir dalı olarak bilinen LulzSec grubu Sony Pictures, MasterCard, PayPal, 20th Century Fox ve Nintendo gibi devlet ve özel sektör web sitelerine saldırıları ve özellikle Sony Playstation ağını hedef alan bu grup, 77 milyon kullanıcının bilgisini çaldığını duyurmasıyla tanınmaktadır. CIA’in web sitesine saldıran grup, siteyi kapatmıştır . CIA’in web sitesini kapatma sorumluluğunu kabul eden grup lideri 24 yaşındaki Glen McEwen, Avutralya Federal Polisi tarafından 24 Nisan 2013 tarihinde yakalanarak tutuklanmıştır.

F- Suriye Elektronik Ordusu (SEA)
Suriye Elektronik Ordusu (SEA-Syrian Electronic Army) Mayıs 2011’de açtıkları web sitelerinde kendilerini, “Suriye’deki ayaklanmalar konusunda gerçeklerin çarptırılmasına sessiz kalamayan bir grup Suriyeli ateşli genç” olarak tanıtmıştır. Hactivist grup, sadece medya organlarını hedef almamıştır. Suriye’de yaşanan iç çatışmaları körükleyen, kasıtlı olarak insanlar arasında mezhep çatışması başlatarak nefreti yaymaya çalıştıklarını öne sürdüğü sosyal ağları da hedef almıştır.
SEA, Esad hükümeti yanlısı faaliyetlerde bulunmalarına rağmen, Esad hükümeti tarafından yönetilen resmi bir birlik değildir. Ancak bir televizyon konuşmasında Beşar Esad, “Sanal alemin gerçek ordusu” şeklindeki ifadesiyle, hactivist grubu desteklediğini ortaya koymuştur .
24 Nisan 2013 tarihinde Amerikan Associated Press haber ajansının twitter hesabından atılan “Beyaz Saray’da iki patlama oldu, Obama yaralandı.” Tweeti ABD’de paniğe neden olmuştur. Çok kısa sürede 1.500 kişi tarafından paylaşılan tweet haberi Dow Jones Sanayi Endeksinin aniden 140 puan düşmesine neden olmuştur . Haberin sahte olduğunun, Associated Press haber ajansının twitter hesabının hacklendiğinin anlaşılması üzerine Dow Jones Sanayi Endeksi yeniden yükselmiştir.
Associated Press haber ajansının hacklenmesi ve sahte haberin yayılması sanayi endeksinde maddi zarara neden olmuştur. Birkaç ay içinde Suriye karşıtı haber yapan BBC, NPR, CBS News gibi haber sitelerini, Columbia University ve İnsan Hakları İzleme Örgütünün web sitelerini hacklemiştir. Suriye Milli Takımının 2014 Dünya Kupası elemelerinden çıkarılmasına tepki olarak, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile FIFA World Cup internet sitelerinin twitter hesaplarını hacklemiştir .
Hactivist grup, Suriye’de yaşanan insan hakları ihlalleriyle ilgili raporlarıyla dikkatleri üzerine çeken İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW-Human Rights Watch)’nün internet sitesi ve twitter hesabını hacklemiştir. HRW’nin internet sitesine “Syrian Electronic Army Was Here All Your reports are FALSE!! Stop Iying” şeklindeki tüm raporlarının yanlış olduğunu ve yalan söylemeyi bırakmalarını istedikleri mesajı bırakmıştır . Mesaj tıklandığında ise Suriye Elektronik Ordusunun sitesine yönlendirilmektedir.
Suriye karşıtı haber ve eylemlere karşı tepkilerini haber sitelerini ve twitter hesaplarını hackleyerek ortaya koyan hactivist grup, Amerikan endeksinin düşüş ve yükselişi ile maddi zarara sebep olmuştur. 21 Mart 2013’te BBC’nin hava koşullarını bildiren haberlerini değiştirmiştir. BBC’nin 60.000 takipçisi sahte hava bildiriminden etkilenenler arasındadır.

