THT DUYURU

Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

takipci
chat
Seçenekler

Sertifikalı Etik Hacker Olmak (CEH)

Kill4Dead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2011
Mesajlar:
1.530
Konular:
203
Teşekkür (Etti):
175
Teşekkür (Aldı):
278
Ticaret:
(0) %
0
2526
19-03-2019 17:46
#1
Post
Sertifikalı Etik Hacker Olmak (CEH) / Kill4Dead / ENIGMA Kulubü
Herkese merhaba. Bu yazımda sizlere sertifikalı etik hacker kimdir, nasıl olunur bundan ve iş olanaklarından bahsedeceğim.


Sertifikalı Etik Hacker (Sertifikalı Beyaz Şapkalı Hacker) kime denir?

Sertifikalı beyaz şapkalı hackerlar savunma ve saldırı becerilerini kendi çıkarlarını gözetmeksizin savunma amaçlı kullanan ve görev yaptığı kurumların lehine kullanan kişilerdir. Bu kişiler kötü amaçlı saldırganların yaptıkları bütün teknikleri bilmektedirler ve bu saldırılara nasıl karşılık verecekleri konusunda bilgi ve deneyim sahibidirler.


Sertifikalı Etik Hacker nasıl olunur?

Sertifikalı Etik Hacker olmak için CEH sınavını başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bu sınav oldukça ağır bir sınavdır. Sınava girmeden önce bu kişilerin sınav için başvurdukları kurum tarafından eğitim almaları zorunludur. Kişiler sınava girip barajı aştığı takdirde CEH belgesi almaya hak kazanırlar. CEH belgesi uluslarası geçerliliğe sahip bir belgedir.
CEH Sınav ve Eğitimi

Sınav dili %100 İngilizce' dir. CEH sertifikasını almak için 312-50 kodu ile bilinen sınavı geçmek gereklidir. Sınav 150 sorudan oluşmaktadır. Sınavda sizi birbirinden zorlu sorular karşılamaktadır. Ayrıca adaylar 2 farklı sınava girecektedirler. Ücretler değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 2500TL' dir. Sınav ücretleri toplamda 1900TL' dir. Sertifika ücreti ise 620TL' dir.

Sertifika Geçerlilik Süresi

Sertifika geçerlilik süresi 3 yıldır. 3 yılın sonunda Sertifikalı Etik Hacker' lar sertifikaya sahip olmak için tekrar sınava girmektedirler.

İş Olanakları ve CEH Sertifikası

CEH belgesi (sertifikası) önünüzü oldukça açabilecek bir sertifikadır. Tabi ki bunun yanında diğer sertifikalara da göz atmalısınız.
Konu Kill4Dead tarafından (22-03-2019 23:42 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler