Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Cyber Security
> Siber Güvenlik

Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

Hacktrick Nedir? ~ Aspect's

Siber Güvenlik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-05-2018 17:06   #1
 • Sosyal Medya Timi Asistanı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Nereden
Ankara
Mesajlar
KonularLightbulb Hacktrick Nedir? ~ Aspect'sHacktrick Nedir?

EMEA bölgesinde düzenlenen en büyük güvenlik organizasyonu olması beklenen Hacktrick, seminerler, eğitimler, yarışmalardan oluşan geniş çaplı bir güvenlik etkinliğidir. Türkiye'nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec ile IEEE Computer Society tarafından düzenlenen Hacktrick'in, tüm güvenlik meraklılarının ortak buluşma noktası olması bekleniyor.Hacktrick, zeka, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluştururken pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını da katılımcılarla paylaşmak üzere organize edilmiş bir etkinliktir. 2014 yılında Ankara Üniversitesinde 650 kişinin, 2015 yılında da Sabancı Üniversitesinde 900 kişinin katılımıyla düzenlenen Hacktrick bu yılki hedefini, 1000'in üstünde katılımcıya ulaşarak bölgenin en büyük güvenlik organizasyonu olmak olarak belirledi.
Hacktrick Hakkında?

Hacktrick, Octosec ekibi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, 2 günün eğitime 1 günün konferansa ayrıldığı, toplamda 3 gün süren bir Siber Güvenlik etkinliğidir. Kamu, özel sektör ve akademik camiayı siber güvenlik çatısı altında toplamayı hedefleyen etkinlik, her geçen yıl daha fazla kişiye ulaşarak ülkemizdeki siber güvenlik farkındalığını artırmaktadır. İlk olarak 2014'te Ankara Üniversitesi'nde düzenlendikten sonra gelen talepler doğrultusunda Sabancı Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve BTK'da binlerce katılımcıyı ağırlamıştır. Beşincisi düzenlenecek olan Hacktrick, 2018 yılının Mayıs ayında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu iş birliği ile Octosec tarafından düzenlenecektir.

Hacktrick Eğitimleri

Privilege Escalation From 1 To 0 (English)
Web Uygulama Güvenliği – B
Siber Suçlar
Devops 101
Kurumsal Ortamlarda Uygulamalı Etki Alanı Sızma Testleri
Blockchain Ve Kriptopara Güvenliği
Kablosuz Ağ Sızma Testleri
Kişisel Verilerin Korunması
Python For Hackers
Sızma Testi Ve Güvenlik Denetlemeleri Ve Osint
Mobil Uygulama Güvenliği
Linux Sunucular & Etkili Saldırı Yöntemleri
Siber İstihbarat
Web Uygulama Güvenliği – A
Ters Kod Mühendisliği
Siber Güvenlik Operasyonları
Hacker 101 – A
Hacker 101 – B
Uygulamalı Sızma Testi
Adli Bilişim
Exploit Geliştirme


HACKTRICK Kim Tarafından Düzenlenmektedir? Ücreti Nedir?
Türkiye'nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec tarafından ilk olarak 2014 yılında düzenlenmiştir. 2016 yılından itibaren canyoupwnme ekibinin de desteğiyle düzenlenmeye devam etmektedir. Etkinlik bünyesindeki eğitim ve konferanslara katılım ücretsizdir.Yalnızca Konferansa Katılabilir miyim?Tabi ki. Eğitim başvurusunu yapmadığınız sürece yalnızca konferansa katılabilirsiniz.

Eğitime ve Etkinliğe Katılmaktan Vazgeçtim Ne Yapmalıyım?

Konferansa katılamayacaksanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçerek kaydınızı sildirebilirsiniz. Eğitimlere başvurduktan sonra eğitim kayıtları kapanmadan kaydınızı sildirebilirsiniz. Eğitim kayıtları kapandıktan sonra eğitmenlerin belirlediği kesin kayıtlı listesinde yer almanız durumunda kaydınız silinmeyecektir. Bu durumda geçerli mazeretini iletmeden eğitime gelmeyen katılımcılar, Octosec tarafından düzenlenen sonraki etkinliklere alınmayacaktır.Eğitimler İnternete Yüklenecek mi?Hiçbir eğitimin video kaydı alınmayacak ve internete yüklenmeyecektir. Hacktrick için özel olarak verilen bu eğitimlerden Hacktrick katılımcılarının faydalanmasını umuyoruz.EĞİTİM BAŞVURUSUNU KAÇIRDIM, YENİDEN KAYIT AÇACAK MISINIZ? EĞİTİMLERE KABUL EDİLMEDİM, BAŞKA BİR EĞİTİME GİREBİLİR MİYİM?Eğitimlere kayıt olamayan veya tercih ettiği eğitimlere giremeyen katılımcılar için temel teorik siber güvenlik bilgilerinin paylaşılacağı Enine Boyuna Siber Güvenlik sınıfı açılacaktır. Bu eğitim için sisteme giriş yapmanız yeterlidir, ayrıca eğitim kaydı yapılmayacaktır.Birçok Eğitim Var Birden Fazlasına Başvurabilir miyim?Bütün eğitimler, aksi belirtilmedikçe iki gün boyunca eş zamanlı olarak gerçekleşecektir. Bunun için yalnızca bir eğitime başvurma şansınız vardır.

___________________________________________

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-05-2018 18:11   #2
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Nereden
Ötüken
Yaş
81
Mesajlar
Konular

Eline sağlık hocam. tebrik ederim özgün konu olmuş arkadaşlar emeğe saygı edelim lütfen...___________________________________________

Efendiler! Bir milleti yaşatmak için bir takım temeller lazımdır ve bilirsiniz ki bu temellerin en önemlerinden biri sanattır. Bir milet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa, tam bir, hayata sahip olamaz. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-05-2018 20:52   #3
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2017
Nereden
Mantı V2
Mesajlar
Konular

Öncelikle ellerine sağlık.

Şunu belirtmeliyimki Hacktrick konferansı geçen hafta son defa yapıldı ve bitti.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-05-2018 22:22   #4
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2007
Nereden
Kocaeli-Kar.
Mesajlar
Konular

Etkinlik Blackbox ekibi tarafından başka bir isimle devam ettirilecek.___________________________________________

"Cahille girme münakaşaya; Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına." Mevlana

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 14-05-2018 17:43   #5
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2015
Nereden
C*
Mesajlar
Konular

beğendim güzel konu
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 18-05-2018 12:41   #6
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Nereden
Bİ Yerden
Yaş
20
Mesajlar
Konular

Elinize Saglık Hocam Yararlı Konu
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.