THT DUYURU

chat
Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

NSA:Siber operasyon 5 saati aşmasın!

K3YL0N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2018
Mesajlar:
30
Konular:
7
Teşekkür (Etti):
16
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
1
3037
19-08-2018 11:05
#1
Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ile bir siber operasyonda ilk beş saatin kritik olduğu, beş saatin ardından performansın düştüğünü ve çalışanlar arasında gerginliğin arttığı belirlendi.
NSA’nın kıdemli araştırmacısı Celeste Paul, Las Vegas’ta düzenlenen dünyaca ünlü Black Hat konferansında yaptığı açıklamada uzun süren operasyonların, beş saatten az süren operasyonlardan yüzde 10 oranında daha fazla yorgunluk ve gerginliğe sebep olduğunu ifade etti.
Sebebine gelince, araştırmaya göre uzayan operasyonlar daha yorucu oluyor ve daha fazla zihin yorgunluğuna neden oluyor. Ayrıca, hacklemenin karmaşık ve öngörülemez olması ile yüksek risk – yüksek kazançlı bir atmosferde gerçekleştiğinden dolayı çok stresli olduğunu belirtti. Paul’a göre buna ek olarak siber operasyon çalışanlarının yüksek motivasyonla çalışıyor ve operasyonun başarısını her şeyin, hatta kendilerinin bile üstünde görüyorlar.
Bununla birlikte gerginliğin artmasıyla performans geriliyor. Paul basit, kısa bir mola vermemenin bedelinin ise ağır olacağını düşünüyor ve ekliyor: “Bu kısa ara olmazsa, çalışanlar eninde sonunda kronik ve aralıklı olarak stres koşulları ile karşı karşıya kalacaklar.”
NSA’nın 126 siber görevli üzerinde gerçekleştirdiği araştırma, söz konusu kişilerin stres düzeyini ölçme amaçlı olarak yapıldı.
ttrx87 Teşekkür etti.
DontPanic12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
07/2018
Nereden:
BAKÜ
Yaş:
20
Mesajlar:
747
Konular:
45
Teşekkür (Etti):
46
Teşekkür (Aldı):
77
Ticaret:
(0) %
19-08-2018 12:30
#2
yenilerin böyle olması beni umutlandırıyor Eline Sağlık

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler