İPUCU

Siber Güvenlik Siber Güvenlik ile alakalı araçların kullanımı, bilgi paylaşımı ve siber güvenlik eğitimi ile ilgili kaynakların paylaşıldığı alanımızdır.

Seçenekler

Osint Terörizm Çevrimiçi Araştırma Kaynakları - Eren Altun

metonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Siber İstihbarat Uzmanı
Üyelik tarihi:
12/2017
Nereden:
DerinDevlet
Mesajlar:
1.265
Konular:
112
Teşekkür (Etti):
225
Teşekkür (Aldı):
357
Ticaret:
(0) %
2 Hafta önce
#1
Osint Terörizm Çevrimiçi Araştırma Kaynakları - Eren Altun
Kaynak :https://www.eren-altun.com/open-source-intelligence-tools/osint-serisi-2-terorizm-suc-ve-siber-uzaydan-cevrimici-arastirmalar/


Siber terörizm potansiyelinin abartıldığı düşünülebilir. Ancak böyle bir tehdidi inkar etmek ya da görmezlikten gelmek yanlıştır. Terörle mücadelede elde edilen başarı teröristleri siber terörizm gibi olağandışı yöntemlere yöneltebilir..Istihbarat araştırmacıları sahada araştırma yaptığı kadar siber uzayda da bu araşŧırmaları yürüŧmektedir. Gelişmiş askeri donanım araçlarının yanı sıra , siber uzay üzerinden açık kaynak istihbaratı sayesinde de hedef hakkında birçok delil ve ayrınti elde edebilmekteyiz. Bunlardan birkaçına örnek vereceğiz.
Uluslar ve uluslarasi Terör Faaliyetlerinin toplandiği veritabani

https://www.start.umd.edu/gtd/NewUser.aspx
Uluslarası Terörle Mücadele Ensitüsü
terörle mücadele, iç güvenlik, tehdit açığı, risk değerlendirmesi, istihbarat analizi, ulusal güvenlik ve savunma politikası konularında uzmanlık sağlayan bağımsız bir düşünce kuruluşudur.istatistiksel raporlara ek olarak küresel terörist saldırıları, terör örgütleri ve aktivistlerini kapsayan İnternet üzerindeki en büyük kamuya açık araştırma veritabanını mevcuttur.


Terörle Mücadele Araştırma Merkezi
https://ctc.usma.edu/
Terörle Mücadele Merkezi, mevcut ve gelecekteki liderleri terör ve terörle mücadelenin zorluklarını anlamak için gerekli entelektüel araçlarla donatmak için araştırma yapan websitesi.
Teröristler Veri Tabanı
https://www.counterextremism.com/ https://www.counterextremism.com/extremists


Küresel Terörle Mücadele Forumu

Küresel Terörle Mücadele Forumu (GCTF), terör eylemlerini önleme, mücadele etme ve kovuşturma eylemlerini önleyerek, bunlarla mücadele ederek ve kovuşturma yoluyla terörist eylemleri önleyerek, savaşarak ve kovuşturma yoluyla, dünya çapında teröristlere karşı savunmasızlığı azaltma misyonunun yer aldığı 29 ülke ve Avrupa Birliği uluslararası bir forumudur.

Araştirma topluluğu , dünyadaki ülkelerden ve bölgelerden uzmanları ve pratisyenleri deneyimlerini ve uzmanlıklarını paylaşmak ve gelişen terör tehdidine karşı koyma konusunda araçlar ve stratejiler geliştirmek için bir araya getiriyor.

Küresel Terörizm Araştırma Projesi
GTR
Site iki bölümden oluşuyor. Web sitesinde kaynaklar bölümünde, terörizm ve uluslararası güvenlik hakkında bilgi veren diğer çeşitli faydalı web sitelerine bağlantılar derlenmektedir.

Web sitesinin bu bölümü, kitaplar, birincil kaynaklar, veri kaynakları, dergiler, haberler, bloglar, araştırma siteleri, araştırma portalları ve öğrenciler için kaynaklar içermektedir.
Asya Terör Araştırma Merkezi
https://www.satp.org/Terörle Mücadele Uluslararası Merkezi
https://icct.nl/

terörle mücadelenin insan haklarıyla ilgili yönlerinin kesiştiği temalara odaklanmaktadır. Başlıca proje alanları şiddetli aşırılıkçılıkla mücadele, hukukun üstünlüğü, yabancı savaşçılar, ülke ve bölgesel analizlerdir. Terörle Mücadele Araştırma ve Analizi - Akademisyenler ile çalışmak ve eğilimlerin analizi de dahil olmak üzere, terörle mücadeleye yönelik hukuk temelli yaklaşımların önlenmesi ve yönetimi konusunda politika ile ilgili bilgiler geliştirmektedir.

Ulusal Güvenlik ve Terörizm
RAND Corporation, dünyadaki toplulukları daha güvenli ve , daha sağlıklı hale getirmek için kamu politikası zorluklarına çözümler geliştiren bir araştırma kuruluşudur.Terörle Mücadele Eğilimleri ve Analizleri & Diğer Kaynaklar
https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Terrorism_Index#20

https://www.rsis.edu.sg/wp-content/u...-June-2018.pdf

https://www.rsis.edu.sg/rsis-publica...s-and-analyses

https://onlinejihad.net/

http://www.jihadica.com/
©Eren Talha Altun
Konu metonya tarafından ( 2 Hafta önce Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.
Backd00r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
Tor Network
Mesajlar:
544
Konular:
72
Teşekkür (Etti):
133
Teşekkür (Aldı):
48
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#2
ölüm defterim olsa kaynaklarım bu siteler olurdu
--------------------- ⠀⠀

Suicide Hackers © Copyright 2017-2018

⠀⠀

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı