Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform

Turkhackteam.org/net - Ethical Hacking & Cyber Security Platform (https://www.turkhackteam.org/)
-   Siber Güvenlik (https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/)
-   -   Doxing Nedir? Cevaplı (antepli27271) (https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1725475-doxing-nedir-cevapli-antepli27271.html)

antepli27271 02-06-2018 09:35 09:35

Doxing Nedir? Cevaplı (antepli27271)
 
Doxing nedir? Temel olarak, bilmeniz gerekmeyen bir hedef hakkında bilgi toplamaktır. İsim, e-posta, posta kodu ve hatta adresinden her şey.


Neye ihtiyacın var:


Temel sosyal mühendislik

Not Defteri


IP adreslerini al. Bunu Instantly find someones IP address adresine giderek ve e-posta adresinizi girerek yapın. Bu size bir dizi bağlantı verecektir.

Bu bağlantılardan birini alın ve bu konuya bir işaret ya da seçtiğiniz herhangi bir yöntem gibi bir şey söyleyerek tıklatarak bunları kandırın.

Hedefiniz size e-postayla gönderilmişse, IP'yi e-posta kaynağına bakmasını sağlayabilirsiniz. Windows Live kullanıcıları için e-posta kaynağına bakmak için, iletiyi sağ tıklayın ve Message Mesaj Kaynağını Görüntüle’yi tıklayın.

Kaynağa baktığınızda şuna bakın: ‘Alınan: ile’

Size bir IP adresi gösterecektir. Bu senin kölenin IP adresidir.

IP adresinizi aldıktan sonra, http://ipaddress.com adresine gidin ve içeri girin. Artık konum, posta kodu, eyalet, ülke, ISS ve işletim sistemi var. Tüm bunları not defterine doldur ve devam et.

Hedefler e-posta adresini edinin. Google kullanıcısı ve sonunda @ yazdı. Örnek: ‘kullanıcı adı’ @. Bu varsa, bu kişi tarafından çevrimiçi olarak herhangi bir gönderi çeker. Bazen sosyal mühendisi bir e-posta adresi isteyebilir ya da bir arkadaşından alabilir. Akıllı ol.

Facebook aramada kölenin e-postasını yaz. Köleniz Facebook kullanıyorsa, onların adını (en azından) öğrenebilirsiniz. Köleniz Facebook kullanıyorsa ancak bilgilerini korumazsa, bir sürü bilgi bulabilirsiniz.

Hedefin paypal olması durumunda, bilgileri almanın kolay bir yolu vardır: Kölenizin e-postasına sahip olduğunuzda PayPal'a giriş yapın. Kökünüzün e-postasına .01 USD aktarın. Gönderildiğinde, PayPal hesabındaki tüm bilgilere sahip olacaksınız. (İsim, adres, telefon vb.)

Kölenin çevrimiçi fotoğrafları varsa, fotoğrafı kaydedin ve http://tineye.com adlı bir web sitesine gidin. Bu web sitesinde, kölenizin resmini yükleyin. Tamamlandığında, bu fotoğrafın başka herhangi bir web sitesine yüklenip yüklenmediğini görebilirsiniz. Fotoğrafın sahte olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Kölenizin ismine sahipseniz, kölenizin adresini bulabilirsiniz. Aşağıdaki web sitelerini kullanmanızı öneriyorum:

• http://411.com

• http://whitepages.com

Bu siteleri kullanarak kendi telefonlarını da bulabilirsiniz.Kölenin bir web sitesi varsa, web sitesini http://who.is. Web sitesi sahibi WHOIS Guard Protect'i kullanmıyorsa, onunla ilgili tüm bilgileri (ad, telefon, adres vb.) Öğrenebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır!
NOT=ALINTIDIR.


Şu Anki Saat: 20:24

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2012, Jelsoft Enterprises Ltd.