G- Cyber-Warrior
Türk hactivist gruptur. Türk inanç ve ahlaki değerlerine saldıran web sitelerini hacklemesi ile tanınmıştır. Hacker grubu Gazze’ye yardım için çıkan ve İsrail’in uluslar arası sularda Mavi Marmara gemisine saldırısına tepki olarak İsrail’in birçok web sitesini çökertmiştir.
Grubun herhangi bir dernek, kurum, örgüt, parti, siyasal ya da ideolojik görüş ile bağı yoktur. Web siteleri bulunmaktadır. Gruba üye olmak isteyenlere, bilgi ve uzmanlık alanlarına göre organizasyonda görev verilir.
4 Temmuz 2003 tarihinde 11 Türk askerinin başına çuval geçirilmesi olayını protesto etmek için 1.500 Amerikan sitesini hacklemiştir. Hacklediği sitelere “BİR TÜRK AMERİCA’YA BEDELDİR 11 TÜRK İÇİN DÜNYAYI FETHEDERİZ” ve “Şimdilik 1.500 tane sitenizi topraklarımıza dahil ediyoruz İP/Cyber Warrior Team Akıncılar Grubu” şeklinde mesaj bırakmıştır .


H- Ayyıldız Tim
Türkiye aleyhine yapılan saldırıları engellemeye çalışan ve Türkiye lehine saldırılar yapan hactivist gruptur. Türkiye’yi hedef alan ülke ve unsurları belirleyerek planlanan veya yapılacak olan herhangi bir saldırıya karşı cevap vermeyi görev edinmiştir.
Ülke kurumlarına, devlet adamlarına ve manevi değerlere yapılan saygısızlıkları, ülke bütünlüğüne yapılan bir saldırı olarak görüp, karşı saldırıya geçmektedir.
Diğer hactivist grupların aksine yönetiminde bulunan kişilerin kendisini ifşa etmesinden rahatsızlık duyulmamaktadır. Web siteleri bulunmaktadır. Web sitelerinde kendileri ve faaliyetleri hakkında bilgi vermekten çekinmeyen grup, yaptıkları eylemlerin yasa dışı olmadığını belirtmektedir. Anonymous’un, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)’na yapmış olduğu saldırıya, karşı saldırı yaparak engellemiştir. Pentagon’un web sitesini 8 saat kapatmıştır. Bu saldırı DDoS saldırısı ile karşılaştırıldığında, daha fazla yetenek ve bilgi gerektiren bir eylemdir.


I-TürkHackTeam

2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur.Türkiye’nin en eski siber timlerinden biridir.Yöneticilerinin Bedros Sanches, OnLy, Arsenik, Se-Zer, Akşemsettin, ZoRRoKiN, TheKar1zma, Corsair olduğu söylenmektedir. Türkiye'de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Kendilerini Atatürkçü ve Milliyetçi temele dayandıran Türk Hacker grubu olarak tanımlamaktadırlar. Bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır. Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde Microsoft menşeli MSN.COM 'u hackleyerek duyurmuştur.

Türkiye'ye yönelik gerçekleşebilecek her türlü siber tehdide karşı mücadele ettiklerini belirten bu grup, kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadır. Grup 2015 yılında, birçok sansasyonel hack operasyonuyla ismini Dünyaya duyurmuştur. Kendilerini kısaca THT olarak nitelendiren hack grubunun Eski Üst yöneticisi Herakles 'in yapmış olduğu Vatikan operasyonu, başta Washington Post olmak üzere birçok uluslararası haber portalında manşet haber olarak yer almıştır.

Eski yöneticilerinden Yenicerix Demokratik Toplum Partisi'ni hackledi.
Türk Hack Team, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri de hazırlayan bir platformdur. DeneyimsizDenek kod adlı üst düzey yöneticinin düzenlediği projelerden ilki 2016 yılında artan terör olaylarından sonra asker ve polise moral mektupları göndermek oldu. Aynı yıl, bir dernek aracılığı ile Afrika'da yemek dağıttı. Daha sonra 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenleri için toplanan bazı grup üyeleri Anıtkabir'i ziyarete gitti. Ziyaretçi defterine bıraktıkları mektup ile Anıtkabir'den ayrıldılar. 2017 yılında ise internet üzerinden verdikleri siber güvenlik eğitimlerinde, katılımcılardan karşılık olarak kitaplar toplayan grup, bu kitapları daha önce belirlenen ortaokul ve liselere bağışladı, kütüphaneler oluşturdu.


Bunların bazılarını başka yerlerden aldım fakat kendimde yazdım bazı bilgiler yanlış çıkabilir ama kontrol ettim benimde yanlış bildiğim şeyler olabilir. Bir teşekkür atarsanız sevinirim
---------------------
C# Öğrenci
Konu DyNoger tarafından (17-06-2017 21:13 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: Renk
xuAfen, Yolsuzlar12 Teşekkür etti.
NoelGenco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
445
Konular:
79
Teşekkür (Etti):
82
Teşekkür (Aldı):
25
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 09:00
#2
Eline sağlık. Biraz daha koyu renk bulsaydınya😀
MTTK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
946
Konular:
18
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
71
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 09:08
#3
eline sağlık
HİBAYK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Nereden:
Üthopya
Mesajlar:
826
Konular:
126
Teşekkür (Etti):
263
Teşekkür (Aldı):
490
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 09:12
#4
Okumadım İlgi Çekici Birşey Yok Renklendirmeler Hatalı Konumu İncelemelisin

TIKLA KONUYA GİT
--------------------- Erken Gördüm, Hayatı Yaşamaktan Soğudum. Ben bir Genç İhtiyarım Hızlı yaşadım Çabuk yoruldum...[
HocaXD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Nereden:
Roma
Mesajlar:
1.873
Konular:
95
Teşekkür (Etti):
12
Teşekkür (Aldı):
271
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 09:40
#5
HocaXD'yi unutmuşsun krdş
HACKERTHT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2006
Nereden:
TÜRK
Yaş:
40
Mesajlar:
10.456
Konular:
309
Teşekkür (Etti):
6687
Teşekkür (Aldı):
3401
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 10:07
#6
Guruplaşmak yasak diye biliyorum

Bunların başında biz de yer alıyoz
--------------------- Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk’e kılıç kaldıran eli kır!

Her Gün Ölmekten Se Bir gün Ölmeyi Tercih Ederim !

TurkHackTeam.Org/Net © 2006 - 2019Konu HACKERTHT tarafından (17-06-2017 10:09 Saat 10:09 ) değiştirilmiştir.
Sprachlos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Nereden:
/etc/shadow
Mesajlar:
3.815
Konular:
213
Teşekkür (Etti):
22
Teşekkür (Aldı):
616
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 10:34
#7
Rengi açsaydın iyiydi.
---------------------
Eski Saldırı Timi Üyesi


sprach.ρнρ
DyNoger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
350
Konular:
72
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 21:07
#8
Alıntı:
Hibayk Halil´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Okumadım İlgi Çekici Birşey Yok Renklendirmeler Hatalı Konumu İncelemelisin

TIKLA KONUYA GİT

devrem ilgi çekmesine gerek yok ben merak edenler vardır diye paylaştım bi çıkarım olmasına gerek yok

Alıntı:
Sprachlos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rengi açsaydın iyiydi.
Renkleri hallettim
---------------------
C# Öğrenci
Sprachlos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Nereden:
/etc/shadow
Mesajlar:
3.815
Konular:
213
Teşekkür (Etti):
22
Teşekkür (Aldı):
616
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 21:09
#9
Alıntı:
DyNoger´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
devrem ilgi çekmesine gerek yok ben merak edenler vardır diye paylaştım bi çıkarım olmasına gerek yok


Renkleri hallettim
Hocam renkli renkli yapsaydın keşke hepsi aynı renk olmamış
---------------------
Eski Saldırı Timi Üyesi


sprach.ρнρ
DyNoger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
350
Konular:
72
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
32
Ticaret:
(0) %
17-06-2017 21:10
#10
Alıntı:
Sprachlos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam renkli renkli yapsaydın keşke hepsi aynı renk olmamış
Bukar çok şey zor oluyo yeni uyandım bide ama uğraşırım
---------------------
C# Öğrenci

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı